Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayata bir lider gözüyle bakmak.

N.R

Selamlar , bir kaç konuya değinmek istiyorum ardından yazıya geçebiliriz zira bu yazı uzun bir yazı olacak nedeni ise benim uzun bir süredir kitap yazma hevesimden kaynaklı redpill , cinsellik ve insanlıkla ilgili bildiklerimi yazıya dökmek , araştırıp yazıya dökmek bu yüzden bu konu biraz da içimi döktüğüm bir konu olacak. Şöyle diyelim hatta , bu yazılanlara bir konu gözüyle bakmayın ben de bakmayacağım bu bir kitap anlaştık mı ?

GİRİŞ

Liderlik nedir ? Dünyada eksikliği çok hissedilen bir kaynak veyahut özellik , siz ne demek isterseniz deyin. Bir lider lider olmak için bazı şeyleri doğru yapması gerekir. Sürüsünü (çevresini) doğru bir biçimde yönlendirmek , hasardan ve zarardan kendisini korumak , güzel bir dişi elde etmek , iş ortamında iyi bir makama gelmek. Bunlar bir lider için çok önemlidir zira bir lider çevresini doğru düzgün idare edemez ise o nasıl lider olsun ki ? Çevresi tarafından sürekli dalga geçilen taşşağa vurulan bir adam lider olabilir mi ? İmkansız dostum bu kitapta çevre ile ilgili ilişkilerimizi idare etmeyi , elimizde tutmayı öğreneceğiz.

Peki başta ki sorumuza geri dönelim , liderlik nedir ? Liderler, çevrelerindekilere önderlik ederek doğru yolu gösterirler. Önce rotalarını belirlerler, sonra herkese ilham verecek bir vizyon ortaya koyar ve en sonunda o rotaya ulaşır. Bir ekip veya örgüt, liderler sayesinde başarıya ulaşmak için neler yapması gerektiğini öğrenir. Liderlik, hem dinamik hem de insanlara heyecan ve ilham veren bir vasıftır.

Bu tanım bize neyi söylüyor peki ? Sosyal bir insan değilseniz daha çok içinize kapalı bir insansanız işiniz çok zor , liderin sosyal etkileşimini geliştirmesi çok önemli bir husustur.

Liderlik ne değildir ?
Liderlik atanılan bir görev değildir , elde edilmesi gerekilen bir özelliktir. Kimse size gelip gel kardeşim artık sen bize liderlik yapacaksın şimdi ne yapalım demez , onu elde etmeniz gerek , kanıtlamanız gerek.

Liderlik zor mudur ?
Evet zordur. Hatta çok zordur insanlara ilham vermek , onlara yol göstermek her yiğidin harcı değildir , ciddi miktarda bilgi ve otorite gerektiren bir şeydir aslında.

Sıkıldığınızı biliyorum açıkçası yazarken ben de sıkıldım şimdi biraz daha eğlenceli kısımlara geçebiliriz.

Lider insan ve diksiyon
Size şu kadarını söyleyeyim lider bir insan konuşurken asla tıkanmaz , kekelemez , detone olmaz. Ağzını ve konuşma biçimini mükemmel bir yönde geliştirdiklerinden ötürüdür ki konuştuklarında etraftaki insanlara merak ve beni dinle hissini yayarlar. Diksiyon ve davranış hakkında bir video serisi var , bu serinin ilk videosunu buraya atıyorum geri kalanını siz bulun zira konuşmamız gereken daha bir çok konu var.

Seriyi kitabı okuduktan sonra izlemeniz sizin hayrınıza olacaktır. Diğer bir önemli konu şu ;

Konuşurken insanlara nasıl merak uyandırırım ? Kendimi nasıl dinletirim ?

Bu soruların yanıtlarının üzerine biraz çalışmak gerekir aslında dostlarım , zira okuduktan sonra 2 saniyede şipşak kazanabileceğiniz özellikler , yetenekler değildir bunlar.

Heyecan yaratma ve dikkat çekme ;

Heyecan yaratma önemli konulardan biri , peki bunu nasıl becereceğiz ? Konuşurken ses tonumuz çok önemlidir. Normal bir hızda (ne çok yavaş ne çok hızlı) bir biçimde konuşmak bu işin temelidir. Geri kalan olaylar ise pratiğe dayalı ;

Konuşurken ses tonunuza heyecan , aksiyon katın. Bunu yapmak basit şöyle bir örnek vereyim size ;

a = orta düzeyde bir ses tonu
A = heyecan katılmış bir ses tonu
b = merak uyandıran bir ses tonu

aaabbAAAAaaaaabbbbbbAAAAAaaaa

Burada ne anlatmak istedim ? Orta düzeyde bir ses tonu sizin genel yaşantınızda kullandığınız ses tonudur. Heyecan katılmış bir ses tonu biraz daha bağırarak söylenmiş bir ses tonu (ses düzeyinizi bir miktar arttırmak). Merak uyandıran bir ses tonu ise sesimizi daha kısık bir tonda söylemek anlamına geliyor.

Gerektiği yerlerde sesimizi yükseltmek (eşşek gibi bağırmak değil kastım) ve alçaltmak insanların konuştuklarınıza daha dikkat etmesini sağlar ve doğal olarak dinlenmenizi sağlar.

Bu kısımda neler öğrendik ? Diksiyonumuz için yararlı bir video serisi ve ses tonumuzu yerine göre ayarlamayı.

Beden dili
Farkettiyseniz olaylar hep konuşma ve hareket dilimizde bitiyor , bu olay sadece liderlik için değil kadınlar içinde geçerli fakat o başka bir kitap (öyle mi acaba?). Konuyu daha net anlamanız için şu videoyu izlemenizi istiyorum ve evet bu videoyu şimdi izleyin.

Şimdi daha net anlamışsınızdır umarım. Güçlü bir beden dili , tok bir ses tonu ve ardından kambur bir duruş ve kadın sesi. Beden dili çalışmak için bir kaç tekniğim var bunlardan bazıları şunlar ;

1- James Bond filimleri izlemek
2- Aynanın karşısına geçip her gün yarım saat boyunca beden dili çalışmak

James Bond filimlerinde baş karakterimiz gerçekten mükemmel bir beden diline sahip. Sürekli bir temas içinde , elleri daima bir şeyi anlatır biçimde. Bizim de çalışmamız gereken nokta bu aslında. İnsanlarla sürekli temas içinde olun ;

İnsanların kollarına ve omuzlarına sıkça dokunun. Ellerini sıkarken omzuna ufak bir dokunuş ve buna benzer bir çok şey zira kollar ve omuzlar insanlarda "ha ben bunu tanıyorum la" hissi yaratıyor. Ellerimizin daima bir şeyi anlatması konuşmada etkili bir dominantlığa sahip olmamızı sağlar , dominant olmayan bir erkek elleri kolları bağlı sizi dinler fakat dominant bir erkek ellerini daima kullanır.

Burada neler öğrendik ? Dominant ve dominant olmayan erkeğin beden dili ve beden dilini etkili kullanmak için bir kaç teknik.

Devam edecek.
Evet işim çıktı ve evet bir kaç gün buralarda olmayabilirim , bu yazdıklarımı beyin süzgecinizden geçirip hayatınıza sokun. Devam filmimizde bir kaç önemli noktadan daha bahsedeceğim. Merak ettiğiniz , eklenmesini istediğiniz konuları buraya yazabilirsiniz.

Merhaba, büyük ihtimalle bu yorumumu görmeyeceksin ama olurda denk gelirsen diye yazıyorum. İkinci attığın video bozuk hatırlıyorsan videonun içeriğini söylersen sevinirim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8