Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Günlük Program Çıkarma hakkında çok büyük sorunlarım var

Günlük program yapma konusunda çok büyük problemlerim var. Gün içinde neler yapmam gerek bunlara ne kadar zaman ayırmam gerek gibi şeyleri bir türlü çözemiyorum. Bi yapıyorum az geliyor arttırıyorum çok geliyor. Tuhaf bir durumdayım. Sizce günlük programda neler olmalı?

Ben de günlük program yapamam hiç. Sadece bunu şu kadar zamanda yapmam gerekiyor derim. Çünkü eğer plan yapıp uyamazsan geri kalanına sadık kalmak zor oluyor ayrıca insanı sıkıyor gereksiz yere.
Mesela kitap okumam lazım diyelim. Her gün 50-60 sayfa ya da 60 dk okumam lazım dersem kendimi sınırlandırmış oluyorum, ama kitap 2-3 gün içinde bitecek dersem daha realistik bir hedef gibi geliyor bana.

uyabildiğin ve uyamadığın programı karşına al.İkisi arasında bir şey ayarla.

Günlük program yapma konusunda çok büyük problemlerim var. Gün içinde neler yapmam gerek bunlara ne kadar zaman ayırmam gerek gibi şeyleri bir türlü çözemiyorum. Bi yapıyorum az geliyor arttırıyorum çok geliyor. Tuhaf bir durumdayım. Sizce günlük programda neler olmalı?
Bro programını amaçların doğrultusunda koy ve sana fayda getirecek şeyleri yapmaya çalış ben de pek uygulayamıyorum onun için gerçekçi hedefler koy sen hiç kitap okumuyorsan bir gün de 50 sayfa kitap okuyacağım diye bir hedef saçma olur 15 den başlamak idealdir mesela

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8