Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayatın boş oluşu

Kardeşim sen aranıyon biraz galiba :D
Madem maddi açıdan rahatsın git tekrar oku. Mesela ben zamanında tıp kazanamadım ama beyin organını aşırı seven bir kardeşinim. İlerde mezun olduktan sonra maddi durumumu ayarlarsam bir yandan da beyin üzerine odaklanmış bir eğitim almak istiyorum. Yazılım okuyorum ve beyin ile yazılımı birleştiren deneyler yapma gibi fikirlerim var. Biraz eşelersen bilinçaltını zamanında seçmek istediğin ve daha sonra unuttuğun bir alan belki bulabilirsin. Veya ne bileyim herkesin çocukluk hayalidir hacker olmak git hacker ol :D

Oncelikle ne is yapiyorsun ? Ve aylik gelirin ne kadar ?
Bir de az yakan cok kacan havali spor motor markasi lazim bilgin var mi ?
Calisip alacam bu yazin kendime.

Benim fikrim de belki şuralarda dursa fena olmaz he...

Alıştırıldığı gibi yaşamamak lazım. Yani bir şeyleri elde edip sonra bir yenisini aramak amaç olmamalı. Zaten ne kadar sıkıldım ya da boşlukta hissediyorum desende dünya da o kadar çok zevkler tatlar var ki yaşanacak. Benim inanmış oldum bir Allah var hani belki yaratan ile alakalı bir inancın olmayabilir onun için kendiminkini belirtmek istedim. Hani bunu neden dedim Allah bize verilen nimetleri güzellikleri görelim tecrübe delim diye bize duyu organları vermiş vs vs. Neyse konuya dönelim. Yani amaç her b*kun sonunu getirmek değil bu dünyada. Amaç farkında olmak ve kıymetini bilmek, yapılması gerekenleri yapmak ve defterlerimizi doldurarak bu dünyadan göçmek ama iyi ama kötü.

O yüzden her şey bizler için sonu da yok bir yarışa girmeye hepsini tüketme ihtiyacına köle olmamak lazım.
Önemli olan kadın olmasa burada bunları konuşmazdık.
Bir karşı cins ile bir kadın ile yani bu dünyada ki iyilikleri kötülükleri, aklımıza gelebilecek her türlü şeyi yaşamak, tecrübe etmek yeri geldiğinde birbirinin bavullarını taşımak ( Bavul Taşımak: Acılarına destek olmak, zor günlerde yanında olmak, birbirinizin huylarına eyvallah çekmek, değiştirmeye çalışmamak vs vs çok uzamasın. )

Her türlü geleni yaşanacak olarak kabullenmek gerekir.
Mesela ben çalışmıyorum ve çalışma ihtiyacı da hissetmiyorum çoğu zaman. En çok da sisteme hizmet ettiğim için bir değerimiz olduğunu düşündüğüm için ve dünyaya bunun için gelmediğimi bile bile yaşamaya çalışıyorum. Mutsuzluğumdan da mutluyum mutlu hissettiğimden de mutluyum. Ne gelirse eyvallah.

Sonuç olarak her dönemde boşluklar olacak ki sorgulayıp neden geldiğimiz konusuna tekrar bir geri dönüş yapalım.
Lakin ki herkesin hayatına kimse karışamaz, benim yovarlamam bu kadar :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8