Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hızlı Okumak İstiyormusun ?

Çok kitap okuyan ve kitaplarla ilgili kanalı olan adamı izlemiştim hızlı okuma tekniği kullanmadığını söylemişti sebeplerini de söylemişti alınan zevk işe yararlık detayları anlama vs. den dolayı demişti

Doğru söylemiş, çevremde çokça kitap okuyan insanlar zaten böyle tekniklerle falan uğraşmıyor. İşi gereği çok şey okuması gereken insanlar başvuruyor genellikle.

Bahsettiğin adam karavadanki adam sanırım. Onun alanın edebiyat olduğunu biliyorum. Edebiyat zaten zevk için okunur hızlı okursan bişey geçmez eline ama sapiens gibi bir kitabı hızlı okumak yarar sağlayabilir.

Önemli olan hızlı okuma değil hızlı okuuyp okuduğunu anlayabilme. Bunu da unutmayın

Çok kitap okuyan ve kitaplarla ilgili kanalı olan adamı izlemiştim hızlı okuma tekniği kullanmadığını söylemişti sebeplerini de söylemişti alınan zevk işe yararlık detayları anlama vs. den dolayı demişti
Kesinlikle bende böyle düşünüyorum bende hızlı okuma alışkanlığı var ama gerçekten hızlı okuyorum fakat detayları kaçırıyorum şimdi daha yavaş anlayarak ayrıntıları kaçırmayarak okuyorum daha faydalı diye düşünüyorum

Ben eğitimini aldım , parası ile 1 dakikada 450 kelimeye kadar çıktığım zamanlar olmuştu ve hala faydasını görüyorum. Herkese tavsiye ederim kendimizi geliştirmek çok önemli , kitapları okumak ta kendinizi geliştirmek için şarttır. Hızlı okumayı öğrenmek , hızlı geliştirmek demektir

Ben hızlı okuma kursuna gitmiştim zamanında dakikada 1000 kelime %80 anlamaya kadar çıkabilmiştim ama sürekli alıştırma yapmak zorundasınız ve okumaya devam etmelisiniz beyler.Alıştırma yapmadıkça çok kolay bir şekilde hızınız düşüyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8