Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İğdiş edilmiş bir erkek nasıl tedavi olur?

Arkadaşlar ben baskıcı bir ailede büyüdüm. Benim küçükken severlerken dahi hem kızım hem oğlum diye sevdiler. Bende bunun etkilerini hâlâ hissediyorum. Bir keresinde küçükken bir kızın özel bölgesine temas etmiştim. Kızda anneme şikayet etti. Annemde bir daha yapma seni polis alır diye korkuttu. Sanırım onunda etkisi var. Bunu nasıl aşarım nasıl daha cesur ve cüretkar olabilirim?

Verilebilecek en iyi tavsiye bence bol bol bu konu hakkında kitap, dizi, film belgesel veya deneyim ne bulursan yalayıp yutmak. Çünkü problemin şuan bize karşı aşırı basit bişey gibi geliyor ve bunu büyüten sensin. Burdakiler sana git set aç, özgüvenini yükselt, spor yap dese de eminim çoğunu yapamayacaksın çünkü zihinsel olarak kısıtlamışsın kendini. Kitap film dizi okumak ne işe yarayacak dersen öyle bir zaman gelir ki, ' evet ben niye böyle yapıyorum? burda yazılanlar doğru ve tam olarak benim problemim de bu' tarzı bir aydınlanma yaşarsın çözüm yolunu kendin çizersin. Cinsellikle ilgili o kadar çok şey okuyup görmen gerekiyor ki artık sana normal gelmeye başlaması lazım. Sadece kitap olarak da bakma etrafındaki birinin bir hikayesinden de farkına varabilirsin bu durumun bir yerdeki küçük reklam videosundan da. Aynı tip olmasa da benzer soruna yani kendimi sınırlama sorununa ancak kendimi fark edip, o aydınlanmayı yaşayınca hafiflettim, umursamamaya başladım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8