Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Her şey güç mü? Param varsa hatun benim midir?

İyi forumlar arkadaşlar,
Uzun süredir paylaşım yapmıyordum. Beyler şu kız bana mal dedi ne yapmalıyım,beyler bu kıza hareket çektim artık alfa mıyım? gibi saçma sapan sorular yüzünden uzaklaşma kararı almıştım. Ama artık paylaşım yapmanın vakti geldi.
Gelelim son zamanlarda en çok tartıştığımız şeylerden biri olan konuya: Güç..

Arkadaşlar güç nedir? Bana göre en büyük güç: Özgüvendir. Bir insan kendisine güvendikten sonra yapamayacağı bir şey yoktur. Hatta özgüvenli olunca korkuların sana müdahale etmez hale geliyor ve sen farkında bile olmasan üzerine gidip engellerini aşabiliyorsun.

Forumda çok karşılaştığım bir durum var. Kimisine göre güç patronluktur,paradır,arabadır.. Arkadaşlar açıkçası bunların hiçbirine inanmıyorum. Eyvallah belki ek puan getirebilir ama özgüveni olmayan kızla iki kelimeyi bir araya getiremeyen şahıs isterse altında BMW olsun. Ne işe yarar? Haa yarar mı? Bazı konularda yarayabilir. Mesela para avcısı kızlarda elbette yarar. Zaten dolandırıcılara paralarını kaptıran iş adamı hikayeleri burada örtüşüyor. Eminim sizler de bu tür SADECE paraya değer veren tiyatrocu kadınlarla takılmak isteyecek kadar aciz değilsinizdir. Cebinde beş kuruş dahi olmayan şahısların taş gibi hatunları koluna taktığına kaç kere şahit oldum. Anlayacağınız makam,mevki vs. bunların hatunlara; satrançta bir piyon kadar etkisi vardır.

Gel gelelim oyuna: Arkadaşlar, size şu kadarını söyleyeyim: İnanmak,başarının yarısıdır. Siz giyiminize-kuşamınıza,bakımınıza,KENDİNİZE VERDİĞİNİZ DEĞERE,ÖZGÜVENİNİZE,ÖZSAYGINIZA(yapmacık değil gerçek) dikkat ederseniz kızlardan alabileceğiniz en kötü red: %90 konuşmamaktır. Kalan %10 ise size shit testine tabii tutmasıdır. Nasıl yani? Şöyle açıklayayım: Sizi o an konuşmak istemiyormuş gibi davranarak özgüveninize ölçebilir. Bu gayet doğal. Konuşmayınca sizin yapacağınız şey: Fazladan kalarak konuşmak. Yani o konuşmasa bile konuşmasına ISRAR ETMEDEN konuşmaya devam etmek. Sanki yanınızda samimi bir dostunuzla konuşuyormuş gibi. Okulda olsun,başka bir yerde olsun konuşmaya hayrı olmayan kızlarla fazladan konuşarak eninde sonunda nasıl açıldıklarını anlatacak olsam şaşar kalırsınız.

Daha önce de dedim şimdi de diyorum: Siz nasıl bal dudaklı,karpuz götlü,kavun memeli hatunları gördüğünüzde istemsizce bir çekim hissediyorsanız kızlar da aynen: Kendine güvenen,özsaygılı,tutkulu,duygu çeşitliliği yaşatan erkeklere karşı istemsizce çekim hissediyorlar. Yani burada ihtiyacınız olan tek şey karakterinizdir. Başka hiçbir şey değil. Ne makam,ne para ne de şöhret. Başta dediğim gibi artı puan getirebilir ama etkisi sadece bir piyon kadardır.

Bugün birçoğumuz hatuna yaklaşmadan önce istemsizce bir korku yaşarız. Arkadaşlar size şunu söyleyeyim: İster korkun,ister endişeye kapılın gene de yapın. Sonuç kötü bitse bile bu adımı attığınız için kendinizle gurur duyacaksınız. Sevineceksiniz ve korkunuz yavaş yavaş yok olmaya başlayacak. Bakın hepimiz bu yoldan geçiyoruz ve eminim hepimiz bu yoldan geçerken bu gurur hissini tadabildik. Eminim sizler de aynı hisse tabii olacaksınız, tabi adım atarsanız.

Bir şey daha fark ettim. Bu forumdaki insanların büyük bir kısmı asosyal. Birçoğu doğru dürüst dışarı çıkmıyor bile. Durum böyle olunca ne oluyor? İnsan en saçma şeyleri bile kafasına takıyor ve ironik olarak kızlarla başarısız olmaya daha meyilliler. Bu yüzden dışarıya daha fazla vakit ayırın. Spora gidin,sinemaya gidin,müzik kursuna yazılın... Asıl hayat sokaktadır. Ben bunu çıkardım bu hayattan. Ne kadar çok şey yaparsanız kafaya takma durumunuz o kadar azalır ve yaşadığınız probleme daha net bakabilme fırsatı yakalarsınız. Çünkü birden çok seçeneğiniz olursa ''Amaan, olursa olur olmazsa başka seçeneceğim var.'' düşüncesi ile hareket edersiniz.

Özgüvenli olunca insan gerçekten başkalarının ne dediğini umursamıyor,yalnızlığı ile mutlu oluyor,kendisi ile alay edebiliyor,hata yapmaktan korkmuyor. Çünkü o şahıs biliyor ki bu tür şeyler asla özgüvenini etkilemeyecek. İşte ben buna gerçek ve sağlam özgüven derim. Hayatı yaşayan insanlar da işte bunlardır. İşte bu yüzden müzik çaldığı an etrafında kimin olduğuna bakmadan oynamaya başlayan,sokakta kendi kendine şarkı söyleyen insanlar daha çok dikkat çekiyor. Çünkü etrafında kim varmış,ne demiş kimin umrunda?

Bu hayattaki en büyük amacınız eğlenmek olsun. Eğlenmek deyince aklınıza alkol alıp eve hatun atmak olmasın. Eğlenmek denince aklınıza her anın tadını çıkarmak gelsin. Gerek sohbete odaklanarak,gerek çalıştığınız derse odaklanarak,gerek boş vakitlerinizde dışarı çıkıp yaşadığınız anın tadını çıkararak.

Bir de şu konuda uyarmak istiyorum: Yeni tanıştığınız olsun,samimi olduğunuz kızlar olsun. Onlara asla hemen sevgili olmalıyım,hemen yatağa atıp mercimeği fırına vermeliyim gözüyle bakmayın. Emin olun bu düşünceyle kendinizi gereksiz kasarsınız ve sonra foruma: Beyler hatunun yanında osurdum artık alfa mıyım? Gibi saçma sapan sorular sormaya başlarsınız. Bırakın her şey olduğu gibi gitsin. Amacınız eğlenmek ve kızı tanımak olsun,eve atıp seks yapmak ya da ilişkiye başlamak değil. Ben ne zaman bir kıza ilişki gözüyle ya da seks gözüyle baksam o ilişkide illa sıçıyorum ve kapılar suratıma kapatılıyor. Ama ne zaman amacım eğlenmek olsa cidden kızları etkilediğimi fark ettim.

Son kez özgüven konusuna gelirsek: Arkadaşlar kendi tecrübelerime dayanarak söyleyeceğim:
-İlk ve en önemli yolu kendinize olan bakış açınızı düzelteceksiniz. Sizin de alfalardan bir farkınız olmadığını anlayın. Onlar Allah değiller,sizin geçtiğiniz yoldan geçtiler ve sizler de isterseniz onlar gibi olabilirsiniz. Bunu yapmazsanız asla başaramazsınız.
-Korkularınızı fark edip onu olumlu haline çevirin.
-Korkularınızı fark ettiğiniz anda ne olursa olsun gidin yapın.Üzerine gidin, ucunda ölüm yok merak etmeyin,deyse olduğunuz yerde sayıklarsınız.
-Kendinize hobi edinin,sosyalleşin ve hedefiniz olsun. Başaracağınıza inanın. Emek verin.
-Hayatı gereğinden fazla ciddiye almayın ve EĞLENMEYE odaklanın.

Bu kadar basit arkadaşlar,size yemin ediyorum zor gibi görünse de bir kere yapınca çorap söküğü gibi gerisi gelecek.

Bu yazıların birçoğunu ''Harun D'' hocamızdan öğrendim,sayısızca uyguladım ve gerçekten işe yarıyor. Dedikleri de bir bir çıkıyor. Ona şükranlarımı iletiyorum.

Bu arada tartışmak isteyen buyursun ama ömründe bir kere bile set açmamış sadece sağdan soldan duyduğu ile tartışmak isteyenler varsa lütfen beni yormasın. Gönül rahatlığı ile konu atlayabilir.

İyi forumlar.

Bir şey var yani hani kadınlar sende ne eksik bulursa onu başka erkekte karşılar, birinin parası vardır onunla yer, içer diğeri eğlencelidir onunla eğlenir en son Alfayla yatar.

Peki karakter nasıl gelişir
Karakter dediğimiz şey insanların alışkanlıklarından başka bir şey değildir. Mesela sen Türkiye de doğdun senin karakterin dinsel, kültürel veya ahlaki değerler üzerine oturmuştur lakin Amerika da doğmuş olsaydın karakterin oranın dini ahlakı VS oluşacaktı yani karakter aslında toplumdan gelen alışkanlıkların benimsenmeyle oluşan davranış biçimlerinin zamanla özenilerek alışkanlık haline gelme durumudur. Açıklama uzun oldu ama temel i iyi anlaman lazım kardeşim. Karakter alışkanlıkların değişmesiyle olur ama gel görki en zor şeydir. Mesela küçük Bi örnek sen düzensizsindir tembelsindir bu alışkanlığını nasıl değiştirebilirsin?

1)problemi belirle ve yaz Bi kağıda ve özümse durumu kabullen(hatayı kabullenmek en önemli adım bu sana farkındalık sağlayacak en önemlisi bu her şeyde böyle)

(ben düzensiz birisiyim)

2)sorunun çözümlerine odaklan ve en küçük adımdan başla (mesela her gün 12 de yatcam de veya odamı düzenli tutucam de küçük adımları aştıkca en büyük adım olan kendine doğru yavaşça yaklaşaksın kendin düzenli olucaksın)

-Ek bilgi[bilinç altı ilkeldir ilk hedefi seni korumaktır. Sen kendini değiştirmeye çalıştıkça oluşturduğu konfor alanından çıkmak istemeyecektir bu yüzden en küçük adımdan başla yoksa bilinçaltını ikna edemezsin ya yerinde sayarsın ya da daha kötüye gidersin.

3) yapacağın en ufak düzenli hareketi bile hedefe dönüştür ve tarih belirle

4) önce zihninde kazanmak gerekiyor o yapmam istediğin alışkanlık olmuş gibi hayal et emin ol karakterin kendinden geçiçek istrsende istemesende muazzam olacaksın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8