Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Hipergami

Hipergami kavramını bir erkeğin bilmesi çok önemlidir. Zira bu kavrama göre bir erkek, kendi ilişki materyali olabilecek kadın havuzunu yüksek tutmak istiyorsa, statü olarak yukarı çıkması gerektiğinin farkına varmalıdır. Ve burayı korumasının önemini. Bu kavramı bilmenin bir diğer önemi de erkeğin elindeki hatunu elde tutması ile ilgili. Hipergami nedeniyle bir erkek, kadınının ilgisini ayakta tutmak için statü olarak yukarda kalmalı, eğer statüsünü sarsan bir durum varsa da bunu kadınıyla paylaşmamalı. Evet, bir erkek derdini, zayıflıklarını, korkularını, vs … kadını ile paylaşmamalı. Bilinç üstünde kadınlar her ne kadar modaya uyup “duygularını gösterebilen” erkek istediklerini söyleseler de, böyle erkekleri hayatlarından hızla atma eğilimindedirler.

Evet, bir erkek derdini, zayıflıklarını, korkularını, vs … kadını ile paylaşmamalı. Bilinç üstünde kadınlar her ne kadar modaya uyup “duygularını gösterebilen” erkek istediklerini söyleseler de, böyle erkekleri hayatlarından hızla atma eğilimindedirler.
Katılmıyorum. Bazı kadınlara derdini zayıflıklarını ve korkularını dile getirmelisin. Senin dediğin kadınlar genelde erkeği güç timsali olarak gören evlilik meraklısı olanlar. Hayallerinde hep pembe panjurlu ev ve sen varsındır bu yüzden yakıştırmazlar sana. Birde kendi ayaklarının üstünde duran kariyeri olup belli başlı bir yere gelmiş realist kadınlar vardırki bunlar dediğim ''bazı kadınlar'' kısmını oluşturuyor. Hayatlarından atmak tabiri yanlış olmuş. Kadının hayatında kalmaya çalışan bir parazit gibi hissettim kendimi :p Onun hayatına dahil olmaya çalışıyorsam veya hayatında kalmak için bir şeyler yapıyorsam oyunu baştan kaybetmişimdir. O benim hayatıma dahil olup pastamdaki çilek olmalı. Ha çilek olmadı gider muz eklerim, kivi eklerim kadından bol ne var :)

Katılmıyorum. Bazı kadınlara derdini zayıflıklarını ve korkularını dile getirmelisin. Senin dediğin kadınlar genelde erkeği güç timsali olarak gören evlilik meraklısı olanlar. Hayallerinde hep pembe panjurlu ev ve sen varsındır bu yüzden yakıştırmazlar sana. Birde kendi ayaklarının üstünde duran kariyeri olup belli başlı bir yere gelmiş realist kadınlar vardırki bunlar dediğim ''bazı kadınlar'' kısmını oluşturuyor. Hayatlarından atmak tabiri yanlış olmuş. Kadının hayatında kalmaya çalışan bir parazit gibi hissettim kendimi :p Onun hayatına dahil olmaya çalışıyorsam veya hayatında kalmak için bir şeyler yapıyorsam oyunu baştan kaybetmişimdir. O benim hayatıma dahil olup pastamdaki çilek olmalı. Ha çilek olmadı gider muz eklerim, kivi eklerim kadından bol ne var :)
bazı kadınları bulursan bana da haber ver

O zaman patronun senden yukarıda olduğunu kabul ediyorsun yazdığın şeye göre, statü tabii ki de etkili ama yazdığın gibi en önemli şey değil bence

Statü...Arkadaşlar hayatta zibilyon tane alan vardır.Örneğin iş yerinin en yüksek statü sahibi bireyleri konu spora ya da kadınlara geldiğinde bu statüsünü yitirebilir.Kadınları elde etmek için bir işte usta olmak lazım en azından.Yani bu statü aslında bukalemun gibi.Değişir sürekli konusunda göre

Kaynak vermessen sikipedia konu başlığının altına yapistirabilirsin. Avrupa da bu olay yüzünden bakanlar görevinden istifa ediyor. Emeğe saygı gereklidir.

Ekstra olarak adamın adında Codex var, bu torren oyun sitelerinde oyunları kırıp yayınlayıp telif haklarına tecavüz edenlerinlerin sayfası..

Son düzenleme:
Kaynak vermessen sikipedia konu başlığının altına yapistirabilirsin. Avrupa da bu olay yüzünden bakanlar görevinden istifa ediyor. Emeğe saygı gereklidir.

Ekstra olarak adamın adında Codex var, bu torren oyun sitelerinde oyunları kırıp yayınlayıp telif haklarına tecavüz edenlerinlerin sayfası..
ebenin amı abarttıkça abart bilgisayarıma not almıştım burdakilerde faydalansın diye attım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8