Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hiç bir bok yolunda değil mi?

Hiç bir bok yolunda değil mi? Hayatın kötü mü gidiyor? Her şey üstüne mi geliyor?
O zaman düzenini değiştir.
Eğer kötü giden bir şey var ise, sen ona aynı şekilde ulaşmaya çalışırsan yeniden kötü gidecektir.
Derslerinde başarın yok mu? Başarın yok ise ilerleme yöntemin yetersizdir, değiştirmen gerekir.
Kızlar tarafından sürekli red mi yiyorsun? Yaklaşım yöntemin yanlıştır, değiştir onu.
Sürekli arkadaşların senin ile taşşak mı geçiyor? Kendinden taviz veriyorsundur, verme ve bunuda değiştir.
Uzatmaya gerek yok, eğer yanlış giden bir şey var ise, onu düzeltmek için ilerleyiş yönteminizi değiştirmeniz gerekir.
Bunun bir çok kişi farkında değil, bunu bildiğinizde artık başkalarından yardım almak yerine kendi sorununuzu kendiniz çözmeye başlayacaksınız.
İyi forumlar.

Çok doğru sözler, gelişim istiyorsak sorunlarımızı kendi başımıza halletmeyi öğrenmek zorundayız. Onları çözmenin yolu da tarih boyunca atalarımızın ne zaman bir sorunla karşılaştıysa yaptığı şeyi yapmak, zekamızı kullanmak. Zeka demişken, dünyada zeka kavramının sembolü olmuş Einstein abimizin şu sözleri olayı özetleyecektir diye düşünüyorum:
"Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir."

Bugün şunu fark ettim. İnsanlar ne kadar beni dişlıyorlar ise ben kendimi daha fazla onlara dişlıyorum ve yalnız kalıyorum.

Belki aylardan sonra ilk defa sınıfımdakiler ile güzel bir sohbet ettik. Insan bi kendisini değiştirmeyi denemeli. Sağol :)

Hiçbir bok yolunda gitmiyorsa kendini değiştir.
Kendini geliştir.
Meditasyon yap...
Kaşığı bukemiyorsan kendini bukeceksin kardeşim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8