Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hank Moody Analizi (Doğrular/Yanlışlar)

boris the unleashed

Forumdan Uzaklaştırıldı
Californication'a çok uzun süre önce başlamıştım iki sene oldu. Ve bir solukta bitirdim. Şunu söylemeliyim ki bana davranış, kızlar hakkında özgüvenli olma, kızlara davranış tarzı vs gibi konularda çok yardımcı oldu hank abimiz (Pp'deki adam). Hani bir karakteri sevdiğin zaman istemsizce örnek alırsın ya onu. İşte öyle.
Ama şöyle bir olay da var ki her konuda iyi örnek olmadı. Öncelikle Hank abimiz alfa erkek değil. Tamam bazı konularda bazı davranışları alfa olabilir. Ama tamamiyle bu karaktere alfa demek çok yanlış. Beta mı? Hayır tabiki de. Omega mı? Yoo? Sadece duruma göre sigma ve alfa davranışları gösteren bi karakter. Alfalık, sigmalık bunlar kişiye değil davranışlara verilen isimler. Şimdi lan bir dizi var californication hank denen adam tam bir alfa diyosun. Çocuk gidiyor doğru yanlış demeden örnek alıyor adamı alfa diye.
Ya kardeşim tamam adam dişilere karşı alfa olabilir, gereksiz insanları sikine takmayan biri olabilir ama yanlış hareketleri var.
Bi kere adam fazla umursamaz, fazla amaaan koy g.te gitsin kafasında. Bu kadar koy g.te gitsin havasında olursanız çok g.tünüze koyarlar :D Aynı yanlışları ben de yaptım ama geç olmadan düzelttim kendimi neyse ki.
Adam her şeyi salmış. Her zaman paçasını keltoş charlie runkle kurtarıyor yoksa aç acına dolanacak ortalıkta. Adamın bir sebebi var sevdiği kadın onu terk etmiş (değineceğim bu oneitis konusuna da) , kızıyla problemleri var vs. Senin ne sebebin var amk? Adam yıkık dolanıyor diye bu da yıkık gibi davranıyor. Adamda dizinin atmosferiyle ve adamın aurasıyla cool görünüyor olabilir ama sen sadece yıkık görünürsün.
Oneitis de Hank abinin olmaması gereken özelliklerinden biri. Karı adama s.ktiri çalmış hala peşinde dolanıyor. Bütün Los Angeles'ı s.kti ama hala Karen Karen diye dolanıyor. Olmadı Hank abi, diziyi izlerken kanser ettin beni şu huyun yüzünden.

Dizi çapkın erkek konusunda ne kadar doğru bilgiler verse de, kız tavlama konusunda doğru senaryoya sahip olsa da, bu dizinin ana mesajı da ne yazık ki mavi haplı düzene hizmet ediyor. Bu dizinin ana konusu çapkın erkeklerin playboyların mutsuz olduğu yönünde aslında.
Hank abiyi bu yönüyle anlatınca nasıl da mavi haplı bir beta gibi göründü değilmi? Yani alfa dedik diye her yönünü örnek almayın adamın. Her konuda alfa değil.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8