Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlk Buluşmada Yapılan En Büyük Hata

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Ah şu ilk buluşmalar...

İki taraf da sanki dünyanın en iyi insanıymış, en kibar insanıymış gibi triplere girer, canım cicim tarzında takılır. Sanarsın iki taraf da kraliyet ailesinin uzaktan akrabaları.

Ulan ikiniz de hatır hutur osuruyorsunuz boşluğu bulunca neyin kibarlığı bu ?

Tabi şaka şaka, bunun dedim diye harekete geçirmeyin mekanizmayı kızın yanında.

İlk buluşma en önemli evrelerinden ilkidir ilişkinin. Genelde, eğer önceden iki taraf da tanışmamışsa, bu ilk buluşma ilişkinin kaderini belirleyecektir. Bu yüzden bir erkeğin ilk buluşmada neyi yapması, ama ondan da önemlisi "neyi yapmaması" gerek onu bilmesi lazım. Çünkü, eğer zaten kız seninle buluşmayı kabul etmişse, bu zaten +1 puanla başladın demektir. Fakat eğer yapmaman gereken bir davranışta bulursan o zaman o puanları eksilere çekersin ve bir sonraki buluşma için anca avucunu yalarsın.

Mesela, benim ilk buluşmada fark ettiğim önemli bir sorun var: duygusallığa çok girmek.

Yahu kardeşim, yapmayın şunu. Ne sen Mecnun'sun ne de o Leyla, beşik kertmesi falan da değilsiniz, dünya ahiret birlikte olacağınız belli değil. Buluşur buluşmaz duygusal duygusal tavırlara girip kızı korkutuyorsunuz, bu davranıştan uzak durun. Ulan mesela ilk buluşmada iltifat nedir ? Hani tamam iltifat etmeyin demiyorum, zaten bu konuyu forumda birçok kez konuştuk ama buradaki hata duygusal iltifatlara girmek. Mesela kızla buluşuyorsun hemen buluşmanın sonunda "çok iyi bir insansın senden çok hoşlandım"

Ay g*tüm sanki müneccimsin laflara bak!

Ulan ne biliyorsun iyi olduğunu kızın ? Bu dünyada akıl hastanesinden başka hiçbir yerde aklı başında insan bulamazsın, dünya delilerle dolu, ne biliyorsun iyi olduğunu kızın ? Ne gerek var kıza yaranacağım diye iltifat etmeye ? Daha ilk buluşmadan indiriyorsun yelkenleri suya. Yapma bunu. Bir insanı tanıman için bazen aylar, yıllar bile geçmesi gerekiyor. Sen böyle deyince sanıyor musun ki kızın "Aa ne kadar da hoş bir çocuk ya beni hiç tanımamasına rağmen hemen hoşlandı" dediğini ?

Öyle bir şey demiyor, diyor ki: "eziğe bak, hayatında hiç kız görmemiş galiba, gördüğüne de düşüyor hemen."

Ha ama sana bunu nasıl yansıtıyor: "ihi ihi ihi çok tişikkir idirim Meriççiğim çok malsın, ay pardon kibarsın."

Gerek yok beyler bunlara. Hep kız mı satacak kendini ağırdan ? Hep kız mı kovalanan olacak ?

Kaliteli erkek ilk buluşmada kıza düşmez. Onu tanımak için zaman ayırır çünkü bir kızı hayatına alması öyle kolay değildir. Tıpkı kaliteli bir gece kulübü gibi düşünün hayatınızı, içerideki ortam harikadır, herkes girmek herkes eğlenmek, herkes o ortamın tadını çıkarmak ister ama sadece hak edebilenler girerler.

Hayatınızı kaliteli bir gece kulübüne çevirin: eğlenceli ama girmesi zor.

Yoksa her önüne geleni alırsanız şu meşhur Şanzelize Kafe'ye dönersiniz çünkü kekoluğun kızı erkeği olmaz.

O yüzden ağır olun, kız bir yere kaçmıyor oğlum sakin olun.

Yahu sevgili değilsiniz bir şey değilsiniz, hemen böyle duygusal duygusal tavırlara girmeler falan....

Hani komik oluyorsunuz onu söyleyeyim de. Siz o buluşmaya iki sevgili olarak gitmiyorsunuz bunun farkına varın, kıza kişisel sorular sormaktan kaçının, kişisel sorular sonraki buluşmaların konusudur. Önce karakterleriniz uyuşuyor mu önemli olan budur. Onu da meşhur "havadan sudan sohbetler" ile anlarsınız. Mesela kıza geçen izlediğiniz filmi anlatın, ya da mesela komik lise anılarınızdan bahsedin. İlk buluşmaların eğlenceli geçmesi önemlidir. Öyle duygusal duygusal tavırlara girerseniz ortamın enerjisini bir anda yerlere çekersiniz ve kız da bundan rahatsız olur. Unutmayın! Siz oraya iki arkadaş olarak gidiyorsunuz, iki sevgili olarak değil. Bunun farkında olun ve buna göre davranın.

İlk buluşmada duygusallığı değil, eğlenceyi, ortamdaki pozitif enerjiyi arttırın. Hem duygusallık dediğin şey hoşlandığın insana karşı hissedilir, eğer siz gördüğünüz kıza hemen düşecek kalitedeyseniz forumda bunca yazdığımız çizdiğimiz şeyler boşunaymış demektir. Eğer siz eğlenceli olursanız, enerjiyi yüksek tutar ve kızla iyi vakit geçirirseniz kız sizle buluşmayı tekrar isteyecektir, sonra tekrar ve tekrar...

Kız sizin o yüksek enerjinizi arzulayacak, ve bu da sizden hoşlanmasını sağlayacak.

Yahu ortalamanın altındaki bir Türk kızına bile bir günde en az 2-3 erkek yürüyor. Emin olun birçok kız bıkmış durumda. Her yerde yıkık yıkık tipler kıza yürüyor. Eğer sizin onlardan bir farkınız olmazsa kızın diyeceği tek şey "ıyy bu da diğerleri gibi..."

O "diğerlerinden" farklı olun. Kıza onu hayatınıza kolay kolay hayatınıza almayacağınız, öyle yelkenleri hemen suya indirmeyeceğinizi belli edin.

Davranışlarınızla kıza şu mesajı vermiş olun: "seni sadece arkadaşım olarak görüyorum, bu yüzden buluştum. Senden etkilenmedim, ama yine de vakit geçireceğim çünkü eğleniyoruz. Ama gelecek ne gösterir bilinmez."

İşte bu belirsizlik kızın size karşı olan ilgisini arttıracaktır. Hele bir de güzel bir kızsa, zaten her erkek ona yürüyordur, fakat siz bunu yapmayarak, yani sürüden farklı olarak kızın dikkatini çekiyorsunuz. Her erkeğin yürüdüğü bir kıza sadece sıradan bir arkadaşmış gibi davranınca kız afallıyor haliyle.

Bu yüzden beyler, ilk buluşmanın önemini hiçbir zaman küçümsemeyin ve davranışlarınıza dikkat edin. Kimseye "şunu yap bunu yap" demeyi sevmem ilk buluşmada, ama "şunu yapma bunu yapma" demeliyim çünkü birçok erkek bu yapılmaması gerekenleri yaparak gelecekte ihtimali olan güzel bir ilişkiyi bitiriyor. Hani bu tıpkı "otoyolda 120 kilometreyi geçmek yasaktır" demek gibi, 120 kilometreyi geçme de kaç hızla gidersen git.

Son olarak, çok kasmayın oğlum kendinizi, kızlar da osurur.

İYİ FORUMLAR!

Son düzenleme:
Duygusal bağ, insan arasında güven sağlayabilir fakat ilk görüşmede bunu yaparsanız; dediği gibi kız, ne dertli, ne zayıf bir erkek diye şutlayabilir muhtemelen.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8