Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Gitar Çalmaya Girişmek

Gitar gerçekten önemli ama ne konuda dersen aldığın ses konusunda önemli. Pratik yapıp kendini geliştirmen konusunda değil. Elimde fender stratocaster elektro gitar var. dolar düşükken almıştım şuan bir aksamı arıza yapıyor değiştirmem gerek ama malum doların kurundan dolayı erteliyorum. o sırada elimde orta-alt segment sayılabilecek sesi tatmin etmeyen bir akustik gitar var. müzik teorisi çalısıyorum. internette eğitim siteleri var 20-30tlye indirim vaktinde her kursu alabiliyorsun.(isim vermem uygun olmaz, ünlü bir site zaten.) ama o gitarı al eline çalış pratik yap, müzik teorisi öğren, neticede gitar dandik de olsa her gitarda notaların yeri aynı perdede. kendini hazır hissettiğinde tablardan bir şarkı öğren. iyice öğrendin daha sağlam bir gitarla duymak istiyorsan bir stüdyoya gidip 1 saatlik kiralayıp çalabilirsin tek başına ve ücretleri gayet karşılanabilir.

edit: youtube üzerinden ücretsiz bir sürü eğitim bulabilirsin ya da googleye "guitar finger exercises tabs" yazarsan önüne bir sürü egzersiz çıkar bence hevesin varken bırakma enstrüman çalmak güzeldir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8