Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Hiçkimseyi Tanımadığın Bir Yerde Yaşamak

Katılım
5 Mart 2019
Mesajlar
105
Tepkime puanı
265
Yaş
21
Şehir
Ankara
Asosyal değilim. Bir anda bütün arkadaş çevremden kopup hiç tanımadığım bir yere, hiç tanımadığım insanların olduğu bir yere geldim. Ben hep kasaba gibi yerlerde yaşamıştım. Bir anda çok büyük bir şehirde devasa binalarda yaşamaya başladım. Hiçkimseyi tanımıyorum. Halen daha yaşadığım yeri çözmeye çalışıyorum. İlk geldiğimde ufak çapta bir kültür şoku yaşadım. Zamanla büyükşehire adapte olmayı öğrensem de arkadaş çevremi yapıp yapamayacağım konusunda şüpheliyim. Uzaktan freelance çalışıyorum. Yani başkalarıyla tanışabileceğim bir iş ortamım, okulum falan yok. Kapıdaki güvenlikten başka tanıdığım insan yok. :D Ne yapabilirim hiç bilmiyorum. Sıfır kişiyi tanıdığım, sıfır bildiğim bir yerde yalnız yaşıyorum. Böyle kalmak yoruyor insanı.
 
Katılım
30 Kasım 2019
Mesajlar
69
Tepkime puanı
65
Şehir
İstanbul
Freelance için tavsiyelerini alabilirim özellikle başlangıç için ne öğrenmeliyim ,freelance düzenli gelirim nasıl olur bu konularda bilgini alabilirim ben şu an sosyal olarak sıkıntı çekmiyorum ama elde para olmayınca dışarı adım atılmıyor malum. Senin sorununa tavsiye olarak evinin yakınındaki kafe tarzı yerlere düzenli gidebilirsin ilk başlarda alışma süreci olur muhtemelen kitap okumak için veya kısa süreli işlerini hallederken bir yandan bir şeyler içebilirsin kim bilir belki birisiyle tanışırsın arkadaşın olur veya spor salonuna gidebilirsin en azından ev dışında vakit geçirmiş olursun hem orada da yeni birisiyle tanışabilirsin belki insanlar o kadar kolay arkadaş olmaz direkt arkadaş edinemeyebilirsin fakat rutin bir şekilde o mekanlara gittikçe sürekli tanıdıklaşan insanlarla selamlaşabilirsin bence ağırdan al.
Tüm bunların dışında etraftaki konserdir, etkinliktir onlara katılabilirsin sadece yeni birisiyle tanışma amacıyla gitme derim onun yerine kendince güzel vakit geçirmeye git gerisi birazcık şans.
 
Katılım
20 Aralık 2020
Mesajlar
64
Tepkime puanı
21
Yaş
21
Şehir
Amasya
Aynen kardeşim, fralencer olarak ne yapıyorsun? Bende merak ettim, biraz ne işler yapıyorsun anlatır mısın?
 

Calibrated

Ayın En Aktif Üyesi
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
188
Tepkime puanı
237
Şehir
İzmir
İnsanların olduğu yerlerde vakit geçirmekle başlayabilirsin, kütüphane gibi ortamlarda sigara molasında bile rahat sohbet kurup çevre yapabilirsin.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst