Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

gitmeli miyim?

BLA BLA BLA...
Kardeşim sana bir tavsiye vermek istiyorum, hayatında kendi kararlarını ver artık!"
yıllar sonra gelen edit: o zamanlar ağır malmışım gitmekte istemiyodum zaten sadece bikaç şey kafamı kurcalıyodu tek gitmeyende ben değildim niye böyle mal mal triplere girmişsem :)
sana cevabım doğru yazmışsın kardeşim artık böyle..

Son düzenleme:
İmla ve yazı hatalarından gözlerim kanadı ama anladığım kadarıyla cevaplıycam.
"Ben evrime sonradan kafa attım daha tam alfa olmadım gitmesem mi ?" Diye bir kafa yok kardeşim.Canın gitmek istiyorsa kalk git.
Sosyalleşmek için ele geçirilemeyecek bir ortam,Sen şu an gitmezsen henüz sende ki betalığı çözemedik demektir bunu da not düşeyim.

İmla ve yazı hatalarından gözlerim kanadı ama anladığım kadarıyla cevaplıycam.
"Ben evrime sonradan kafa attım daha tam alfa olmadım gitmesem mi ?" Diye bir kafa yok kardeşim.Canın gitmek istiyorsa kalk git.
Sosyalleşmek için ele geçirilemeyecek bir ortam,Sen şu an gitmezsen henüz sende ki betalığı çözemedik demektir bunu da not düşeyim.
hiç bu açıdan düşünmemiştim

cidden böyle düşünmedim artı ben davet edildim bu yere daha iyi anlıyorum şimdi

Bak davet de edilmişin hatta git kızlarla uğraş Yürüyomuş gibi yap ama yürüme Buluşma ayarlıycakmis gibi davran ama ayarlama bu olayların zevkine bi var
Sonra hep yapıcaksın bu olayı

Bak davet de edilmişin hatta git kızlarla uğraş Yürüyomuş gibi yap ama yürüme Buluşma ayarlıycakmis gibi davran ama ayarlama bu olayların zevkine bi var
Sonra hep yapıcaksın bu olayı
şimdi aşırı özgüvensiz olduğum farkettim ama sınıfın kızlarıyla ilgim alakam uzun süredir olmadığı için diğer sınıfın eğlenceli çocuklarıyla takılırlar hatta davet edildiğime bile şaşırdım son aylardır herkes birbirinin değerini anladı sanırım :D geçenki gibi olmasın diyorum kızlarla mizah yapmak uzak bana ama gideceğim deneyeceğim

Kardeşim sana bir tavsiye vermek istiyorum, hayatında kendi kararlarını ver artık!

Ben bunu yapsam mı?
Gitsem mi? gitmesem mi?
Ulan seni biz mi daha iyi bileceğiz?

Gitmek isteyip guruna yediremiyorsan orda muhabbet etmeyi hiç tanımadığın insanlar ile biz mi yardım edeceğiz sana?

Benimde dün mezuniyet törenim vardı, gitmedim. Bir hayali hedefi olmayan insanlar ile aynı ortamda 3-4 saatlik eğlence için bulunmak istemedim.
Pişman mıyım şuanda? Hayır değilim.

Eğer gitmek istiyorsan git. Gitmek istemiyorsan, o saatte sahada ol ve kendini daha çok geliştir.

Fakat asıl önemli olan şey "
Kardeşim sana bir tavsiye vermek istiyorum, hayatında kendi kararlarını ver artık!"

Kardeşim sana bir tavsiye vermek istiyorum, hayatında kendi kararlarını ver artık!

Ben bunu yapsam mı?
Gitsem mi? gitmesem mi?
Ulan seni biz mi daha iyi bileceğiz?

Gitmek isteyip guruna yediremiyorsan orda muhabbet etmeyi hiç tanımadığın insanlar ile biz mi yardım edeceğiz sana?

Benimde dün mezuniyet törenim vardı, gitmedim. Bir hayali hedefi olmayan insanlar ile aynı ortamda 3-4 saatlik eğlence için bulunmak istemedim.
Pişman mıyım şuanda? Hayır değilim.

Eğer gitmek istiyorsan git. Gitmek istemiyorsan, o saatte sahada ol ve kendini daha çok geliştir.

Fakat asıl önemli olan şey "
bahsettiğim şey tam olarak buydu ben mezuniyet töreni yada okul sonu yapılan şeylere gitmemeyi cidden bi eksliklik olarak görüyormuşum meğer bakacak olursantabikide istemiyorum senin gitmemenede şaşırmadım her ne kadar ilgiyi son sene alsamda bunun yapay bir ilgi olduğunu ve en önemlisi ( gerçek dostlarım yok orda yani konuştuğum 2,3 dostum var onlarda başka sınıflarda yani anlayacak olursanız yabancı bir ortama davet edildim artı bikaç uyuz olduğum tiplerde var orda kesin kararım gitmiyorum hadi şimdi çok şey kaçırdınız kız felan diyeceksiniz de 15 kişinin içinde 4 kız var gerçekten gerek yok
dostum kendi karalarımı tabikide kendim alacağım ama fikir danışmak istedim sadece sanırım sen haklısın ve edit: arkadaşlar kimlerin gideceğini öğrendim gitmiyorum

bahsettiğim şey tam olarak buydu ben mezuniyet töreni yada okul sonu yapılan şeylere gitmemeyi cidden bi eksliklik olarak görüyormuşum meğer bakacak olursantabikide istemiyorum senin gitmemenede şaşırmadım her ne kadar ilgiyi son sene alsamda bunun yapay bir ilgi olduğunu ve en önemlisi ( gerçek dostlarım yok orda yani konuştuğum 2,3 dostum var onlarda başka sınıflarda yani anlayacak olursanız yabancı bir ortama davet edildim artı bikaç uyuz olduğum tiplerde var orda kesin kararım gitmiyorum hadi şimdi çok şey kaçırdınız kız felan diyeceksiniz de 15 kişinin içinde 4 kız var gerçekten gerek yok
dostum kendi karalarımı tabikide kendim alacağım ama fikir danışmak istedim sadece sanırım sen haklısın ve edit: arkadaşlar kimlerin gideceğini öğrendim gitmiyorum
Okulumuzun MDR.Yardımcısı bir gün sınıfa gelip, "o mezuniyete gelmeyecek olanlar(galiba okulda 2 kişiyiz) ileride çok pişman olacaklar" dediği anda içimden 'Hadi ulan oradan' dedim. Hayatta 1 kere liseden mezun oluyorsunuz, bunun değeri farklıdır. Arkadaşların eğlenirken sen instagramdan onları izleyeceksin vs vs dedi.

Sonra düşündüm ki bu adam ya çok aptal, ya ben biraz fazla sivrizekayım!(Açıklamak gerek değil mi) gel aşşa;

4 Senem geçti, iyi geçti kötü geçti boş ver orasını.
Şuan bana birisi gelse ve hayatında yaptığın en büyük hata ne diye sorsa, "Lise okumak" diye cevap verirdim.
Günde 8-9 saat ders, her derste konuşup kafamı boş yere şişiren, sosyal medyada gördüğü esprileri gelip sınıfta yapıp sınıfı aklınca eğlendiren tipler.
Sabahtan akşama kadar dedikodu yapan tipler.(Babam bana şu sözü çok söyledi, "Olum eli eleştirme, kendini geliştir") O yüzden boş lafı pek sevmem!
Sevgilileriyle hava atmaya çalışan tipler.
Zengin olan kişilere bakıp "biz neden zengin değiliz amk" diye tipler. (çalışmak yok sabahtan akşama kadar LOL oynar piçler)
Hayatlarını kızlarla çevirmiş, dünyada sanki kızlardan başka hiç bir nimet yokmuş gibi davranan tipler.
Futbol aşkı ile kafayı sıyırmış tipler.
Arkadaşsızlığını, yalnızlığını sigara içip ortama girerek gideren tipler!
Aklını kullanmadan konuşan tipler!
Okulda eğitim adına hiç bir şey yapmayan öğretmen tipler! ( Bana gerçek manada eğitimi veren 3-5 sayılı hocam vardır. Lisede okul değişimi yaptığım için +50'nin üzerinde öğretmen gördüm. Sadece ve sadece 2 adet öğretmen ülke için uğraşıyor. Gerisi ("Devletin malı deniz yemeyen keriz") kafasında!

Şimdi ben düşündüğüm zaman bunlar aklıma geliyor ve böyle kötü ortamda 4 sene mahvolduğu için kendime kızmıyor değilim hani.
Bir de 4 yıl boyunca aralarında her pislik geçecek, okulun son günü dünyanın en iyi kankaları olacaklar. Siktirsinler gitsinler amına koyim.
Geçen zamana az da olsa üzülüyorum. Oysa koskoca 4 senede neler öğrenilirdi neler...
En az 2 yabancı dil öğrenilir, Üniversite sınavında derece yapabilecek kadar çok iyi ders çalışırdım.
Fakat lisede okudum, hayatıma aynen şu oldu. Babamın son sözü ile konuyu kapatıyorum herkes anlamıştır umarım;
"Oğlum hacı ile gezersen hacı, hoca ile gezersen hoca olursun, orusbu ile gezersen orusbu olursun"

o mezuniyete gelmeyecek olanlar(galiba okulda 2 kişiyiz) ileride çok pişman olacaklar
ya ha*tir ordan olum biz mezuniyet fotoğrafı çekmedik bu aptal müdür ne dyor??
çünkü gruplaşma var amınakoyim herkes geçen sene bozuldu son sene de herkes kendini kıral aynasında görmeye başlayınca herkes gruplaşmaya çalıştı ama hiçbi taraftın maskotu olmayan benle 3 kişi var onları bilirim yani aga gerek yok 10 yıl sonra o fotoğrafa bakıp sövmek bana nasıl iyi hisettircek??
Arkadaşların eğlenirken sen instagramdan onları izleyeceksin
olum sevmediğin kişileri zaten takip etmezsin amk şahsen bugün misafirimiz var bizim yani görsemde asla eksiklik hissetmem en ufak biyanımda değil

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8