Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Gitar aldım !

Selam beyler , gitar aldım youtube de gitar dersi kanalından öğrenmeye çalışıyorum fakat elini şuraya götür falan koy falan diyor. elimi oraya götürüp öbürünü , öbür tele koyana kadar öbürü oradan kayıyor öbürü oraya yetişmiyor. çok pis şeyler oluyor ve beinm psikoloji bozuluyor. 400 lira verdim amk güzel bir şey ama akoru da yaptım da bilgisi olan varsa yardım edebilir mi. ve youtubeden ögrenebilir miyim ki beyler ? kursa gitmem lazım mı ? 150 lira amk 1 aylık haftada sadece 2 gün 2 saat.

Dostum gitarı kolay mı sandın 10 dk da 1 saatte falan mı öğrenmeyi düşündün bende o kanaldan öğrendim çoğunlukla evde kendim öğrendim oradan buradan en çok o kanal etkili oldu zaten o kadar bir olayı yok pratik yapmak alışmak önemli adam diyordu zaten sürekli bas çek bas çek 50 kere am akoruna bas çek sonra e sonra am-e yavaşça yap pratik yap yane sabırlı ol çok kolay sanma

Kanka aynı sey bana baglama calarken oluyordu. Bir parçayı calamadıgımda sinirimden ağlayacak gibi oluyor, etrafımdakilere saldırıyordum. Aynı şey ders çalışırken de oluyor. Tek çaresi yaptıgın işe o günlük ara vermek. Zaten sinirden konsantrasyonun bozulduğu için odaklanamayıp gittikçe saçmalıyorsun. 1 haftada ceya 1 ayda öğrenilecek şey degil enstrümanlar

Seneler evvel bas gitar çalardım, telleri normal gitara göre öyle kalındı ki özellikle mi telinde her çalışırken sol elimin işaret parmağı su toplardı buna rağmen bir çözüm bulur devam ederdim. Kimse anasının karnından gitar çalarak doğmadı sonuçta, çalışmaya devam. 30-40TL gibi bir fiyata Udemy'den ders satın alabilirsin şiddetle tavsiye ederim.

Kanka ben hep boş zamanımda alıp kurcalaya kurcalaya öğrendim :D çok kasma yani.

Ben de gitar aldım başlayalı 2 hafta oldu. İlk notaları öğretiyor hoca, mantığını kavramak için. Gitar da ki notaların yerlerini gösteriyor sonra. 3 akorla parça çalabiliyorsun zaten, şu sıkıcı kısmı notaları öğrenmek orayı geçmeye uğraşıyorum ben de şimdi :D . Kayseri de aylık 300 liraya 8 ders alıyorum bire bir. İnternette ki udemy kurslarına da göz at derim, bire bir eğitimden daha çok faydası oluyor online kursların eğer hoca iyi anlatabiliyorsa. Baktın olmadı, benim gibi hocaya her ay bir gitar ısmarlayıcaz artık napalım :D

Selam beyler , gitar aldım youtube de gitar dersi kanalından öğrenmeye çalışıyorum fakat elini şuraya götür falan koy falan diyor. elimi oraya götürüp öbürünü , öbür tele koyana kadar öbürü oradan kayıyor öbürü oraya yetişmiyor. çok pis şeyler oluyor ve beinm psikoloji bozuluyor. 400 lira verdim amk güzel bir şey ama akoru da yaptım da bilgisi olan varsa yardım edebilir mi. ve youtubeden ögrenebilir miyim ki beyler ? kursa gitmem lazım mı ? 150 lira amk 1 aylık haftada sadece 2 gün 2 saat.
Senin yüzünden ben de bugün gitar almaya gittim (ironi yok ciddiyim)
Hiç aklımda yokken aklıma soktun;)
Müzisyen arkadaşlarım, sen dövüşcüsün o eller gitarda iş yapmaz dedi ama dinlemedm.
Gece klüplerinde çalışan gitarist bir arkadaş sana ders veririm dedi.
1 yılı gözden çıkar dedi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8