Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Her İnanç Doğrudur!

Katılım
4 Şubat 2019
Mesajlar
50
Tepkime puanı
80
Şehir
İstanbul
Bu ne saçma bir varsayım ve çürütme şeklidir. Her din'de genel olarak ortak noktalar vardır. Ör; iyilik yap, adil ol vb.
Ama bu 4 bin dinden 3/5 tanesi hariç geriye kalan 3995 dinden kimsenin haberi bile yok, çünkü "islam, hristiyanlık, yahudilik" dışındaki tüm dinler insan ürünü oldukları için dünyada ve tarihte tutunamadılar. Budizm/Hinduizm zaten genel olarak hinduların kendi kendilerine mal ettikleri, kendilerini kandırmak için ürettikleri bir din olduğu için kendi kültürlerini yansıtır. Zaten az çok okusan hinduizm'i mantıklı bir tarafı yoktur.

Ayrıca onların dinlerinde yani budizm de inek kutsal olduğu için kesmiyorlar ama akıllarını kullansalar; ot yiyip, süt vermek dışında bir faydası olmayan hayvanın kutsal olmayacağını anlarlar. Hak bir din, kültürleri ile çatışıyorsa bile din'in gerçekliğini görmezden gelemezler. Kültürlerini, Hakikatlere, gerçek kurtuluşa tercih etmeleri yalnızca kendilerini kandırmalarından ve egolarından kaynaklanır.
Tıpkı zamanında putperest olan arapların, islam bildirilince "Biz atalarımızın dinlerini, kültürlerini bırakmayız!" Demeleri gibi.Buna sen cidden inanabiliyormusun? Belli bir sistem olmadan, kendi inancını tasarlaman mantıklımı? tanrının bizi dünyaya başı boş yollayacağınımı sanıyorsun? Onu geçtim ahlak kavramı her toplum da farklıdır. Senin için doğru olan ahlak anlayışı bir başkası için yanlış olabilir. Asıl evrensel gerçek ahlak Kur'an da geçer.


İnanç, bir düşünceye gönülden bağlanmak, inanmaktır. "Her inanç doğrudur." demek saçma olur. Sen deizm'e inanıyorsan bu senin doğrundur, islam ise sana göre doğru değildir. "Her inanç doğrudur." Dersen kendinle çelişmiş olursun.


İnşAllah birgün hakikatleri görürsün, Vesselam.
adamın nicki I am god yazdığı şeye bak swh
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst