Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayatın gerçekleri P13

Bana da sevgilimin yakın arkadaşı yürümüştü ikisini birlikte götürmüştüm 🤣 sözde 15 yıllık arkadaşlar. Kimseye güven yok artık.

Lise de pmo bağımlılığı ve asosyalligimden dolayı bir sürü kızı reddetmistim. Marjinalligim ve tipindem dolayi kazanıyordum. Ben ne kadar istemesem onlar hep daha ileri gidiyordu " sürttürmek " gibi. Heyet ne günlerdi.

Lise de pmo bağımlılığı ve asosyalligimden dolayı bir sürü kızı reddetmistim. Marjinalligim ve tipindem dolayi kazanıyordum. Ben ne kadar istemesem onlar hep daha ileri gidiyordu " sürttürmek " gibi. Heyet ne günlerdi.
Neyin suçlusunu arasak altından PMO çıkıyor. Çok daha farklı deneyimler yaşayabilirdik geçmişte. Keşke zamanı geri alıp o günlere tekrar bu bilinçle dönme imkanımız olsaydı. Sen ne kadar kaçarsan onların aynı orantıda gelmesi normal brom. Ama sendeki yakışıklılıkla PMO olmasa eminim çok fazla tecrübe kasabilirdin.

Neyin suçlusunu arasak altından PMO çıkıyor. Çok daha farklı deneyimler yaşayabilirdik geçmişte. Keşke zamanı geri alıp o günlere tekrar bu bilinçle dönme imkanımız olsaydı. Sen ne kadar kaçarsan onların aynı orantıda gelmesi normal brom. Ama sendeki yakışıklılıkla PMO olmasa eminim çok fazla tecrübe kasabilirdin.
Geçmiş benim için utanç kaynağı. Keşke dönebilme şansım olsa hiç düşünmeden kabul ederdim. Fakat gerçekçi olup hatalardan ders çıkarıp yaşamaya bakmalıyız.

Bu tarz yaralı ceylanlara, En başarılı PUA gitse bile onları bile hayrete düşürebilecek davranışlar bence yaparlar. Benimde böyle bir flörtüm vardı kızı öptüm sonra niye öptün beni or*spu cocgu diye küfür etmişti :D Abi dediğin gibi düzgünü bizi bulmaz valla xd
Aga sen yine öpmüşsün.
“Üzülme, sen üzülmeyi hak etmiyorsun.” dediğimde.
“Sen nereden biliyorsun hak etmediğimi.” Demiş bir kızla flörtleşiyordum. Çok karamsar bir ruh halindeydi. Bir türlü moralini düzeltmek mümkün olmuyordu, ben bırakana kadar.
Flörtü kestikten sonra da gülüp eğlenmeye başlamıştı. Psikolojik sorunları olan kızlara hiç bulaşmayacaksın aq. Hem zaman hem enerji kaybı.

PMO yok. Spor var.
Sigara yok. Kitap okuma, araştırma var.
Şeker yok. Düzenli beslenme var.
PC oyunları yok. Üstün kafa yapısı var.

Ben dopamin detoksunu ortalama 7-8 ay yaptım. Daha kolay motive falan oluyordum. Ha bir de enerji geldi sadece. Duygusal körlük dediğin olaya yakın bir şeyler yaşıyorum. Yakında tanı alacağım fakat duyguların bazılarını hissetmeyen adam ne yapmalı? Kadınlar konusunda sıkıntım yok. İstediğim an aynı anda 5 kız ile sevgili boyutunda şeyler yaşayabilirim fakat bazı duyguları hissedemediğim için uzun süreli olmuyor. Beni cezbeden tek şey para.

İlaçlara mı bel bağlamalıyım? Çünkü dopamin detoksu veya sağlıklı ortam bir boka yaramadı bende.

Çok güzel bir temel oluşturmuşsun kardeşim ama PMO önceden mi yoktu şimdi mi yok? Ne kadar süredir yok? Full detay vermelisin ki bir iki kelam edebileyim. Hangi duygular yok? Belki de tatmin olmuşsundur? Para için bir şeyler yapıyor musun? İlaçlara bel bağlama cevaba göre yardımcı olabilirsem olacağım.

PMO önceden vardı. Ağır bağımlı dediğimiz kısımdaydım. 9 aydır hayatımda yok.
Duygulardan empati, sevgi, pişmanlık, utanç gibi duyguları hissetmiyorum.- belki hissedemediğim diğer şeyler vardır.
Aşırı uyaran bir aktivite değilse veya dayak yemeyeceksem o işi yapmıyorum, yapamıyorum.
Odağımı bir yere toplayamıyorum. Kitap okumakta veya ders çalışmakta zorlanıyorum.- para kazanmayı istiyorum ama bir şeyde dikiş tuturamıyor ve hemen bıkıyorum.-
İnsanlar gram umurumda değil. Kendi aileme bile sevgi beslemiyorum. Bir bağ hissediyorum onları korumak için başka bir şey yok.
Her gün bir persona ile dolaşıyorum. Çünkü kendi kişiliğimi gösterdiğimde çok kötü birisiyim.-sosyal ve kültürel normlara göre- O kötü potansiyelimi kontrol altında tutuyorum.
Her gün profil fotoğrafımdaki reis gibi sahte gülümsemeler, sahte duygular gösteriyorum. Anlattığım duygular bende yok sadece öğrendiğim için taklit ediyorum.

Kardeşim senin sorunun farklıymış şimdi anladım. Senin sorunun bilinçaltından geliyor. İnsanlardan bir nefret etme ve tiksinti duyduğunu hissedebiliyorum. Bu da duyguları bastırmana ve içine kapanmana sebep oluyor. Enerjisiz kalmana gerçekten şaşırdım ama buda bilinçaltının alışkanlığı olduğunu düşünüyorum. Konsantrasyon problemleri yaşamaman gerekirken yaşaman yine bilinçaltısal bir sorun. İyi bir şekilde beslenmiyor olabilir misin acaba? Motive olamama ve eksik dopamin de görüyorum. Sosyo psiko davranışlar sergilemen hepsi bunlardan kaynaklanıyor. Ama duyguları hissedememen tıbbi ve derin psikolojik bir vaka olabilir. Bence işini iyi yapan bu alanda başarılı doktorlara ve psikologlara görünmeni tavsiye ederim. Çünkü anlattıklarına göre böyle olman imkansız düzeyde. Eğer olabiliyorsan arka planda başka sorunlar var demektir.
Bilinçaltı olumlama veya telkin deneyebilirsin. Kendi kendini olumlu telkin edebilirsin. Ama duygusal belirti göstermemen belki de duygusal körlük vardır? Ya da travma olmuştur bir olaydan sonra duyguların baskınlanmış olabilir. Ama durumun her halükarda normal değil o konuda bir uyarayım. Bu şekilde yaşamanı da tavsiye etmem. Bir şekilde mutlaka çözüm yolu ara. Çünkü bu duygusuzluk seni hayattan kopartır. Yaşamdan bile soğursun. Keşke yardımcı olabileceğim bir konu olsaydı. Fakat bu kadar ileri seviye bilgim maalesef yok.

Kardeşim senin sorunun farklıymış şimdi anladım. Senin sorunun bilinçaltından geliyor. İnsanlardan bir nefret etme ve tiksinti duyduğunu hissedebiliyorum. Bu da duyguları bastırmana ve içine kapanmana sebep oluyor. Enerjisiz kalmana gerçekten şaşırdım ama buda bilinçaltının alışkanlığı olduğunu düşünüyorum. Konsantrasyon problemleri yaşamaman gerekirken yaşaman yine bilinçaltısal bir sorun. İyi bir şekilde beslenmiyor olabilir misin acaba? Motive olamama ve eksik dopamin de görüyorum. Sosyo psiko davranışlar sergilemen hepsi bunlardan kaynaklanıyor. Ama duyguları hissedememen tıbbi ve derin psikolojik bir vaka olabilir. Bence işini iyi yapan bu alanda başarılı doktorlara ve psikologlara görünmeni tavsiye ederim. Çünkü anlattıklarına göre böyle olman imkansız düzeyde. Eğer olabiliyorsan arka planda başka sorunlar var demektir.
Bilinçaltı olumlama veya telkin deneyebilirsin. Kendi kendini olumlu telkin edebilirsin. Ama duygusal belirti göstermemen belki de duygusal körlük vardır? Ya da travma olmuştur bir olaydan sonra duyguların baskınlanmış olabilir. Ama durumun her halükarda normal değil o konuda bir uyarayım. Bu şekilde yaşamanı da tavsiye etmem. Bir şekilde mutlaka çözüm yolu ara. Çünkü bu duygusuzluk seni hayattan kopartır. Yaşamdan bile soğursun. Keşke yardımcı olabileceğim bir konu olsaydı. Fakat bu kadar ileri seviye bilgim maalesef yok.
Teşekkür ederim. Travmalardan dolayı bu şekilde hissediyorum. Yazılarının devamını bekliyorum. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8