Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayat

Mesela düşünsene ölüyoruz ama kitaplarda yazanlar ile alakası yokmuş ateistler haklı çıkıyormuş falan.Çok garip bir his oluşuyor düşününce
Şimdi şöyle yorum yapayım bu bir döngü, bilinmiyor ama yazılanlara bakarak. işin özü birazda olsa anlaşılıyor
Kuran'da Geçen ayetler vesayri baktığında barışçıl olarak gösterilir.
Peygamberler ama hep iktidara geçmek için, kanlar dökmüş savaşlar etmişler.

Şimdi şöyle yorum yapayım bu bir döngü, bilinmiyor ama yazılanlara bakarak. işin özü birazda olsa anlaşılıyor
Kuran'da Geçen ayetler vesayri baktığında barışçıl olarak gösterilir.
Peygamberler ama hep iktidara geçmek için, kanlar dökmüş savaşlar etmişler.
Tarihte sıkça olan bir olay aslında iktidar olmak için birilerini asıp kesmek.Şimdi dediğin açıdan bakınca din ile realite çok çelişiyor.

Tarihte sıkça olan bir olay aslında iktidar olmak için birilerini asıp kesmek.Şimdi dediğin açıdan bakınca din ile realite çok çelişiyor.
Gerçekten bu dünyada yenemeyeceğimiz şey ölüm yaptıklarımızı götüremeyiz. ama gerçekten buradan şu sözle gitmek istiyorum.ölüm denen durağa
(Sonuna kadar yaşadım)

Gerçekten bu dünyada yenemeyeceğimiz şey ölüm yaptıklarımızı götüremeyiz. ama gerçekten buradan şu sözle gitmek istiyorum.ölüm denen durağa
(Sonuna kadar yaşadım)
Umarım bu an en geç zamanda olur.Vaktin çoktur umarım ki hayatını dolu dolu yaşayabil

Arada bir mezarlığa uğrarım. Gerçekten insan çok farklı duygular yaşıyor. Aklını sorular resmen işgal ediyor. Üzerine düşündükce, araştırma yaptıkta kafayı sıyırmamak elde değil. Kısır döngü birşey. Tamam Tanrı var ama din konusu insanın kendisini tatmin etmesi için yarandığını düşünüyorum. O yüzden arkadaşlar işimize odaklanalım, ne olursa olsun.

Arada bir mezarlığa uğrarım. Gerçekten insan çok farklı duygular yaşıyor. Aklını sorular resmen işgal ediyor. Üzerine düşündükce, araştırma yaptıkta kafayı sıyırmamak elde değil. Kısır döngü birşey. Tamam Tanrı var ama din konusu insanın kendisini tatmin etmesi için yarandığını düşünüyorum. O yüzden arkadaşlar işimize odaklanalım, ne olursa olsun.
Cenk Hoca da böyle diyordu

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8