Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İngilizce nasıl öğrenilmeli ? Ben nasıl hallettim ?

Kurslar para tuzağı kurslara felan gitmeyin kursun tek avantajı size disiplin vermesi
İnternetet tonlarca kaynak var ingilizce konuşmak için...
Hangi dil okulu olduğuna bağlı. Benim dediklerim, ana dili ingilizce olan öğretmenlerden oluşan ve yurtdışında öğrenim fırsatı sağlayan dil okullarıdır.

Hangi dil okulu olduğuna bağlı. Benim dediklerim, ana dili ingilizce olan öğretmenlerden oluşan ve yurtdışında öğrenim fırsatı sağlayan dil okullarıdır.
Türkiyedekilerden bahsettim kanka...

Yurtdışındaki kurslar kaliteli olanları baya faydalı oluyor onda da sürekli yabancı öğrencilerle konuşmayı devam ettirceksen faydası olur, onun dışında türklerle takılırsan bir boka yaramaz :)))

Türkiyedekilerden bahsettim kanka...

Yurtdışındaki kurslar kaliteli olanları baya faydalı oluyor onda da sürekli yabancı öğrencilerle konuşmayı devam ettirceksen faydası olur, onun dışında türklerle takılırsan bir boka yaramaz :)))
Katılıyorum :)

Arkadaşlar grammar vocabulary felan hepsi gereksiz önemli olan konuşmak speaking ve listening size 2 link bırakacağım izleyin

Umarım hayatınız değişir herkes bol şans :)))
Haa diyosunki vocabulary yani kelimeleri öğrenmeyin ama kelimeleri seçip anlayacağın listening e çalışın. Mantıklı mı bu sence dostum? Grammar ve Vocab. olmadan nasıl listening ve speaking olduğunu çözemedim. Belki video mantıklıdır ama yazdığına göre konuşuyorum ben. Sen kelimeleri ve cümle olaylarını bilmeden kendi dilini konuşabilir miydin? Anlayacak ve dillendirecek şeyler olmadan vahiy mi inecek ingilizce konuşanlara? Bak önce yazdığın şeyin mantığına bakıyorsun sonra yayınlıyorsun. Bu hem senin hem de yazdıklarına olası inanacak kişi için daha faydalı. Ayrıca Abd ye öylesine gitmiş birinden değil bir hocadan öğrenmeyi yeğlerim. Hayatını etkileyecek bilgileri böyle insanlardan öğrenmemelisin. Yazdığın cümle de gerçekten çok ilginç.

Haa diyosunki vocabulary yani kelimeleri öğrenmeyin ama kelimeleri seçip anlayacağın listening e çalışın. Mantıklı mı bu sence dostum? Grammar ve Vocab. olmadan nasıl listening ve speaking olduğunu çözemedim. Belki video mantıklıdır ama yazdığına göre konuşuyorum ben. Sen kelimeleri ve cümle olaylarını bilmeden kendi dilini konuşabilir miydin? Anlayacak ve dillendirecek şeyler olmadan vahiy mi inecek ingilizce konuşanlara? Bak önce yazdığın şeyin mantığına bakıyorsun sonra yayınlıyorsun. Bu hem senin hem de yazdıklarına olası inanacak kişi için daha faydalı. Ayrıca Abd ye öylesine gitmiş birinden değil bir hocadan öğrenmeyi yeğlerim. Hayatını etkileyecek bilgileri böyle insanlardan öğrenmemelisin. Yazdığın cümle de gerçekten çok ilginç.
Bence de az da olsa gramer şart ben başladım gramere ek, cümle kurmayı öğreniyorum ama abartmayacağım gramer işini
sonra hemen kelime ezberleyip. insanlarla konuşmaya çalışacağım bakalım

Kanka sen küçükken sana öğrettiler mi türkçenin kurallarını grammarını fiil çekimlerini eylemsileri???
Demek istediğim şu çok düşük temel grammar vocabulary bilceksin(Hiç ingilizcen yoksa) ama konuşmaya ve dinlemeye odaklancaksın Dili öğrenmek istiyorsan:)))
Yoksa konuşulanları anlıyorum ama konuşamıyorum moduna girersin
Ki bu da demektir ki o dili bilmiyorsun demektir :)))
Eğer ki yazabiliyorsan grammar kurallarını biliyorsan ve de konuşamıyorsan sen bu dili hiç bilmiyorsun demektir :)))
Ki bu da ülkedeki gençlerin yüzde 80 ine takabül ediyor :)))

Şimdi sorgula kendini 12 senelik ingilizce eğitimine ramen neden avrupadaki insanlar gibi güzel ingilizce konuşamıyorsun düşün beynini kullan sonra bana hak verirsin :)))

Bence de az da olsa gramer şart ben başladım gramere ek, cümle kurmayı öğreniyorum ama abartmayacağım gramer işini
sonra hemen kelime ezberleyip. insanlarla konuşmaya çalışacağım bakalım
Cümle yapılarına alıştıktan sonra gerisi kolay. Başarılar dostum. Günlük tekrarları unutma.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8