Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hızlı okumak lazım

Çocukluğumuzdan beri belki de kasıtlı olarak yavaş okuma öğretiliyor. En fazla 170 200 kelime okuyabiliyoruz bize öğrettikleri ile. Bu hız ile bir kitabı bitirmek işkenceye dönüşebiliyor zaman zaman. Şimdi size okuma hızınızı arttıracak bir video paylaşıcam.Umarım hepiniz anlayarak hızı okur faydasını görürsünüz

Kitap okumak zevk işidir. Sen seksini kısa tutmak ister misin?

Kitap okumak zevk işidir. Sen seksini kısa tutmak ister misin?

Evet, kitap okumak zevk işidir ama edebi kitap okumak zevk işidir, onun haricindeki kitapların hepsi bilgi verme amacı güder, işte hızlı okuma da kişinin kitaptaki bilgiyi en kısa sürede alıp vakit kaybetmemesini amaçlar. Bir ayda on kitaptan bilgi alacağına yirmi kitaptan bilgi almanı sağlar.

Ben romanı yavaş okurum, onun haricinde hızlı okuma alışkanlığı önemli.

Ben üniversite sınavlarına hazırlanırken, 3 yıl boyunca her soruya en fazla 1 dakika ayırarak soru çözerdim. Bu alışkanlığı kazanınca, sınavda testleri bitirdiğinizde bile bol bol zamanınız kalıyor.
Beyninize onu alıştırın gençler.

Her soruya -çözseniz de çözemeseniz de- 1 dakikadan fazla ayırmayın. Üniversite sınavında bu kazandığınız alışkanlıkla panik yapmadan sınavı bitirir, çözemediğiniz sorulara da dönüp onları da çözersiniz.

Kelime kelime okumayın,cümleyi bir bütün görmeye çalışın. 3-4 kelimelik cümlelerle başlayın, zamanla gelişirsiniz. 1 Günde olmaz, kendinize zaman tanıyın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8