Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Geri döndüm :) Kızlara gerçeği sunmanın sonuçları.

Selam dostlar , aradan bayağı zaman geçti. Forumun şu an çöpten değil de minik ama kaliteli bir kitlesi varken yazayım dedim. Hiç kimse Kadın erkek ilişkileri hakkında birşeyler karalamıyor. Biraz da bu konulara değinmek iyidir. (Yöneticiler nerde hiç göremiyorum ya)

Bugün ki konumuz Kadınlara burada öğrendiklerimizi satmak.

Büyük hata yolundasın kardeşim acilen geri dön.

İşin şakası bir yana Kadınlara kessinlikle Kadın-Erkek ilişkilerinin inceliğinden bahsetmeyin. Çünkü anlayacak kapasitede gerçekten değiller. Duyguları mantıklarının çok ötesinde hareket ediyor. Savunma mekanizmaları o kadar yüksek dozajda ki aleyhine olan tüm bilgileri isterse bilimsel veri olsun inkâr ediyorlar. Çünkü mekanizmaları böyle. Bunu asla değiştiremezler. Bu başlığı yakın zamanda başımdan geçen bir olay neticesinde açtım.

Geçen gün eski sevgilimle konuşuyorduk. Konuşmayı okulda not vererek başlattı. Sonra akşam aynı bahane ile whatsapp'tan yazdı. Ardından muhabbeti ojelerinden açtım ve Bir süre konuştuk. Birkaç gün Okulda sürekli beni izlemeye başladı. Baktığını kendisi itiraf ediyordu. Her akşam saatlerce sevgilisiymişim gibi benimle konuşuyor , Eski ilişkimizde ki anılarımızdan bahsediyordu. Davranış olarak incelediğimizde kessinlikle benimle ilgileniyor. Fakat konuşmaya gelince "Biz arkadaşız" gibi cümleler... Cümlelerin sonuna Kanka gibi laflar eklemeler ahh ahh uslanmaz bu kız milleti.

Dün Ciddi manada bu konuyu onunla konuşmaya karar verdim. Veee bil bakalım kim pişman oldu ?

Boş boşuna 1 saat kıza Evrimsel mekanizmadan ve kadın erkek ilişkilerinden bahsetmişim :) - Senden hoşlandığımı mı düşünüyorsun ? sorusuna + Evet cevabını verdim.

- Nerden bu kanıya vardın
dedi ve Anlatayım dememle boşa geçen bir saatim oldu.
Başta anlıyormuş gibi davrandı. Bana hak verdi. Dediğim herşey mantıklı idi. Hareketlerinden tutun duygularına kadar doğru analizler yaptım. Ve bilin bakalım ne oldu ?

Konuşmanın sonlarına doğru Kız o kadar haklı olduğumu gördü ki Paniğe kapıldı. Önce Gülerek durumu gevşekleştirmeye çalıştı , ardından "Ya sen benden hoşlanıyorsan" diyip durumu benim üstüme atmaya çalıştı. En sonunda kesin haklı olduğumu görünce "Üzgünüm senden hoşlanmıyorum buna eminim , Eskiden seni seviyordum artık sana karşı duygum yok , Seni hak edecek birini bulursun umarım falan fistan" Buralar o kadar klasikti ki okumadım bile 😛. Halbuki Günlerce her yerde beni gözledi ve saatlerce konuştu. Gerçekten de arkadaş olmak için böyle davranmış (!) Ve en sonda sebepsiz yere engel attı , 1 dk sonra tekrar açtı.

Bende hem bu kızdan bir daha faydalanılamaz. , hem de Gerçeği kabullenemiyor diyerekten son mesajına cevap vermeyerek konuşmayı bitirdim.

Kadınlara ne kadar mantıklı açıklama yaparsanız yapın , işlerine gelmedikçe inkar mekanizmaları deli gibi çalışacaktır. Ve asla kabullenmeyip son çare olarak panikleyip ortamdan uzaklaşacaklardır.

Aylar sonra Bu tecrübemi size aktarmak istedim. İyi günler dostlar :)

Sorma moruk bu karı milletin de mantık arama, işin içinden çıkamassın. Olan sana olur, düşüne düşüne kafayı yersin afedersin ama senin kafan s*kilir.
Mantık aradığımda her zaman işlerin sarpa sardığını farkettim. 1 Hafta öncesine kadar sana; aşkım,böceğim,hayatım diyen kız bir hafta sonra sana yabancı gibi davranabiliyor.. sonra gelde kanser olma amk ruh hastası olum bunların alayı valla bak :d

Sorma moruk bu karı milletin de mantık arama, işin içinden çıkamassın. Olan sana olur, düşüne düşüne kafayı yersin afedersin ama senin kafan s*kilir.
Mantık aradığımda her zaman işlerin sarpa sardığını farkettim. 1 Hafta öncesine kadar sana; aşkım,böceğim,hayatım diyen kız bir hafta sonra sana yabancı gibi davranabiliyor.. sonra gelde kanser olma amk ruh hastası olum bunların alayı valla bak :d
:D öyle kanka :D

psikanalizle ilgileniyorsun herhalde. söylediklerin doğru kadınlar mantıklı kişilerden nefret ederler ve kültürden sanattan ne kadar bahsedilicek ki. bu arada benim de çok gözlemlediğim bir durum var: ya erkek ilgi gösteriyor ya da kadın, ilgi gören kişi sallamıyor yani bir taraf yalaka olunca diğer taraf kendisini ağırdan satıyor ve karşılıksız bir sevgi oluyor zamanla.

bir taraf platonik oluyor bu arada. ilgi gösteren kişi aşık oluyor.......

psikanalizle ilgileniyorsun herhalde. söylediklerin doğru kadınlar mantıklı kişilerden nefret ederler ve kültürden sanattan ne kadar bahsedilicek ki. bu arada benim de çok gözlemlediğim bir durum var: ya erkek ilgi gösteriyor ya da kadın, ilgi gören kişi sallamıyor yani bir taraf yalaka olunca diğer taraf kendisini ağırdan satıyor ve karşılıksız bir sevgi oluyor zamanla.

Dengeyi korumak bu hususta önemli , zira ilişkiden zevk almayacak kadar kızı boşlarsan sana platonik olması ancak egonu tatmin eder. %30'a %70 bir ilgi dengesi iyidir. Psikoloji ile ilgili bilgi ve ilgim var. Eğer tüm hayatımı buna adayacak olsaydım psikoloji üzerine büyük çaplı araştırmalar yapmak isterdim :) Ama tabii hayata bir kere geldiğimizden ve bu süreyi buna feda etmek istemediğimden Psikoloji ve Psikoanalizi hobi olarak öğreniyorum diyelim.

mantıklı kişilerden nefret mi ederler?
bu nasıl olabilir?

bu nasıl olabilir?
bu nasıl olabilir?
bir ikna kitabında okumuştum mantıklı konuşmada bilincini kullanıyor ve rahat hissetmiyor insanlar diye
matamatiksel, borsa falan konuşmak kızı aşırı soğutuyor.

mesela sınav zamanında bilinçini kullanıyorsun ve bu seni gergin yapıyor.
kızlar duygusal olduğu için dolar düşmesi falan onları sarmıyor. mesela ilişkilerden konuş psikolojiden konuş ve şöyle de: benim bir arkadaşım var ve kendisinden 20 yaş büyük bir erkeği seviyor sizce olurmu, nasıl olur, sorun çıkarmı. hatta abart da şaşırsınlar adam evli vs eklersin. dedikodu gibi olur ve onlarda yaşadıkları şeyleri anlatırlar.

bir ikna kitabında okumuştum mantıklı konuşmada bilincini kullanıyor ve rahat hissetmiyor insanlar diye
matamatiksel, borsa falan konuşmak kızı aşırı soğutuyor.

mesela sınav zamanında bilinçini kullanıyorsun ve bu seni gergin yapıyor.
kızlar duygusal olduğu için dolar düşmesi falan onları sarmıyor. mesela ilişkilerden konuş psikolojiden konuş ve şöyle de: benim bir arkadaşım var ve kendisinden 20 yaş büyük bir erkeği seviyor sizce olurmu, nasıl olur, sorun çıkarmı. hatta abart da şaşırsınlar adam evli vs eklersin. dedikodu gibi olur ve onlarda yaşadıkları şeyleri anlatırlar.

Mantıklı konuşmam için doları borsayı mı konuşmam gerekiyor?
Bana hiç mantıklı bi cevap vermedin..
Bir insan mantıklı bir kişiden neden nefret etsin ben onu sordum sadece

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8