Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Havadan Sudan Konuşmaya Dair İpuçları

Hinceus

Forumdan Uzaklaştırıldı
Clouds, yani havadan sudan konuşma tekniği.

Havadan Sudan Konuşmanın bir numaralı kuralı şudur: konuyu "hislere" yönlendirmek ve "hisler" hakkında konuşmak.

Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisiyse, "olumlu/pozitif" olmanızdır. Bu teknikte olumsuz duygulara yer vermemelisiniz.

"Peki dün ne yaptın?
"Ah, paten kaymaya gittim"
"Paten kaymayı sever misin?"
"Evet :)"
"İyi hissettiriyor mu? :)"
"Düştün mü hiç?" (Düşmek, hem komik hem acı verici bir şeydir değil mi? Kızın eminim böyle komik ve acı verici bir anısı vardır. Bu harika bir push/pull örneğidir. Aynı zamanda sohbet açıcıdır.)
"(gülmeye başlar), evet düsmüstüm."

Havadan sudan konuşurken hayal projeksiyonları kullanmak çok büyük bir önem arz eder. Örneğin, soğuk bir kış günü sıcacık bir cafede otururken, gelecek hakkında konuşun. Bunu yapmanın inceliği, kıza hayal ettirmektir.

"Düşünsene, karanlık bir ormandayız tamam mı? Kurtlar uluyor falan. Neyse hava da buz gibi soğuk, kar dizime kadar geliyor. Senin boyuna kadar falan gelir muhtemelen. Ahahah. Neyse ateşin yanına oturup pamuk şekeri kızartıyoruz. Şaka şaka. Mangal dururken pamuk şekeri mi yicez? Ahahaahjajsalsk"

Gözünüzde canlandı dimi lan? 😃

Neyse, bu yazıyı... Sadece kendimi hatırlatmak için yazdım.

"Peki dün ne yaptın?
"Düştün mü hiç?" (Düşmek, hem komik hem acı verici bir şeydir değil mi? Kızın eminim böyle komik ve acı verici bir anısı vardır. Bu harika bir push/pull örneğidir. Aynı zamanda sohbet açıcıdır.)
dostum yazıyı işyerinde iken okudum bi deniyim dedim buna benzer bi şekilde konustum kızla özellikle hislerden bahsedince gülümsemeye falan başladı sohbet güzel gitti...

Clouds, yani havadan sudan konuşma tekniği.

Havadan Sudan Konuşmanın bir numaralı kuralı şudur: konuyu "hislere" yönlendirmek ve "hisler" hakkında konuşmak.

Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisiyse, "olumlu/pozitif" olmanızdır. Bu teknikte olumsuz duygulara yer vermemelisiniz.

"Peki dün ne yaptın?

Havadan sudan konuşurken hayal projeksiyonları kullanmak çok büyük bir önem arz eder. Örneğin, soğuk bir kış günü sıcacık bir cafede otururken, gelecek hakkında konuşun. Bunu yapmanın inceliği, kıza hayal ettirmektir.

"Düşünsene, karanlık bir ormandayız tamam mı? Kurtlar uluyor falan. Neyse hava da buz gibi soğuk, kar dizime kadar geliyor. Senin boyuna kadar falan gelir muhtemelen. Ahahah. Neyse ateşin yanına oturup pamuk şekeri kızartıyoruz. Şaka şaka. Mangal dururken pamuk şekeri mi yicez? Ahahaahjajsalsk"

Gözünüzde canlandı dimi lan? 😃

Neyse, bu yazıyı... Sadece kendimi hatırlatmak için yazdım.
şu küçücük yazı bile işe yaradıysa hinceusun gelişim arşivi v2.0 'i bu kardeşinle paylaşsan çok büyük iyilik etmiş olursun 😄😄

Bende merak ettim Hinceus atarsan alırım bir dall, Arşiv falan severiz :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8