Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hayatın gerçekleri P29 (Pareto İlkesi)

Selamlar genç kurtlar. Selamlar olgun milfler. Selamlar muhittin ağabey. Uzun zamandır buralarda yoktum doğrudur. Ve bu konuda beni topa tutabilirsiniz. Ama şunu bilin ki büyük sebeplerim vardı. Hala bile size zaman ayırıp yazıyor olmamdan anlayın ki size değer veriyorum. Ve yazacaklarım bitmedi. Biterse ben bitti derim zaten. Çoğu kişi forumu bırakmış? Hayırdır oğlumm ne diyünle değişik?? Ben bırakmadan nereye lan. Çabuk toplanın bunu ne zaman okur ve görürsen çabuk toplan. Sen sen evet sen anladın demek istediğimi :)

Çok fazla işe girip çıkmıştım o dönem. Sultanın gidişi ile dağılmıştım. Biçare idim. İçten içe tüm kızlarda onu arıyordum. Elbette o zamanlar hiç bir şey bilmeden kızlarla yine tanışıyordum. Ama bu ne derece sağlıklı olurdu siz daha iyi bilirsiniz.. Tanıştığım her kızda sultanı arıyordum. Onun merhametini onun sevgisini onun şefkatini. Fakat bulamıyordum. O derece ona alışmıştım ki. Yokluğu gün be gün içime oturuyordu. Sanki bir parçamı kaybetmiş gibi hissediyordum. Ama insan oğlu nelere alışmaz ki değil mi? Ona da alışıldı. Zorda olsa alışıldı. Artık öyle bir alışıyor ki insan duygusuzlaşıyorsun. Tepki veremez hale geliyorsun. Düşün ki aşırı komik bir olay oldu. Her aklına geldiğinde gülesin geliyor. Bunu sonsuz loop alsan beyninde. O etki giderek azalır. İşte ayrılıkta böyle bir şey. O gidince her şey azaldı. Onu düşündükçe her şey azaldı. Her seferinde bir parçası gitti. Derken bir gün tamamen bitti içimde. Ama bu anlattığım dönemlerde bitmemişti. (Dikkatinizi çekerim)

Vodafone'da çalışmaya başlamıştım. Birden bire sektör değiştirerek kendimi bambaşka bir iş kolunda bulmuştum. Okul desen zaten iyice kopmuştum ve ilgimide çekmiyordu. 2 üniversite kazanmıştım ama okumamıştım. Birisi bilgisayar mühendisliği (Gazi üniversitesi), Sonrasında annemin ısrarı ile farklı bir dal seçip Eskişehir üniversitesi (Bankacılık) ikisini de okumadım. Okul bana göre bir yer değil. Sistem bana göre bir yer değil. Kalıplar bana göre bir yer değil. Aylık maaş bana göre bir yer değil. Ben hep kalıpların dışında olmuşumdur.

Vodafone'da 25 katlı dev bir kulenin 23. katında dev bir ofisimiz vardı. Ankaranın mükemmel manzarası ayaklarınızın altında olurdu. Yerde yanlış hatırlamıyorsam Tepe Prime 'dı galiba. Adını unuttuğum 10/7 'lik seksi bir sekreter vardı. Bendeki farklılığı hissediyordu. Ama o zamanlar tecrübe ve bilgi birikimi bakımından sıfır olduğumdan onda küçük etki yaratsam da ilerisini getirememiştim. Her zaman rakipler vardır unutmayın. İş arkadaşım ibrahim de benim o zaman ki tecrübemin 20 kat ilerisinde idi. Ve tahmin edebileceğiniz gibi sekreteri o kaptı.

Ben o dönemlerde sürekli çalıştığımdan kızlara fazla zaman ayıramıyordum. Telkinlere de son sürat devam ediyordum. İçimde bir şeyler değişiyor ve dış dünyama bu yansıyordu. Sekreterin ilgi verip benim bilgisizliğim ile sıçmam buna örnektir. Demek ki telkin tek başına yetmiyordu. Buna bilgi ve tecrübe de gerekliydi.

O zamanlar bunu çok düşünüp kadınlarla başarılı erkekleri araştırdım. Konular konuyu açtı. Önce salak kızların yazdığı sayfaları okuduktan sonra bunlardan bir bok olmayacağını anlayıp daha düzgün bilgiler aradım. Salakça tüm yazıları okuyup kapattım. Derken inci sözlükte 'Bunu çok sık yapmam ile tanıştım' Sene 2013 olması lazım. TCMA bana Alfalık bilincini ve ilişkileri ilk aşılayan insandı. Anlattığı çoğu şey kendi çıkarları üzerine manipülasyon ve gerçek dışı olsa da içinde görmesini bilene kocaman gerçek vardı. (Bunu yalnızca tecrübe sahibi insanlar anlar)

TCMA okuduktan sonra. Benim gerçeklik algım değişti. Bildiğiniz kızlar tarafından fark ediliyordum. Sanki kızlar sizle aynı dalga boyuna girip gel bana diyorlardı. Sanki biz bir safi düşünceydik ve düşünceler eşitlenince ancak gelebilirsin diyorlardı. Sanki ben onların bir parçası idim ve gel tamamla diyorlardı. Yüzüne bakılmayan okyanusun herkes yüzüne bakar olmuştu. Okynanus dikkat çekiyordu. İçimden sürekli ben mükemmelim, Ben değerliyim. Ben alfayım. Diye otohipnoz ve pozitif telkin ile kendimi kodluyordum.

Bu da dış dünyama yansıyordu. Ama TCMA yazısının etkisi kısa sürmüştü. 2 Gün sonra etkileri sönmüştü. Ama bende kalıcı olarak bıraktığı şey bilinçaltını anlamamdı. Nasıl çalıştığını anlamamdı. Neye inanırsan gerçeğin o olurmuş. O yüzden inançlarımı lehime çevirdim. İstediğim gibi inşa ettim.

Bir sürü kızla tanışıyordum. Ama hepsi internet üzerinden idi. Çünkü gerçeğe hala cesaret edemiyordum. Ondanda şöyle bir şey fark etmiştim. Pareto ilkesini fark etmeden uyguladığımı. Ben işten dolayı kızlara zaman ayıramaz ve ilgisiz kalırdım. Bunu gören kız daha fazla gelirdi. Zamanımın sadece %20'sini onlara ayırırdım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Pareto ilkesi (80-20 kuralı, önemli azın yasası ve etken seyrekliliği ilkesi olarak da bilinir), çoğu olay için, etkilerin kabaca %80'inin etkenlerin %20'sinden kaynaklandığını belirtir.[1][2] İş yönetimi düşünürü Joseph Juran bu ilkeyi önermiş ve İtalya'daki arazilerin yaklaşık %80'inin, nüfusun %20'sine ait olduğunu gözleyen İtalyan ekonomist Vilfredo Pareto'nun adıyla isimlendirmiştir.[2]
İş dünyasında yaygın bir kuraldır; örn. "satışların %80'i müşterilerin %20'sinden gelir."
Matematiksel olarak, yeterince fazla sayıda katılımcının paylaştığı bir şey olması durumunda, her zaman 50 ile 100 arasında öyle bir k sayısı olacaktır ki %k, %(100-k) katılımcı tarafından paylaşılmış olsun. k, eşit dağılım olan 50'den, az sayıda katılımcının kaynakların neredeyse tamamına sahip olduğu 100'e kadar değişebilir. 80 sayısı ile ilgili özel bir durum yoktur fakat çoğu sistemde dağılımda dengesizliğin orta noktası olan bu civarda bir k değeri görülür.
Pareto ilkesi, Vilfredo Pareto tarafından ortaya konulmuş Pareto verimliliği ile sadece yüzeysel olarak ilgilidir. Pareto her iki kavramı da nüfustaki gelir ve zenginlik dağılımı bağlamında geliştirmiştir.

tcma dolandırıcı kanka. boşuna millete tavsiye etme. adı falan her şeyi ifşa oldu. mahkemeden de ekürisiyle beraber 4.5 sene ceza aldı. mahkeme kararını da internete attılar.

önce gaz veriyor gaz bitince kendisini kovalayanları kandırıp dolandırıyor. boşuna reklamını yapma o sahtekarın. ekşiye kadar düştü. kvkk yüzünden paso kendisi hakkında atılan suç delillerini kaldırttığı için ara ara koyuyor arkadaşlar. tavsiyem uzak durun.

Selam dostum..
Bir kişiye dolandırıcı dendiği vakit bunu ispat edebilmek gerekir elbet.
Bu yazılarla uzun zaman önce tanışmış birisi olarak kendisine defalarca mesaj attım ve geri dönüşü olmadı.
Yine göz önünde bulundurmak gerekir ki sanal mecrada böyle yankı uyandıran bir işten kendine pay çıkarmak isteyenler de olacaktır,sonuçta tanrının dinini dahi pazarlayanlar var...
Fakat her şeye rağmen dolandırıcılık iddialarına hiçbir kanıt bulamadığım asi ruhlu ve samimi bir arkadaştır;

Ve internette kendisi olmamasına rağmen hâlâ tam 10 yıl sonra tüm popüler sitelerde de konuşuluyor,geride bıraktığı yazıların etkisi devam ediyor.
They call me hesabından bir dönüş yapıp kitap yazsa kitlesini emin ol defalarca kez katlar.
Yani senin bahsettiğin mesele çoktan açıklandı;bir kitapla milyoner olacağı çok açık adına siteler açılmış dostumuzun ve kendisine Saygılarımı sunarım..

Bu arada yazılarına geri dönmem hos oldu Okyanus .. Devamı gelir umarım. :)

Selam dostum..
Bir kişiye dolandırıcı dendiği vakit bunu ispat edebilmek gerekir elbet.
Bu yazılarla uzun zaman önce tanışmış birisi olarak kendisine defalarca mesaj attım ve geri dönüşü olmadı.
Yine göz önünde bulundurmak gerekir ki sanal mecrada böyle yankı uyandıran bir işten kendine pay çıkarmak isteyenler de olacaktır,sonuçta tanrının dinini dahi pazarlayanlar var...
Fakat her şeye rağmen dolandırıcılık iddialarına hiçbir kanıt bulamadığım asi ruhlu ve samimi bir arkadaştır;

Ve internette kendisi olmamasına rağmen hâlâ tam 10 yıl sonra tüm popüler sitelerde de konuşuluyor,geride bıraktığı yazıların etkisi devam ediyor.
They call me hesabından bir dönüş yapıp kitap yazsa kitlesini emin ol defalarca kez katlar.
Yani senin bahsettiğin mesele çoktan açıklandı;bir kitapla milyoner olacağı çok açık adına siteler açılmış dostumuzun ve kendisine Saygılarımı sunarım..

Bu arada yazılarına geri dönmem hos oldu Okyanus .. Devamı gelir umarım. :)
birader. bissürü kanıt attılar. çekilen eftlerden tut, gönderilen iphone, laptop, nakit paralara kadar. adı geçiyor diye tek tek sildirtti. senin o delilleri görmemiş olman adamın dolandırıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. senden paranın kokusunu almış olsa emin ol dönerdi. kendileri bile incide sağda solda itiraf etti milletten aylık para aldıklarını vs.
şimdi senin gelip bu kişi dolandırıcı değil demen; adamın dolandırdığı insanlara haksızlık olur.
muhammed yuşa aybek-tcma adına site açmışlar bi kaç delili buraya atmış arkadaşlar. sanırım yeterli olur senin için.

sırf benim kapattırdığı profilde yazan https://theycallmealpha753559904.wordpress.com/ sitesinde bile 50-60 tane ıspat vardı adamın dolandırıcı olduğuna dair. kvkk, adım geçiyor bilmem ayaklarına onu bile kaldırttı aylarca uğraşıp. tam internet dolandırıcısı şerefsiz.

ayrıca yine bu forumda ifşa olunca https://alfaloji.org/konu/tcma-sacmaligi-hakkinda-onemli.3522/page-3

gidip hosting firmasına şikayet ederek yine adını kaldırtan da kendisi. bu kadar kanıt varken dolandırıcı değil demen ya onun dolandırıcılık çetesinden adamı olduğunu gösteriyor ya da romantik bir hayalperest olduğunu.

Son düzenleme:
birader. bissürü kanıt attılar. çekilen eftlerden tut, gönderilen iphone, laptop, nakit paralara kadar. adı geçiyor diye tek tek sildirtti. senin o delilleri görmemiş olman adamın dolandırıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. senden paranın kokusunu almış olsa emin ol dönerdi. kendileri bile incide sağda solda itiraf etti milletten aylık para aldıklarını vs.
şimdi senin gelip bu kişi dolandırıcı değil demen; adamın dolandırdığı insanlara haksızlık olur.
muhammed yuşa aybek-tcma adına site açmışlar bi kaç delili buraya atmış arkadaşlar. sanırım yeterli olur senin için.

sırf benim kapattırdığı profilde yazan https://theycallmealpha753559904.wordpress.com/ sitesinde bile 50-60 tane ıspat vardı adamın dolandırıcı olduğuna dair. kvkk, adım geçiyor bilmem ayaklarına onu bile kaldırttı aylarca uğraşıp. tam internet dolandırıcısı şerefsiz.

ayrıca yine yanı forumda ifşa olunca https://alfaloji.org/konu/tcma-sacmaligi-hakkinda-onemli.3522/page-3

gidip hosting firmasına şikayet ederek yine adını kaldırtan da kendisi. bu kadar kanıt varken dolandırıcı değil demen ya onun dolandırıcılık çetesinden adamı olduğunu gösteriyor ya da romantik bir hayalperest olduğunu.
Hic sorgulamadım okudum ama baglanmadim illa oyle yapmayalim illa boyle olmaliyim diye kendimi sartlamadim. Bunu sorgulamamam manipule oldugumun gostergesi olabilir evet.. derin bir arastirma , buldugum yeterli kanitlar ve senin iddialarin uzerine caymış bulunmaktayım. Fakat Godless Alpha'nın bu konu uzerine olan yazisinida okudum . Yapilmasi ve gereken en iyisi bence bu ... Tesekkur ederim dostum..

tcma dolandırıcı kanka. boşuna millete tavsiye etme. adı falan her şeyi ifşa oldu. mahkemeden de ekürisiyle beraber 4.5 sene ceza aldı. mahkeme kararını da internete attılar.

önce gaz veriyor gaz bitince kendisini kovalayanları kandırıp dolandırıyor. boşuna reklamını yapma o sahtekarın. ekşiye kadar düştü. kvkk yüzünden paso kendisi hakkında atılan suç delillerini kaldırttığı için ara ara koyuyor arkadaşlar. tavsiyem uzak durun.
Abi şu beta düşüncesinden çıkmayı ve olayları geniş perspektiften bakmayı bir öğrenemediniz.
Birincisi reklamını yapmadım ben. İkincisi geçmişi anlattığımdan onuda anlatmam gerekiyordu. Siz TCMA asıl vermek istediğini alamamış ve anlayamamış bir nesilsiniz. Üzgünüm gerçek bu. Adamın tek yaptığı içinizdeki gelişim arzusunu tetikleyip ortadan kaybolmak. Şuan bu forumda bu tarz mecralarda takılan adamların ortak noktası ney? Gelişim. Peki sen bu adamı ilahlastirip onun peşinden gidersen kusura bakma ama o senin salakligin ve o adam sana hiç bir şey anlatamamis ve sen anlayamamissin demektir.Sana tavsiyem yazdıklarını tekrar okuman yönünde.

Abi şu beta düşüncesinden çıkmayı ve olayları geniş perspektiften bakmayı bir öğrenemediniz.
Birincisi reklamını yapmadım ben. İkincisi geçmişi anlattığımdan onuda anlatmam gerekiyordu. Siz TCMA asıl vermek istediğini alamamış ve anlayamamış bir nesilsiniz. Üzgünüm gerçek bu. Adamın tek yaptığı içinizdeki gelişim arzusunu tetikleyip ortadan kaybolmak. Şuan bu forumda bu tarz mecralarda takılan adamların ortak noktası ney? Gelişim. Peki sen bu adamı ilahlastirip onun peşinden gidersen kusura bakma ama o senin salakligin ve o adam sana hiç bir şey anlatamamis ve sen anlayamamissin demektir.Sana tavsiyem yazdıklarını tekrar okuman yönünde.
tcma mahkeme onaylı bir dolandırıcıdır. daha bunun üzerine konuşulacak bir şey yoktur. yazdığı manipüle dolu metinlerle yolun sonunda dolandırılmanıza kapı aralamaktan başka bir şey yapmaz. sizi maddi manevi kopartmaya çalışır. maddi dolandırıcılığı ıspatlı zaten onu geçtim manevi dolandırıcılığı ise kancık sözlükte milleti bedavaya kullanıp yazacağı kitabın reklam ameleliği yaptırması ve bu çocuklara çıkarı doğrultusunda kendisini öven narsist bloglar açtırması adamın sahtekar olduğunun bariz ıspatlarıdır. ayrıca;

Suçu ve Suçluyu Övme Suçu
TCK Madde 215

(1) İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, bu nedenle kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması hâlinde, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Son düzenleme:
tcma mahkeme onaylı bir dolandırıcıdır. daha bunun üzerine konuşulacak bir şey yoktur. yazdığı manipüle dolu metinlerle yolun sonunda dolandırılmanıza kapı aralamaktan başka bir şey yapmaz. sizi maddi manevi kopartmaya çalışır. maddi dolandırıcılığı ıspatlı zaten onu geçtim manevi dolandırıcılığı ise kancık sözlükte milleti bedavaya kullanıp yazacağı kitabın reklam ameleliği yaptırması ve bu çocuklara çıkarı doğrultusunda kendisini öven narsist bloglar açtırması adamın sahtekar olduğunun bariz ıspatlarıdır. ayrıca;

Suçu ve Suçluyu Övme Suçu
TCK Madde 215

(1) İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, bu nedenle kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması hâlinde, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Hala aynı şeyleri tekrarlayıp dediklerimi anlamaman üzücü. Ya bilincini koltuğunun altına koyup okuyorsun ya da sırf haklı olabilmek adına yazıyorsun.
TCK maddesi koymuş bide ahahah. Olayı hiç anlayamadınız anlayamayacaksınız da. Üzgünüm. Kızlarsoruyor gibi sitelerde takılabilirsin. Burası sana bir şey katmayacak. İyi şanslar. Aynı şeyleri tekrarladığın için cevap dahi vermeyeceğim.

Hala aynı şeyleri tekrarlayıp dediklerimi anlamaman üzücü. Ya bilincini koltuğunun altına koyup okuyorsun ya da sırf haklı olabilmek adına yazıyorsun.
TCK maddesi koymuş bide ahahah. Olayı hiç anlayamadınız anlayamayacaksınız da. Üzgünüm. Kızlarsoruyor gibi sitelerde takılabilirsin. Burası sana bir şey katmayacak. İyi şanslar. Aynı şeyleri tekrarladığın için cevap dahi vermeyeceğim.
Boş yapmışsın komple. ömrümden 2 dakikamı çaldın. tcmaya git dolandırsın seni aklın başına gelir. dolandırıla dolandırıla kişisel gelişiminizi maksimuma ulaştırırsınız.

Son düzenleme:
Yeni partı akşam müsait olursam atmaya çalışacağım. Yön vermemi istediğiniz konu varsa isteklerinizi değerlendiriyor olacağım. Ciddi şeylere girişimiz başladı. Ve değişim başlıyor.
2 İş birden yürüttüğümden zaman bulamıyorum inanın ki. Dişilerle iç içe olan bir işte bulunduğumdan ana motivasyon kaynağım bu. Onların gözlerindeki bana bakarkenki parıltıyı görmek bile beni motive ediyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8