Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İki Küçük Beden Dili Tavsiyesi

Benim "Birileri okusun" veya “beğeni alıp egomu tatmin edeyim” diye yazma alışkanlığım hiç olmadı. İçimde bir yerde, “insanlarla bilgi paylaşımı yapmalıyım”, “onlara tavsiyeler vermeliyim.” İtkisiyle yazdım, yazıyorum. Okundukça da görüyorum ki yazmak, bir anlamda buluşmakmış. Aynı sıkıntıları, aynı endişeleri, aynı hedefleri paylaşanların buluşması, zaman ları farklı olsa dahi...

Zaman buldukça da yazıyorum. Kimisi kendine bir şeyler katıyor, kimisi cahilsin diye eleştiri yapıyor.

Eğer bir şeyleri tam olarak bildiğini düşünenlerdenseniz, burada yazdıklarımı okumayın. Burada yazdığım yazılar, benim gibi bildikleri ile yetinemeyen insanlar için yazılmış ufak notlardır.

İki küçük beden dili tavsiyesi:
1- Kaş çatmak
Kaş çatmaktan kastım kaşlarını dikip sinirli sinirli bakmak değil, selam verirken kaşlarımızı ve boynumuzu yukarı kaldırdığımız jesttir.

Bu bonobo maymunlarında görülür. Başka bir maymun ile tanıştıklarında, kaşlarını kaldırma eğilimindedirler.

Bu, onlara zarar vermek için orada olmadıklarını gösterir.

Bu jesti yaptığınızda, insanların %90’ı bilinçsiz olarak aynı jesti size gösterecektir.

2- Bir şey söylemek için öne adım attığınızda, söyledikten sonra geriye bir adım atın. Bu otomatik olarak karşınızdaki kişiyi öne çıkmaya teşvik eder.

Bu, etkileşim kurduğunuz kişinin kendini rahat hissetmesini sağlar.

Sadece bu iki ipucunu uygulamak, kitle ile etkileşim sansını arttırır.

Stay Alpha...

kaşcatmayı 2 gün önce bir abi bana yaptı çok sempatik ve içten geldi adam zaten esnaf fark etmeden yapıyor demekki ama ben birazdaha sert olmak isterim daha çiddi bir yüz ifadesi kullanırım

Kaşımı çatarak gülemiyorum normal mi :D
Ağlıyor muşum gibi bir ifade beliriyor yüzümde.

nasıl yapılıyor bu fotoğraf olarak falan gösterebilir misiniz

İlk maddede aklıma Charlie Sheen geldi :D

Son düzenleme:
Guzel paylasim. Tebrikler ve tesekkurler

Kaş çatma olayını istem dışı uyguluyorum genelde, demek ki bonobo maymunlarına çekmişim. xdd

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8