Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlk yumruğu siz atın

Çoğu zaman böyle bir durumda kalıyorum
Hangi Türk erkeği kalmıyor ki
Ortam aynı şöyle
Karşında ikiden fazla adam var Aralarından biri karşında dikelmiş,büyük ihtimalle seni kışkırtmaya çalışıyor.
(Olay Birisine yanlışlıkla maddi manevi zarar verecek birşey yapmak)

3 olasılık var
Ya alttan alırsın ezik damgası yersin adamlar gider

Ya İlk yumruğu atarsın ve sonrası fiziksel gücüne kalmış

3.ise Nlp kullanmaktır

Bir kavgayı İlk yumruğu atan kazanır
Ama harbiden bir ilk yumruk olmalı sanki 18 yaşında bir çıtırın bakireliğini tarihe karıştırır gibi ona daha önce hiç tatmadığı ya da senden beklemediği şekilde yumruk atmalısın.
Yumruğu nereye atmanız gerektiğini de sonra anlatıcam :d
Ama asıl olay şu motivasyon yazısı ya da hayatın bir gerçeği olarak gör bu yazıyı
Büyük ihtimalle dar bir alanda karşında üç kişi varsa dayak yersin tabii bu üç kişinin 1.50 boyunda 40 kilo olmadığını varsayıyorum
Ama sen o sürünün alfasına sağlam bir yumruk indirirsen ve sonrasında 3 kişiden dayak yesen bile Emin ol eskisinden daha çok saygı duyulan birisi haline gelirsin (Kavga ortamının sosyal bir yer olduğunu varsayıyorum)
Kavga etmekten korkmayın
Laf dalaşı zeka gerektirir
Fiziksel kavga ise kas gücü ve teknik ama %55 i tekniktir

3.teknik ise benim çok deneyemediğim ama öğrettiğim arkadaşlarımın başarılı olduğu bir teknik
"Nlp"
Dediklerine göre olay şöyle bir kavga gelişirken tam bir alfa duruşu (Omuzlar geride sırt dik )gülümseyen (Ama p*ç gülüşü değil) bir suratla karşında ki insanın elini sıkıp "hocam kusra bakma dalgındım" tarzı bir cümle söylüyorsunuz.Bu kadar eğer kekoya bile rastladıysanız yumuşayıp geri çekiliyorlar şimdi taktiği anlatıyorum.

1-)Alfa duruşu
Bu sizin Dominant bir birey olduğunuzu gösteriyor ve Güç sahibi olduğunuzu belli ediyor
2-)Gülümseyen surat
Ortada çok büyük bir sorun olmadığını işaret ediyor
3-)"Hocam kusra bakma ya dalgındım"
Hocam tarzı kelimeler yumuşatır ve saygı belirtisidir ama efendim gibi kendini aşağılayıcı tarzda bir kelime değildir
Kusra bakma ise hata kabul etmektir
Dalgındım ise hafifletici sebeptir
4-)El sıkmak
Güven belirtisidir

Bakın hiçbir şekilde abi bokunu yiyim yapma ya da abicim vallaha kusra bakma söz bir daha olmaz
kıvamına gelmediniz
Bu birinci seçenek olurdu zaten
Siz çizginizi bozmadınız hatanız varsa kabul ettiniz.
Eğer hatanız felan yoksa ikinci seçeneği uygulamayan bizden değildir

Son düzenleme:
Her şey iyi güzel de ilk yumruğu atan sen olursan sen suçlu olursun o sana saldırmaya çalışırsa sen suçsuz olmasan da suçlu taraf olmazsın hukuken

En mantiklisi 3 kisiye teksen ve senden gercekten guclu konumdalarsa cokk ciddi bir mesele deilse ( ana baci iste onemli konular) ya bir yumruk atip kacmak yada direk kacmaktir tabiki 3 kisiye teksen 2 yada 1 kisiyse elinden geleni yapicaksin ama onerim su olur ki kendi antrenmaninizi yapin kendinize gercekten guvenin lavga ve savunna adina bir kac sey bilin paldur kuldur bi bik yapamazsiniz

Bi kac youtube kanali vericem cok faydasi olur kendi kendinize yada kardesiniz arkadasinizla calisin

#Master wong
#Uf pro
#Sami combat system
#Saglam dovus
#*** Fred mastro**##
#***kravmaga training**#

Ben tartışma kavga durumlarında gerekirse Özür diliyorum ve gidiyorum. Korktuğumdan mı, hayır. 20 yıldan fazla süredir dövüş sporlarının içindeyim dünya şampiyonu sporcularla antreman yaptığım oldu aynı salonda, kısa kısa derslerde aldık.
Ama ne gerek var kavgaya. Özür dilerim kardeşim,der çeker giderim. Kompleks yapmam, gocunmam.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8