Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Girişimcilere Yatırım Fırsatı

Evet arkadaşlar bu benim kendi görüşüm olup sadece kendi okuduklarımdan çıkardıklarımdır. İlk önce Amerika ve Çin'in belli bir ticaret savaşı var ve bu ticaret savaşı ne kadar 2019'un başında anlaşma imzalansa da Çin'i kötü etkiledi ilk 6 ayı Amerikan kaynaklı tahmini verilere göre 131 milyar dolar gibi bir para ülkeden çıkış yapmış Çinliler bu parayı başka ülkelerdeki banka hesaplarına yatırdı veya başka ülkelerdeki işlere yatırım yaptı. Bunu yapmalarının temel sebebi Çin yuanının Abd doları karşısında değer kaybetmesiydi virüs olayının patlamasıyla birlikte Çinli iş adamları başka ülkelerdeki girişimlere yatırım yapma sayıları başta abd olmak üzere çoğaldı. Fakat Türkiye potansiyeli olmasına rağmen bundan pek faydalanamadı. Eğer bütçeniz varsa iyi bir girişim yapıp bu Çinli iş adamlarından birisini ikna ederseniz iyi bir yatırım alabilirsiniz. Umarım faydalı olur birisine iyi günler.

Bu forumda bir çinliyi ikna edip yatırım yaptırıcak kişiler varsa ben onların stajyerleri olabilirim :)

Vardır bu tür girişimler. Örneğin mersinde yakın zamanda aliexpress için şube açılması sözkonusu. çinli avrupaya satacağı ürünlerin avrupaya yakın bir konumda depolanması amacıyla mersinde bir depo kurma eğiliminde. Olabilir mi bilemiyoruz ama avrupanın yanı başında dev bir depolama alanı kurmak pek mantık dışı değil.

Çinli iş adamları amerikaya göçtü fakat amerikadaki karışıklıklar sebebiyla yahudi iş adamlarıda çine göçtü. Yani yakında çin süper güç olabilir. Yahudiler hep yatırımlarını oraya kaydırdılar. Amerika zaten bi piyondu, amerikanın ekonomisi çökebilir. Yani şu son yıllarda rusya japonya ve çin bu üçü arasında güç savaşı olacağını düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8