Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Günde 4-5 km yürümek ?

Lockdown sonrasi son 1 haftadir ormanda hergün 4-5 km mesafeyi 40 dakikada yürüme asliskanligi edindim bunu ilerki haftalarda dahada arttirmayi düsünüyorum bunun diyete tekrar basladim protein agilrikli beslenmeye pilav ve tavuk hindi eti(günde 200-300 gram) yada %100 kepekli makarna yada 3-4 dilim tam tajilli kepekli ekmek yiyorum
tatli olaraksa günde yarim paket 100 gram %85 bitter cikolata ve 1 paket 200 gram 10 gram dogal seker icreikli protein yogurtleri yemeye basladim(seker ihtiyacimi bastirmak) icin sizce vücudumun fitlesmesine katki saglarmi ?

kaldigim kasabada 350 metreye kadar yükselen egilimli orman yolu var 10 km mesafeli arada bir oradada yürüyüs planliyorum

Son düzenleme:
Lockdown sonrasi son 1 haftadir ormanda hergün 4-5 km mesafeyi 40 dakikada yürüme asliskanligi edindim bunu ilerki haftalarda dahada arttirmayi düsünüyorum bunun diyete tekrar basladim protein agilrikli beslenmeye pilav ve tavuk hindi eti(günde 200-300 gram) yada %100 kepekli makarna yada 3-4 dilim tam tajilli kepekli ekmek yiyorum
tatli olaraksa günde yarim paket 100 gram %85 bitter cikolata ve 1 paket 200 gram 10 gram dogal seker icreikli protein yogurtleri yemeye basladim(seker ihtiyacimi bastirmak) icin sizce vücudumun fitlesmesine katki saglarmi ?

kaldigim kasabada 350 metreye kadar yükselen egilimli orman yolu var 10 km mesafeli arada bir oradada yürüyüs planliyorum
vücudunun görünümüne bir yararı olmaz fakat yağ oranına yarayabilir. koşmanı tavsiye ederim daha etkili olması için ama yaptığın şey güzel bir şey tebrik ederim. yürümek çok sağlıklı, koşmak daha da sağlıklı ve etkili :)

Kardeşm gün de 300 gr protein alsan yarısı boka dönüşür amk tdee hesaptan hesap yap

vücudunun görünümüne bir yararı olmaz fakat yağ oranına yarayabilir. koşmanı tavsiye ederim daha etkili olması için ama yaptığın şey güzel bir şey tebrik ederim. yürümek çok sağlıklı, koşmak daha da sağlıklı ve etkili :)
2 hafta önce 10 dakika kosu denedim nefesim kesildi cigerlerim parcalanacak gibi hissettim fitness salonunda 20 dakika 9 ayarinda kosup yorulmayan kosu bandinda cok rahat kosabilen bir adamken ben anlam veremedim

2 hafta önce 10 dakika kosu denedim nefesim kesildi cigerlerim parcalanacak gibi hissettim fitness salonunda 20 dakika 9 ayarinda kosup yorulmayan kosu bandinda cok rahat kosabilen bir adamken ben anlam veremedim
koşu bandıyla gerçek benzemez dostum asıl güzel olanda bu. kondisyonun kötüdür o yüzden öyle olmuştur. 3 adım nefes tekniği uygula ve her gün 20 şer dakika koş. yavaşça artırırsın. ben de fitness da koşu bandında koşardım rahatça. ne zaman günde 3 4 km koşmaya başladım soğuk sıcak demeden işte anladım gerçek olayı. müsaitsen kesinlikle başlamalısın. alıştıktan sonra çok yararını göreceksin.

1-İnsan vücudunun dışardan şeker almaya ihtiyacı yoktur,karbonhidrata ihtiyacı vardır

2-Acil şeker ihtiyacının sebebi şekeri bir anda kesip kandaki glikoz seviyen düştüğü için vücudunun acilen şeker istemesi(glikoz)

3-Şeker ihtiyacın geldiğinde meyve yemek idealdir ama abartmama şartı ile abartıldığında doğal meyveler de kilo aldırır.

4-Demem o ki şekeri yavaş yavaş kesip doğal karbonhidrat kaynaklarına yöneldiğinde bu sistem ile daha çok verim alırsın,aksi takdirde şeker krizleri geçirip ileride depresif ve enerjisi düşük modda olma riskin çok ama çok yüksek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8