Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Hoşlandığımız bir kıza nasıl yaklaşırız?

Evvettt dün ki paylaşımım da ki oylama da çıkan sonuca göre hoşlandığımız veya birlikte olmak istediğimiz bir kıza karşı nasıl davranışlar sergilemeliyiz , nasıl yaklaşırız onunla iletişim kurarız vs... Gibi bir paylaşım yapacağım burada. Bu bilgiler daha etkili size iletebilmek için webten biraz araştırma yapıp öyle yazmaya başlayayım dedim de, ya ne gerek var amk 1 senedir bu işin içindesin. Mavi hapların yazdığını mı yayınlayacaksın ? Yaz bildiğini en iyi şekil de dedim gitti.

Çağımızın sorunu; Bir kızı erkek cinsi ile aynı kefeye koyup konuşamamamız'dır!
Nasıl mı yani ?
Bak kardeşim şu an sana soruyorum. Sen kantin de olsun , bir bar da oldu , veyahut sokakta olsun. Herhangi bir tanımadığın erkek ile konuştuğun gibi bir kadın ile de konuşabilir misin ? Bunu kendine sor! Misal örnek vereyim ;

Sokakta gidiyorsun abi. Yol da yürürken öyle düşünüyorsun ve bir an da yaşlı bir adam sana; Ne düşünüyorsun öyle kara kara diyor. Ve orada samimi bir sohbet başlıyor. Sen bunu veya o sana bunu diyen kişi bir kadına da aynı şekil de yaklaşabilir mi ? Cevap : YAKLAŞAMAZ !
Bu kadar basit cevabı beyler. Yaklaşamaz. Fakat sen gidip de bu amcanın sana yaklaştığı gibi kıza da yaklaşırsan, kız huzursuz olmaz. Aksine, seni samimiyetinden ve diğer erkeklere benzemeyip onun yanına gidip böyle samimi davrandığın için kızın hoşuna gidersin. Bu böyle işte beyler işler böyle yürüyor insanlarda iletimde. Benim size vereceğim tecrübeler ve düşünceler ile az da olsa bu korkunuzu yeneceğinizi düşünüyorum. Az da olsa dibe vurmaya biraz daha yaklaşacaksınız.
Beyler benim bir geçirdiğim olay var bakın çok büyük bir ders çıkarabilirsiniz bu olaydan iyi okuyun ;

Evden çıkmışım spora doğru yol alıyorum. Bağcıklarım çözüldü ve bağlamak için bir yere oturup bağlamaya başladım. 55 60 yaşların da bir amca bana doğru bakarak geldi ve ben ona baktım gülümsedim. Bana hayırdır ne oldu dedi. Ben ise; ne olsun amca bağcıklar çözüldü gıcık ediyor verdiği his ben de onları bağlıyorum. Gülümseyerek haa ! dedi ve nereye doğru gidiyorsun dedi falan ayağa kalktığım da. Spora doğru yol aldım amca. Okuyor musun diye falan sordu öyle güzel bir sohbet geçti ve yollarımızı ayırdık. Yani bakın beyler bu adamlar tecrübeyi edinmiş. Her şeyin farkındalar insan ilişkileri için gidip de 50 tane kitap okumaya gerek yok. Bu adamlar , bu insanlar yaşantılarıyla tecrübe ediniyorlar. Okuduklarıyla değil ! Sizin burada bir şeyler okuyup genel kültür edinmeniz , ancak ve ancak iletişim kurulduğunda gerçekleşecek iştir. Siz burada bilgiyi ezberleyip, daha iletişim kurmaya bile çapa göstermeden bir şey olmasını bekleyemezsiniz. Yani kendinizi o amcanın yerine koyun. Bir kız yürürken durdu ve kulaklığını takmaya başladı ve siz bu durumu gördünüz. Kıza deseniz ki ne dinliyorsun yabancı şarkı mı ? Kız ilk başta böyle bir şeye nadir rastladığı için garipseyecektir fakat sizin sıcak yaklaşımınız ve güler yüzünüz sayesin de fazla etkilenmeyip size karşılık verecektir. Emin olun sorunlu bir kız değilse ters tepki vermesine imkan yoktur ! Siz de burada genel kültürünüzü konuşturup şarkılar hakkında bir konu başlatacaksınız. Ve kızın size verdiği tepkilere göre telefonunuzu çıkartıp oradan müzik dinleteceksiniz. Kıza müzik önerileri vereceksiniz. Yani bu iletişim kurmak kadar basit bir olay yok ! Size çok iyi film önerisi vereceğim. Bu filmi izledikten sonra bana tamamen hak vereceksiniz ve sosyalliğin amına koyacaksınız !
Neyse beyler konuyu çok saptırdım size asıl başlıktaki olay karşısın da ne yapacağınızı söyleyip konuyu bitireceğim.

Tamam Eyvallahta biz hoşlandığımız kıza karşı nasıl yaklaşımlar bulunacağız veya bulunmayacağız onu bize söyle...

Hoşlandığımız bir kıza nasıl yaklaşmamız gerekli ?
Beyler bu konuyu size hikaye şeklinde anlatacağım. Sanki saha raporu okuyormuşsunuz gibi hissedeceksiniz fakat bu saha raporunda bütün yapmanız gerekenler yer alacak.
- Beyler okulda olduğumuzu düşünelim ve bir tane kızı gözümüze kestirdiğimiz varsayalım. Sadece okulda geçmeyecek konu dışarıda veya mağazada da olacak. Her neyse konuya dönelim... Abi nasıl davranacağımızı biliyoruz fakat bir türlü kıza yaklaşamıyoruz. Bu yaklaşamamamızın çoğu sebebi var bunlar :
Toplum ne der , Abi sevgili yapıp da ne yapacağım amk , Ya sevgilisi varsa ? , Ya beni reddederse ? , Ya toplumda adım çıkar veya rezil olursam ? , Bir dişiye ihtiyacım yok 31 çekiyorum yeter bana , Ya beni o kıza yaklaştığımı duyup beni döverlerse ? !!! gibi bir çok saçma neden var beyler. Bunların neden bu kadar saçma olduğunu anlatıp konuya öyle devam edeyim.

Beyler siz yaklaşamıyorsunuz. Normal hoşlanmadığınız bir kıza zor yaklaşıyorsunuz buna nasıl yaklaşacaksınız ki amk ? bu tamamiyle gerçek bir söz. Hoşlandığımız bir kişiye daha zor yaklaşırız çünkü bilinçaltımıza öyle kazılı amk. Biz o yanlış kodlamayı düzelteceğiz. Onun yanlış bir şey olmadığını o bilinçaltımıza söyleceğiz ve onu düzelteceğiz. Beyler öncelikle toplum sizin bu kıza yaklaşmanıza gelip de size hiç bir şey demez. Kızın arkadaşları kıza , o kim falan gibi bir sorular sorar ancak ve ancak bu size olumsuz değil de olumlu bir şekil de yansır. Popülarite edinmiş olursunuz. Fakat bâzı kıskanç , or*spu arkadaşları kızı doldurup, kanka bu çocuğu hiç gözüm tutmadı. Bu seni üzer gibi telkinler verip kızı sizden soğuturlar. Buna izin vermeyip biraz hızlı davranmanız lazım. Kız ile iletişimi diri tutmanız lazım ki bu sözlere kanmasın kızcağız... Beyler sevgili yapıp da ne yapacaksınız söyleyelim mi ? Sevişmeyi falan geçiyorum bak. Başınızı dayayacağınız bir omuz veyahut bacak olacak. Samimi ve açık bir sohbet edeceğiniz ve sizi gerçekten sevecek bir insan olacak. Yemeğinizi paylaşacağınız bir dost olacak. Dertleşeceğiniz bir arkadaş olacak. Daha çok şey olacak haa diyorsunuz ki ihtiyacım yok ben böyle iyiyim. Bu sizin kararınız ara sıra ben de böyle düşünmüyor değilim! Kızın sevgilisi vardır deyip yaklaşamama durumu da var tabi ! Bunu öğrenmeden kıza da yaklaşılmaz ki değil mi ? Gidip araştıracaksınız bunun için arkadaşlarına soracaksınız veya sizin kendi arkadaşınıza sorup onun öğrenmesini sağlayacaksınız ondan sonra hiç bir engel kalmayacak. Aman haa ! sakın sevgilisi olan bir kıza yaklaşmayın. Hadi başka hoşlandığı olabilir fakat siz buna samimi ve alfa gibi davrandığınız da o çocuğu unutup size karşı bir sempati duyacaktır bundan emin olabilirsiniz. Sizi reddederse en fazla sizi kaybetmiş olur ve siz de bir tecrübe kazanmış olursunuz beyler. Unutmayın bâzı şeyleri kazanmak için bâzı şeyleri kaybetmek gerekiyor. Beyler adınız çıkmaz asla ama asla çıkmaz. Çıksa bile en fazla 1,2 gün sizin hakkınız da konuşurlar ve öbür gün sizi hatırlamazlar bile. am*na koyayım dünyaca ünlü adamlar bile unutuluyor sizin gibi siktirik bir insan mı hatırlanacak adınız çıkacak ? Bakın bir olay anlatayım ; Bizim sınıfta bir kız vardı psikolojik hasta amk salağı. Çocukla derste kavga etti ve sinirlenip sınıftan çıkarken hoca varken hepiniz or*spu çocuğusunuz dedi ve çıktı. Sınıf kahkaha attı ve arkasından atıp tuttu. 2 Gün sonra okula geldiğin de kıza hiç kimse bir şey diyemedi ve olay orada unutulup gitti. Bak böyle büyük bir olay bile hemencecik unutulup gittiyse ve bir şey bile denilmediyse sizin bir kıza yaklaşmanız 1 saat bile konuşulmaz. Milletin kendi derdi yok sizi mi düşünecek amk ? Rezil olacakmış pehh!! Sanırsın manken amk ;/ Bir dişiye ihtiyacın yok ve 31 ile geçinmek sana yetiyorsa. Bu dünyanın yaratılış amacının bir tanesi neredeyse sadece s*x ! bu dünya s*x üzerine kurulmuş bir gezeğen'dir. Sen ise elinle evli kalmaya devam et ve bu dünyanın varoluş amacına saygısızlık et. Parmağına yüzük takmayı unutma dostum. Millet yoksa seni boşta falan sanır elinin yerine başkası geçmesin ! Merak etme amk hiç kimse sana vurmaya cesaret edemez. Herkes cesareti olmayan birer hiç ! Kimse gelip de bir kız için sana el kaldırmaz. Sadece sana göz dağı verir ve gerisi sana kalmış. ;)

Beyler konu biraz karmaşık oldu biliyorum fakat. Daha önceden planlayıp da yazmıyorum. Her şeye doğaçlama girişiyorum ve ben bir yazar değilim amk.. Az çok size faydam olsun diye yazıyorum burada. Velhasıl Fahri üyelik için !... Sizin de az da olsa çabalamanızı öneririm. Bir şeyler kazanmak için çabalamak gerek sonuçta Fahri üyeliğe sahip olursam daha avantajlı bilgiler edinmiş olacağımı düşünüyorum. Ve Fahri üyeliğe sahip olana kadar da bir hayli bilgi edinmiş olacağım. Hem size fayda , hem de bana fayda.

En son kıza yaklaşamıyoruz görmüşüz falan. Abi öncelikle yapacağımız şey, kızı uzaktan keseceğiz bir güzel. Bakacağız o bize bakacak ve sen 1 2 saniye daha bakıp gözünü çekeceksin. Ardından bir daha keseceksin. Bu önemli beyler göz ile iletişim kurup, göz ile flörtü sağlayacaksın ilk başta. Daha sonra kızın yanına gidip, kızdan sana bir iyilik yapmasını isteyeceksin ve orada duruma göre sohbet edersin veya iyilikten sonra teşekkür edip gidebilirsin. Mesela benim kalemim yoktu ve hiç tanımadığım bir kızdan kalem isteyip onun sınıfına gidip kalem almam ve daha sonra ki günler de flört etmem ! Her şey bir kalem ile başladı yaa ;)
Bundan sonra işte sohbeti kurdunuz vb... Kızın tel no sunu veya instağramını isteyebilirsiniz. Sohbet için asla istemeyin ! Vermeme ihtimali var. Şarkı hakkında bir sohbet ediyorsunuz diyelim ki. Şarkı önerisi için vb bir bahane ile isteyebilirsiniz yani. Foto atacam vs ... Konuya bağlı bir şey olsun yani. Daha sonra kızın yarın boş olup olmadığını sorabilirsiniz. Kıza gidin döner veya dondurma ısmarlayın. Mc donalds a falan götürmeyin amk kızı. Gezmek için de kütüphaneye gidin kitap bakın. Avmleri dolaşın. Pet shoplara girip hayvanlara bakın. İyi vakit geçirebileceğiniz şeyler yapın yani. Benim tercihim mesela bir kızı alıp huzur evine veya hayvan barınağına götürmektir. Size olan sempatisi daha çok çoğalacaktır. Kedi , köpek yemi alıp sokaktaki hayvanları besleyebilirsiniz. Daha çok örnek var beyler size kalmış bir şey. Sonra işler ilerledi beyler flört falan var işin için de. Artık kıza Teklif etme zamanı geldi ! Asla böyle bir hataya düşmeyin. Bir kıza teklif etmek kadar küçük düşürücü bir hareket yok beyler. Onu üstün olarak görmek ve onay beklemek. Ne kadar da iğrenç bir şey amk. Çok çocukça bir şey. !! Ergen olmayın amk. Kız ile artık bu ilişkiye bir isim vermek için ansızın karşıdan karşıya geçerken, kızın koluna tutunmak veya kızı elinden tutup çekmek vs... Zaten yakınlaşmış olursunuz beyler. Kızın kendisi der zaten bizim buna artık bir isim vermemiz gerekmez mi diye falan. Siz kıza ne kadar yakın davranırsanız kız da size o kadar samimi ve ciddi davranır ! Kapişş. Beyler bu anlattığım şeyler sadece okulda geçerli değil aman haa ! 35 yaşında ki bir garı ile 18 yaşında ki bir gıza aynı aktiviteleri uygulayabilirsiniz. Anlattıklarımın aynısını kütüphane olsun , sokak olsun , komşu gızına olsun hepsine aynı şekil de yaklaşabilirsiniz. Utanmayın am*na koyayım yaa Allah aşkına.

Benim tekniğim bu beyler. Kızlara böyle yaklaşıyorum.
Ben erkeklere çok rahat ve samimi bir şekil de sanki 10 senelik dostummuş gibi yaklaşıyorum. Madem erkekler insan , kızlar da insan kızlara neye böyle yaklaşmayayım dedim amk ve böyle yaklaştığım da onlardan da olumlu tepki ve sonrasında da onların da bana aynı şekil yaklaştıklarını görünce vay amk harbi haklıymışım dedim kendime. Ben kızlara da erkek gözüyle bakıyorum beyler bence siz de yaklaşmak istediğiniz kızlara aynı gözle bakmanızı öneriyorum.

Yaklaşma sırasında ve durumunda kıza anlatılmayacak şeyler:
Beyler bu durumda kıza sakın ola dertlerinizi veya ailenizi , ailevi problemlerinizi anlatmanızı önermem. Hadi annem çok kral bir insan vss... geçen böyle böyle yapmıştı diye sohbet açıp onunkileri de sorabilirsiniz sadece iyi anıları. Bu size birbirinizi daha yakınlaşmanızı hızlandırır. Fakat asla ve asla kötü bir anı veya dert anlatmayın.
Kıza tcma türünde yaklaşmayın. Ukala ile ilgili konu açmıştım sakın yapma dediklerimi yapmayın.! Ukala bir erkek nasıl olunur?
Yaklaşma sırasında kızı sinir edebilirsiniz. Bu onun düşüncelerin de bu bana ilgi duyuyor sinyali verebilir ve ukalalığınız ile kızı kendinize daha yakına çekebilirsiniz.
Beyler kız ile bir gün konuşup bir gün konuşmamazlık yapmayın. Fakat kızı her gördüğünüz yerde de kıza selam vermeyin amk. Bu ona benden başka konuşacağı bir kişisi yok sinyali verir.
O kız ile konuşurken başka kızlar ile de konuşmanızı öneririm. Ve onun arkadaşlarına da yakın olmanızı öneririm. Arkadaşları tarafından olumlu tepkiler alırsa bu kız size daha olumlu bakacaktır emin olun. Arkadaşlarına bu yüzden kötü davranmanızı önermem.

Her neyse beyler işin özünü az çok anlamışsınızdır. Korkulacak şey var , korkulmayacak şey var. Bu grubun yaş oranı genellikle 18 arası. Henüz gençliğimizin hat safhasındayız. Beyler hayatı bu yaşımız da yaşamazsak daha kaç yaşımız da yaşayacağız. Evlenince mi ? Siz, siz olun bâzı şeylerin artık farkına varın. Siz eğer ki buraya rastlamasanız anlattığım o amca gibi ancak ve ancak bâzı şeylerin farkına artık 60 yaşına gelince varacaksınız ve artık sizin için çok geç olacak!
Hepinizi seviyorum beyler. Bu bloğun bitmesine izin vermeyelim. Her zaman aktif tutalım bu blogu. Ben bir çok blog gördüm alfalıkla ilgili demiyorum. Hiç birin de fazla durmadım. Çünkü orada ne bir ailevi toplum ne de bir kaynaşma vardı. Burada o ortamı toplamışız beyler. Bu grubun aktifliğini bozmayalım. Bendeniz eski nickiyle nam-ı değer Rigor ^^ hepinize iyi okumalar diliyorum. Artık bana Tyler demenizi istiyorum.

Beyler konuyu anlaşılır bir şekil de olması için renkli bir biçim de yazmıştım fakat bâzı sorunların çıkması dolayısıyla konuyu silip tekrardan yükledim.
Çıkan huzursuzluktan dolayı hepinizden özür diliyorum ve bir daha olmaması için de uzatmamak şartıyla susacağım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8