Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlk Buluşmanın İncelikleri

Hinceus

Forumdan Uzaklaştırıldı
Merhabalar, belki çok fazla konu açmazdım ama açtığım konular -en azından benim için- diğer yanılgılarla dolu, yalan yanlış, genellemelerle süslenen sıradan ve yeni başlayanlar için yazılan konulardan çok farklıdır. Bu benim açtığım son konudur, bu yüzden dikkatle okuyun. Biliyorum, beni pek sevmiyorsunuz. Ben de öyle. Ben de sizi pek sevmiyorum çünkü duvara konuşuyormuş gibi hissediyorum. Forumda şöyle bir olay var, iki yanılgıya-yalanla-yanlışla dolu makale okuyan adam, hemen makale yazmaya kalkışıp, sitede hüküm sürmek için çabalıyor. Bu durumun tam tersini de görebilirsiniz, iki yanılgıyla-yalanla-yanlışla dolu makale okuyan adam, hikmet kişiyi yalanlıyor ve doğruyu-yanlışı ayırt etmeden pek çok toy kişiyi olumsuz etkiliyor.
Mesela şöyle yapın, böyle yapın diye şartlandırılmış cümleleri bir asker gibi içselleştirip emir-komuta içerisine giriyorsunuz. Ezber yapıyorsunuz. Ezber yaptığınız olayın her kızı etkileyeceğini düşünüyorsunuz. Saçmalık. Hepimiz kadınları etkilemeyi öğrenmek-öğretmek için buradayız. Kimse kendini kandırmasın, ben kadınları umursamıyorum , ödül benim ejehehe masallarıyla. Dikkat! Kadınları umursamayın düşüyorlar diyen zeki olmayan yaşam formlarını dikkate almayınız. Neyse uzun tutmayıp, açtığım son konuya giriş yapmaya başlıyorum.

İlk Buluşmanın Önemi

İlk buluşma her şeyi belirleyen bir evredir. İlişkinin başlayacağını, hız kazandıracağını, devam edeceğini ya da biteceğini gösterir. Bu yüzden şimdi ilk buluşma özel olmalıdır. Buluşma diyince aklınıza cafeler geliyor biliyorum, ve çok sıradan. Ağzı pek laf yapmayan arkadaşlara sesleniyorum özellikle, cafeye götürmeyin ilk buluşmada. Çünkü konuşacak pek bir şey yoktur, sebep yoktur, sadece “eee konu aç” diye diye sıkılır bunalırsınız. Tarihe ilgisi olan kızı kapıp müzeye götürmek harika bir fikirdir ilk buluşma için. Tarihi eserler hakkında konuşursunuz falan, konuşmak için bahane bulmak konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Hem kızı çapalarsınız, sizi unutması zor olur, hem de kıza farklılık yaşatırsınız, değeriniz artar.

Devamını sonra yazarım, bunu da daha önce yazmıştım zaten. Üşendim şimdi yazmaya. Mesaj atın da unutmayayım.

Bam bam bam. Her kıza ayrı alandan yardırmak lazım kıza göre. Bu da ezber olmuş dostum sadece denilenleri terslemişsin.

Bence ilk buluşmanın bir olayı da ikinci buluşmaya zemin hazırlamaktır. Bazen ikinci buluşma gerçekleşmeyebilir fakat bu normal bir durumdur, bir uyumsuzluk olmuş olabilir. Orta halli bir kimseyseniz tavsiyem ilk buluşmada normal davranmanız, her anlamıyla uç noktalarda gezmemeniz olacaktır. Gezi ve yürüyüş yapılabilir, geniş ve sosyal anlamda dolu parklarda oturup muhabbet edilebilir. Bunlar gayet basit aktivitelerdir. Kendinizi zorlamanıza gerek kalmaz, bu arada ilk buluşmanın bitmesine yakın ikinci buluşmaya zemin hazırlamayı da unutmamak lazım. Muhabbete göre çeşitli numaralarla bir buluşma daha istediğinizi ima edebilirsiniz. Karşı taraf oralı olmazsa, bozuntuya vermeden anı yaşamaya devam edin derim, her şeyin mükemmel ilerlediği bir Dünya'da yaşamıyoruz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8