Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Güç elde etmek

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
merhaba playboylar güç elde etmek için psikolojik olarak kısa vadede ne yapmayı önerirsiniz bu sıralar biraz motivasyon kaybı ve duygusuzlaşmaya başladım sanki heyecan duygusu yalanmış gibi kalbim yalanmış gibi atıyor sürekli bir ruh halimde bozukluklar var özgüven olarak her şeyi yapıyorum var özgüvenim ama ne bilimiyim gelişimim ve eski arkadaşlarımın arasında ezik kaldığım günler aklıma gelince çıldırcak gibi oluyorum eskiden yaşanan olaylar çoğuna siktir çektim ama bir şey bana yaptıklarımın yetmediğini söylüyor ve bir şeyler yapınca da hiçbir şeyin değişmeceğine kapıldım gidiyorum ve ayağa kalkıp bir şeyler sıradışı olsun yapmıyorum her gün kendimi geliştirmek için aktiviteler yapıyorum ama YOK ruhum kendi kendini idam ediyor

merhaba playboylar güç elde etmek için psikolojik olarak kısa vadede ne yapmayı önerirsiniz bu sıralar biraz motivasyon kaybı ve duygusuzlaşmaya başladım sanki heyecan duygusu yalanmış gibi kalbim yalanmış gibi atıyor sürekli bir ruh halimde bozukluklar var özgüven olarak her şeyi yapıyorum var özgüvenim ama ne bilimiyim gelişimim ve eski arkadaşlarımın arasında ezik kaldığım günler aklıma gelince çıldırcak gibi oluyorum eskiden yaşanan olaylar çoğuna siktir çektim ama bir şey bana yaptıklarımın yetmediğini söylüyor ve bir şeyler yapınca da hiçbir şeyin değişmeceğine kapıldım gidiyorum ve ayağa kalkıp bir şeyler sıradışı olsun yapmıyorum her gün kendimi geliştirmek için aktiviteler yapıyorum ama YOK ruhum kendi kendini idam ediyor
Söylemekle olmaz kendin bul
Mesela ben derslerimi bitirince vaya mutlu ve özgür hissediyorum sonra film izlemek , kızlarla oyun yapmak vs

Dostum bu dediğin şey emin ol herkese bir dönem uğruyor.İstediğin kadar güçlü , varlıklı , özgüvenli , playboy vs. ol insanoğlu doymayacak.

Ve insan yalnız kalmıştı.
Hüznün derinliklerinde yüzüyordu.
Etrafındaki tüm hayvanlar ona yaklaştı ve şöyle dediler:
'Seni bu kadar üzgün görmek istemiyoruz, ne dilersen dile, senin için gerçekleştirelim.'
İnsan dedi ki; 'Daha iyi görmek istiyorum.'
Akbaba dedi ki; 'Görüşüm senin olsun, al.
İnsan dedi ki; 'Daha güçlü olmak istiyorum.'
Jaguar cevapladı; 'Benim kadar güçlü olacaksın.'
Sonra insan dedi ki; 'Yeryüzünün sırlarını öğrenmek istiyorum.'
Yılan dedi ki; 'Hepsini sana ben göstereceğim.'
Böylece, insan hayvanlardan aldığı bütün özelliklerle beraber gitti.
Onun ardından baykuş, geride kalan hayvanlara dönerek şöyle dedi:
'Artık insan daha çok şey biliyor ve daha çok şey yapabilir.
Artık ondan korkmaya başladım.'
Geyik şöyle cevapladı onu;
'İnsan, ne istediyse aldı. Artık üzüntüsü bitecek.
Ancak baykuş böyle düşünmüyordu:
'İnsanda hiçbir zaman dolduramayacağı bir boşluk gördüm.
Onu üzen ve devamlı istemesine sebep olan şey işte bu boşluk.
O almaya devam edecek. Ta ki yeryüzü ona şöyle diyene dek;
''Artık bende sana verecek hiçbir şey kalmadı.''
''Apocalypto'' Filmden ... ...

Bazı dönemler ne kadar güçlü olursan ol kendini güçsüz hissedeceksin oysaki bu bir yanılsamadan ibaret.Kalkıp hiçbir şey yapmak istemezsin , onca düzen saçma gelir , insanların omurgasız davranmaları , yediğin kazıklar ve ezilmeler , dalga geçildiğin , rezil olma anların , sevdiğin veya hoşlandığın kızdan iğrenç bir şekilde tepki almalar vb. bu sıra uzayıp gider. ( Elbet biri çıkıp " seninki de dert mi , millet açlıktan ölüyor , anasız babasız vs. diyecektir. Emin olun o insanın şartları sizinkiyle değişirse bu sefer siz açlık çekiceksiniz o kişi sizin yaşadığınız dertleri çekecek. Bu demek değilki hiçbir şey yapmayalım.Elimizin yettiğince yardım etmemiz lazım falan neyse detaylandırmıcam) .

ayağa kalkıp bir şeyler sıradışı olsun
Dostum nasıl bir rüyadaysan çabuk kalk. Böyle bir şey olmayacak.Dünyada 8 milyar insan var.Zaten yarısından fazlası böyle bir şey beklediği için mutsuzluk oranları , depresyon oranları, boşanma vb olaylar had safhada.Sen kendin için bir şey yapmadığın sürece kimse sana günahını bile vermeyecek emin ol . Bazı dönemler kişi her şeyden elini eteğini çekip " ne olacaksa olsun lan yeter ! Ben bu yarıştan çekiliyorum." derse hayatın ona diyeceği tek şey " Get stuffed ! " . Motivasyona inanmam. Motivasyon denilen şey gelip geçici bir şey. Anlık bir gaz verir 1-3-5 gün belki de 1 hafta seninle olur ama hafiftten sarsılmaya başlayınca motivasyonda sana tekmeyi koyar. İşte sana tekme koymayacak tek şey " İÇİNDEKİ DİSİPLİN ". Samimi söylüyorum sana senden başka yar yok. İnsanlar senden çıkarlarını alamayınca Yeri gelecek annen de , baban da tekmeyi basacak , sevgilin de dostların da tekmeyi basacak. Çünkü artık işlerine yaramayacaksın. Sen öyle bir insan ol ki seni hayatlarından çıkarırlarsa " SEN KAZANIRKEN ONLAR KAYBEDEN DURUMUNA DÜŞSÜNLER " . Gittiğinin yerini dolduramasınlar ve senin saygını , yardımını , sevgini alabilmek için çabalasınlar.( Belki biraz kibir dolu bir cümle oldu ama burası hayat. Sen kendini yıkılmaz bir bina yaparsan onlar sana çarpsa da hasar onlarda meydana gelmeli sen de değil ! Burası hayat ! Güçsüz olana yer yok . ) İşte o zaman gerçekten yaşadığını anlamaya başlarsın.

Duygusal yönden sarsılmaz biri olmak istiyorsan sana iki tane " ERKEK GİBİ " tavsiyem olacak.
1- ÖZ DİSİPLİNİNİ HAD SAFHAYA ÇIKAR
2- BİRÇOK KONUDA GÜÇLÜ OL

Aslında bunun ikisine sahip olursan hayatını çok iyi bir şekilde yaşayacağını sen de üstüne biraz düşününce anlarsın.Her şeyi açıklamak olmaz. Bunun üstüne gerçekten düşünmeni yoksa gerçekten psikolojik ve varoluşsal problemlere girip sonunun böyle olması muhtemel. Buradaki kişi 18 yaşındaki bir genç.Zannımca gerçekten iyi biriydi ama çok hassas biriydi ve de duygusal yönden çok güçsüz biriydi.Ama eminimki çok iyi biriydi.Yazdığı notlardan anlarsın .Burası dünya ! . Sadece gerçekler var ve gerçekler çok acı !

Dostum bu dediğin şey emin ol herkese bir dönem uğruyor.İstediğin kadar güçlü , varlıklı , özgüvenli , playboy vs. ol insanoğlu doymayacak.

Bazı dönemler ne kadar güçlü olursan ol kendini güçsüz hissedeceksin oysaki bu bir yanılsamadan ibaret.Kalkıp hiçbir şey yapmak istemezsin , onca düzen saçma gelir , insanların omurgasız davranmaları , yediğin kazıklar ve ezilmeler , dalga geçildiğin , rezil olma anların , sevdiğin veya hoşlandığın kızdan iğrenç bir şekilde tepki almalar vb. bu sıra uzayıp gider. ( Elbet biri çıkıp " seninki de dert mi , millet açlıktan ölüyor , anasız babasız vs. diyecektir. Emin olun o insanın şartları sizinkiyle değişirse bu sefer siz açlık çekiceksiniz o kişi sizin yaşadığınız dertleri çekecek. Bu demek değilki hiçbir şey yapmayalım.Elimizin yettiğince yardım etmemiz lazım falan neyse detaylandırmıcam) .

Dostum nasıl bir rüyadaysan çabuk kalk. Böyle bir şey olmayacak.Dünyada 8 milyar insan var.Zaten yarısından fazlası böyle bir şey beklediği için mutsuzluk oranları , depresyon oranları, boşanma vb olaylar had safhada.Sen kendin için bir şey yapmadığın sürece kimse sana günahını bile vermeyecek emin ol . Bazı dönemler kişi her şeyden elini eteğini çekip " ne olacaksa olsun lan yeter ! Ben bu yarıştan çekiliyorum." derse hayatın ona diyeceği tek şey " Get stuffed ! " . Motivasyona inanmam. Motivasyon denilen şey gelip geçici bir şey. Anlık bir gaz verir 1-3-5 gün belki de 1 hafta seninle olur ama hafiftten sarsılmaya başlayınca motivasyonda sana tekmeyi koyar. İşte sana tekme koymayacak tek şey " İÇİNDEKİ DİSİPLİN ". Samimi söylüyorum sana senden başka yar yok. İnsanlar senden çıkarlarını alamayınca Yeri gelecek annen de , baban da tekmeyi basacak , sevgilin de dostların da tekmeyi basacak. Çünkü artık işlerine yaramayacaksın. Sen öyle bir insan ol ki seni hayatlarından çıkarırlarsa " SEN KAZANIRKEN ONLAR KAYBEDEN DURUMUNA DÜŞSÜNLER " . Gittiğinin yerini dolduramasınlar ve senin saygını , yardımını , sevgini alabilmek için çabalasınlar.( Belki biraz kibir dolu bir cümle oldu ama burası hayat. Sen kendini yıkılmaz bir bina yaparsan onlar sana çarpsa da hasar onlarda meydana gelmeli sen de değil ! Burası hayat ! Güçsüz olana yer yok . ) İşte o zaman gerçekten yaşadığını anlamaya başlarsın.

Duygusal yönden sarsılmaz biri olmak istiyorsan sana iki tane " ERKEK GİBİ " tavsiyem olacak.
1- ÖZ DİSİPLİNİNİ HAD SAFHAYA ÇIKAR
2- BİRÇOK KONUDA GÜÇLÜ OL

Aslında bunun ikisine sahip olursan hayatını çok iyi bir şekilde yaşayacağını sen de üstüne biraz düşününce anlarsın.Her şeyi açıklamak olmaz. Bunun üstüne gerçekten düşünmeni yoksa gerçekten psikolojik ve varoluşsal problemlere girip sonunun böyle olması muhtemel. Buradaki kişi 18 yaşındaki bir genç.Zannımca gerçekten iyi biriydi ama çok hassas biriydi ve de duygusal yönden çok güçsüz biriydi.Ama eminimki çok iyi biriydi.Yazdığı notlardan anlarsın .Burası dünya ! . Sadece gerçekler var ve gerçekler çok acı !
Dostum sağol bu dönemlik biliyorum ama kalkıp bir şeyler yapsamda değişmiyor bir şeyler intiharı aklımın ucundan bile geçirmem sadece korkakların işidir ölmek yaşamak cesaret ister ama ben nefes alıp basma kalmak istemiyorum ben gerçekten yaşamak istiyorum

Benim parolam motivasyon hayatıma yeni yeni girdi her işi yaparken ihtiyacım olan şey sadece daha fazla motivasyonve meyvelerini yememe gibi bir şansın yok gelip geçici olmaması için sürekli motivasyon kaynağı bulman lazım kendine mesela üzücü sarsıcı bir olay yaşadın bunun gerçekliğinle yüzleşip kendini onarma motivasyonunu kazanman lazım yada bir işin çok iyi gitti zafer sarhoşluğu yaşamadan motivasyonunu koruyup devam etmen lazım unutma motivasyon olmadan ne disiplin nede olumlu birşey olur kendini disipline alıştırmak istiyorsan bunu severek yap ve her zaman motivasyon kaynağı bul emin ol meyvelerini göreceksin ve hayatın gelip geçici olduğunu kendini düşünüp ama bencil olmamayı paylaşmayı her şeyi bir şekilde öğreniyorsun önemli olan yaşadıklarının seni geriye değil ileri götürmesi tecrübelerin sayesinde motivasyonun ve hayat enerjin artacak özgüvenini kazanmaya başladıkça en güzel duygunun bu olduğunu bile düşünebilirsin. :)

Dostum sağol bu dönemlik biliyorum ama kalkıp bir şeyler yapsamda değişmiyor bir şeyler intiharı aklımın ucundan bile geçirmem sadece korkakların işidir ölmek yaşamak cesaret ister ama ben nefes alıp basma kalmak istemiyorum ben gerçekten yaşamak istiyorum

Bir şeyler değişmiyor demişsin. Bak kendimden örnek vereyim. Benim spor salonunda en yavaş gelişen bölgem göğüs bölgemdi.Boydan dolayı çok az gelişiyor deyip kestirip atıyordum ( boyum biraz uzun ve uzun boyluların kas yapması kısalara göre biraz daha zaman alır ego kasmak gibi bir uğraşımın olmadığını söylemek istedim) , göğüs genetiğim kötü diyordum yine kestirip atıyordum. Ama kestirip atıyordum dediğim sadece " OLMUYORSA OLMUYOR AMA BEN ELİMDEN GELENİ YAPICAM" DI. Belki inanmazsın ama o isteksiz , mızmızlanarak yaptığım hareketler şu anda bir kadının göğsüye yarışacak vaziyette. ( Tabiki yağ veya süt bezi olarak değil (!) ) Yani demek istediğim değişimi belki de sen görmüyorsun , değişmediğini hissediyorsun ama dedim ya sen DİSİPLİN e güven. Yaşamak cesaret ister demişsin ve bak ne güzel demişsin. Peki tamam cesursun da basma kalmak istemiyorum demişsin , gerçekten yaşamak istiyorum demişsin , ben de sana tekrar diyorum ki " DUYGUSAL VE FİZİKSEL OLARAK GÜÇLÜ OLMAK ZO RUN DA SIN " . Sana senden başka dost yok , sana senden başka yar yok , dost yok ! Kendini kendin inşa edebilip , basma kalıp olmaktan çıkabilmek için DİSİPLİN VE SABIR 'A ihtiyacın var. Değişiyorsun. Belki adım adım yürüyorsun , belki sürünüyorsun belki de emekliyorsun ama günden güne ilerliyorsun. DURMAKTAN İYİDİR DİMİ ? Basma kalıp olmak istemiyorsan bir farkın olsun ve topluma bakarsan çoğu kişi duygusal mastürbasyon da yapıyor.Acındırma ve pes etme ,gücüm kalmadı , sabredemiyorum vs. gibi tantanalar ( Dostum benim de başıma geliyor kendini ne bok sanıyorsun dememen için böyle bir açıklama yapmak istedim ve ben en az bir şekilde hızlıcana atlatıyorum bu dönemi çünkü gerçekleri biliyorum ve can yaksa da seni gelişmeye, güçlü olmaya iten şey de bu : Hayatın ta kendisi ) Çok uzattım biliyorum. ... Sen gelişiyorsun tabi bunun için emek veriyorsan , fedakarlık yapıyorsan. Ve tekrar söylemek istiyorum : "SANA SENDEN BAŞKA DOST YOK . ARKANA YASLANDIĞIN ŞEY DOSTLAR , AİLE , MANİTA OLMASIN KENDİ SIRTIN OLSUN , SENİ HAYATTA TUTAN ŞEY BİRİSİNİN VARLIĞI DEĞİL SAĞ VE SOL BACAĞIN OLSUN ."

özgüven olarak her şeyi yapıyorum var özgüvenim ama ne bilimiyim gelişimim ve eski arkadaşlarımın arasında ezik kaldığım günler aklıma gelince çıldırcak gibi oluyorum
kendi ezikliğini bastırmak için yapıyorsun demek ki bu kişisel gelişimi
youtube a geçmişi düzeltmek jordan peterson yaz izle
kişisel gelişimine önem vermek seni otomatik olarak güçlü lider kişilikli biri yapmaz kişisel gelişim videoları çeken adamlara bak
hangisi senin olmak istediğin yere gelmiş sence
kişisel gelişim farklıdır maskülen benliği geliştirmek farklıdır her konuda kendine yeten biri olman lazım

kendi ezikliğini bastırmak için yapıyorsun demek ki bu kişisel gelişimi
youtube a geçmişi düzeltmek jordan peterson yaz izle
kişisel gelişimine önem vermek seni otomatik olarak güçlü lider kişilikli biri yapmaz kişisel gelişim videoları çeken adamlara bak
hangisi senin olmak istediğin yere gelmiş sence
kişisel gelişim farklıdır maskülen benliği geliştirmek farklıdır her konuda kendine yeten biri olman lazım
Burak oğlum iyi hoş söylüyorsun da götünden anlıyorsun diyorum ki kendimi geliştiriyorum eski olaylar geldikçe çıldırıcak gibi oluyorum yani yenilgiye düşmeye tahammül edemiyorum katlanılmaz bir duygu benim için bunu nasıl atlatırım diyorum

içinde hala bir ezik yaşıyor bir şey seni tetikliyorsa sende ondan hala bir parça vardır yazdığım mesajı tekrar oku
[/QUOE]
aynen mesela 2 günde bir fap yapmam gibi bir eziklik iradesizlik gibi bir eziklik her gün bilgisayarın başından kalkmamak gibi bir eziklik

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8