Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Gülümseyen Adamı Severler

Selamlaarrr beyler nasılsınız umarım iyisinizdir.Ben yavru kurdunuz Emin.Bugün sizlere dışarıya görünümünüzü nasıl olumlu tavırlarla yansıtırsınız ondan bahsedeceğim.Öncelikle hayatta neden pozitif olmak önemlidir bundan bahsedelim.
Pozitif İnsan
Klasik bir söz vardır ;
"Gülen adamı her yerde severler".Evet bu kaçınılmaz bir gerçektir.Siz hiç akli melekeleri yerinde olup lan bu çocukta çok neşeli hiç sevmiyorum ibneyi diyen birini gördünüz mü ? Çünkü bizler tamamen çıkar ilişkisine dayalı iletişim kuran insansı varlıklarız.Biriyle konuşurken karşıdaki bize bir şey vermiyorsa onu dinlemek istemeyiz.Bu alınan şey bir çok şey olabilir.Örneğin ders aldığınız hocadan gerçekten dersi öğrendiğinizi hissettiğinizde can kulağıyla dinlersiniz onu çünkü onun size bir şey kattığını bilir ve çıkar ilişkisiyle hareket ederek onu dinlersiniz.Ama adam geçip karşınıza böyle mıy mıy gıy gıy yapıp anlatamadığında siz haaa bu adam bana bir şey katamıyor çünkü bir şey anlamıyorum dersiniz ve ilgiliniz dağılır.İşte beden dilimiz de aslında karşıdaki kişiye ona bir şey verip veremeyeceğimiz konusunda mesaj vermede çok etkilidir.Mantıken hiç konuşmadığınız birisine moleküler biyoloji hakkında veya ilişki tavsiyesi hakkında bir bilgi verebileceğinizi gösteremeyeceğiniz için devreye daha yüzeysel ve fiziksel unsurlar girer.İşte bu yüzden gülümsemek çok önemlidir.Etrafınıza gülümsediğiniz zaman çevrenize beden dilinizle 'Bak bu adam neşeli adam ve bu adamla takılırsam eğlenirim' mesajı vermiş olursunuz.Lan ben öyle bir mesaj almıyorum nasıl oluyor şeftali diyenler için bu olay tamamen bilinçaltınızda gerçekleşen bir olay.Bizler sadece konuşarak iletişim kurduğumuzu sanarız ancak beden dilimiz sayesinde bilinçaltlarımız sürekli teyakkuz halindedir.Yani beden dilini kullanırız fakat sadece kullandığımızı farketmeyiz veya bilmeyiz.Biraz kendi hayatınızı düşünün.Etrafınızda sürekli somurtan suratsız insanları görmeyi ne kadar istersiniz veya bulunması size ne kadar bir şeyler katar ? Hiç değil mi ? Çünkü biz "Neşeli Adam" ı severiz.Ve pozitif olmak derken şu da var tabi ki.Her anlamda pozitif olmak önemli.Gelin biraz buna değinelim
Tam Anlamıyla Pozitif Olmak
Bunu size bir örnek üzerinden açıklamak istiyorum ki böyle daha anlaşılır olacak.Bir sınav olduğunu düşünün ve siz bu sınava hiç çalışmadınız ancak çalışmış olan iki farklı arkadaşınızdan birinden yardım alarak son 2 saat kala bir şeyler yapabilirsiniz.Gittiniz ikisine de dediniz ki böyle böyle beni çalıştırır mısın ? Birisi size "Ya zaten 2 saat kalmış aq ne uğraşıyon " dedi diğeri ise "Tabi gel çalıştırayım yapabildiğini yaparsın yapamadığın da sağlık olsun ya " demiş olsun.Hangisiyle çalışırsınız ? İşte pozitif olmak bu yüzden önemlidir.İnsanları pozitif olarak karadelik gibi kendinize çekin.Ve burada önemli bir noktaya değinmek gerek ki o da şu.Siz pozitif olup karşınızdakine bir şeyler verebileceğiniz mesajını verdikten ve onları kendinize çektikten sonra iletişim esnasında onlara bir şeyler vermeye devam etmezseniz iletişiminiz kopacaktır.Yani kültürünüzle,bilginizle,yeteneğinizle pozitif tarafınızı harmanlayarak maskülen bir insana dönüşebilirsiniz.Bazen forumlarda şunu da görüyorum insanlar alfa erkeği veya maskülen tipi somurtan kişiler olarak görüyor.Yani somurtursak alfa oluruz ciddi oluruz havasındalar.Bu tamamen yanlış bir algıdır ve somurtmak sizi maskülen değil tam tersine agresif ve itici gösterir.Önemli olan gülmenin ve gülümsemenin dozunu ayarlayabilmek.Tabi ki her yerde pişmiş kelle gibi ehee diye sırıtırsanız bu sizin bir duruş sergilemenize engel olur ancak yeri geldiğinde başarı gülüşü yaparak(Tek yanak hafif güler pozisyonda ) ciddi tavrınızı ortaya koyabilir veya gülümseyerek(iki dudak kenarı hafif yukarıda ve gözler açık şekilde ) samimiyet sergileyebilirsiniz.Sizler bu yazıları okuyarak kendinizi geliştirirerek hiçbir şeyden haberi olmayan somurtganların önüne geçmiş olacaksınız.Unutmayın etrafınıza ne verirseniz onlardan onu alırsınız.Evet değerli forum üyeleri bugün de açılan bir başlıkta arkadaşın da dediği gibi "Boş" ! bilgilerimi sizlerle paylaştım.Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum,esen kalın.
Yavru Kurt Emin :)

Son düzenleme:
arkadaşın da dediği gibi "Boş" ! bilgilerimi sizlerle paylaştım.Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum,esen kalın.
Yavru Kurt Emin :)

Asher:İnce gör!
Realalfa: Ben kalın mı görüyorum ?
Mesaj yerine gitmiş :)

kanka ben :) şu gülücüğü kullanıyorum bitane kız bana p*ç gibi güldüğümü ima etti mesajlaşırken bu emoji karşı tarafa iticimi gelir ?

kanka ben :) şu gülücüğü kullanıyorum bitane kız bana p*ç gibi güldüğümü ima etti mesajlaşırken bu emoji karşı tarafa iticimi gelir ?
Bir ara instagramdan birisini düşürmüştüm.
Sırf eheheh diye gülüyorum diye kız rahatsız olmuştu, bir daha yapma demişti.
Ben de yapmıştım sonra konuşmadık daha hahahah

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8