Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayatın gerçekleri P27

Zaman akmasına akıyor da albayım. Lehimize mi aleyhimize mi akıyor orası meçhul. Hani senin şu an iyilik yaptığın insanlar var ya albayım hatırladın mı onları? Gün gelecek hepsi sınavın ve hayal kırıklığın olacak. İlişki derken ben sadece cinsel birlikteliği değil hala, amca ve komşu bilmem ne amca veya teyzeyi bile kastediyorum.

İki yazı okudun diye insanları çözdüm mü sandın albayım? İki bilgi edindin diye işler kolay gidecek mi sandın albayım? İnsanın en karmaşık şeyden daha karmaşık olduğunu bence hala fark edemedin albayım evet şu an anlık bir farkındalık geldi ama 5 dakika sonra unutacağını ikimizde biliyoruz. İnsanların duygularıyla hareket ettiğini unutuyorsun albayım.
Duygularıyla hareket eden bir canlı ne derece güvenilir olabilir albayım?

Onca yatırımın fedakarlığın, göze aldıkların bir hiç olunca ne hissedersin albayım? Ama tekrar tekrar tekrar bak görüyor musun? Birileri hala akıllanmıyor. Hala umut ediyor bu farklı olacak diye; Sence olacak mı albayım?

İnsanların en büyük sınavı yine insanlardır. Bu kadar boktan yere çevirmeselerdi dünyayı emin olun herkes mutlu bir yaşam sürüyordu. Ama insanlar her zaman egosunun pohpohlanmasını istediği için insanlar doğumundan beri birbirilerine rakip ve düşman olarak yetiştiriliyorlar. Dostlukları da genelde çıkar ilişkisi yönünde oluyor. Mesela x kişisi bir hedef koydu ve o hedefe doğru giderken yardım alması gerekti; Bu sahne size tanıdık geldi mi? Ne yapıyor bu alanda hedefine daha rahat ilerlemesi için çıkar dostluğu kuruyor.

İnsanlar ben odaklı. Kimin ekmeğini ağzından alırsanız size düşman olur. Çünkü o mutlu olamaz. İnsanların doğasında paylaşmak yoktur. İnsanlar hayatın en temel güdüsüyle yaşarlar. Yaşamak için öldür. İllaki fiziksel olarak zarar vermesine gerek yoktur. Sizi psikolojikmen mağlup ettiklerinde bile amacına kavuşmuş olurlar.

Ah kardeşim ah. Söylenecek onca söz onca konu var ki inan ki nereye dokunayım bende kararsız kalıyorum. Bu yazıyı o yüzden şu an ki düşüncelerimle gelişi güzel yazıyorum. Hayat bile planı sevmez. Hayat için her şey anlıktır. O an gelişir ve olur. Sen plan yaptın değil mi? Dışarı çıkacaksın ve sevgilinle kahvaltı yapacaksın diyelim; Sevgilin kafede gelmeni bekliyor. Saatler geçti ama sen ortada yoksun. Arabanla veya otobüse bindin gidiyorsun. Ama bir şeyi hesaba katmadın? Nedir o? Ansızın gelişen araç trafiği. Yani buradan da tahmin edebileceğiniz gibi hayatın kendisi süprizlerle doludur. Hani çok emin olduğun bir konu, bir şey, bir kazanç dalı emin olduğun şey her neyse bir anda yerle bir olabileceğini söylesem? Bir kısmınız doğru söylüyor der bir kısmınız da ben boşuna emin olmam diye ego yapar. Akıllı bir insan hiç bir şeyden %100 emin olmaz. Ucunu açık bırakır. Olabilir der. Tanrının varlığından bile %100 emin olmamalısınız. %100 yoktur da dememelisiniz. Kesinlik aklın düşmanıdır.

Hani artık iyi şeyler olsun dersin ve her şey daha kötüye gider ya? Hatırladın mı o zamanı? Ve her şey daha kötüye gider. Çünkü sen zayıfladığında hayat üstüne daha fazla gelir. Mental olarak bizi yıkmaya çalışan o kadar çok insan, olay ve tecrübeler var ki...

Güçlü bir insan olabilmenin temeli yıkılmamak. Çökersen bir daha toplayamazsın. Umudunu insanlar üzerine kurarsan yine hayal kırıklığı yaşarsın. Bak kardeşim ben görebileceğin en gerçekçi insanlardanım. Kimse için yaşama kendin için yaşa. Kendin için yaşamak istemiyorsan da kendini zorlama. Evet demek istediğimi anladın. Ama yapamayacaksın. Çünkü can tatlıdır. Yapmaya kalksan bile aklına güzel şeyler gelecek :) Çünkü beynin bile seni manipüle ettiğinin farkına varacaksın. Belki bir amaç doğacak gözlerine birden belki derinden bir ses duyacaksın ama yapamayacaksın. Hala yaşıyorsak çünkü yaşamak istediğimizden. Daha perde kapanmadı. Son sahne olmadı. Ve sen daha hayal ettiğin şeyleri gerçekleştiremeden nereye gidiyorsun biraderim? Dedem daha çok şey öğreneceğiz. Daha çok şey tecrübe edeceğiz. Çok kere yıkılıp kalkacağız. Bu kadarda olmaz dediğimiz her şey başımıza gelecek ve ilerideki yaşayacağız acıdan o acılar daha hafif veya devede kulak gelecek. İşte yaşadığımız senaryo hayatın ta kendisi.

Reis senin kalemin ve dokunduğun şeyler çok başka çok farklı. Farklı bir olgunluk var. Senin yazdıkların daha samimi geliyor. Tekrar aramızda görmek sevindirdi. Lütfen bu sefer arayı bu kadar açma. Eminim fırsat bulamamışsındır ama inan ki özledik :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8