Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

İnsan Nedir?

Katılım
24 Aralık 2019
Mesajlar
44
Tepkime puanı
21
Yaş
19
Şehir
İzmir
İnsan aklı bir makine gibidir.Üzerinde yetkimiz yok onun kendi üzerinde yetkisi yok.Ancak dışarıdan aldığı tecrübeler ile çalışır.Tüm makinelerin kanunu budur.Altın insanlar,tekene insanlar,bakır insanlar vardır.Hepsi mizaç ve eğitim ile kendi makinesini oluşturur.Hepsi çevrelerinin limitlerine tabidirler,çevrendeki makinelerin limitlerine bağlısındır.Bununla birlikte zayıf olan makineler ile kaliteli makinelerin aynı işi yapmasını beklememelisin.En iyi sonucu elde etmek için her zaman kendi makineni eriterek ,arıtarak,çevreni düzenleyerek ön yargılarından kurtarmalısın.

İnsanın temelinde tatmin olma yer alır.Yaptığın her işte:küfründe,sevginde,fedakarlığında...Aslında sen arkadaşını iyi olduğu için değil,seni tatmin edip senin ruhunu mutlu kıldığı için seviyorsun.Boğulmaktan kurtardığın çocuğu boşuna sevmiyorsun,onu kurtarmadığın zaman çekeceğin vicdan azabına dayanamayacağını bildiğin için onu kurtarıyorsun.Sonuçta her davranışını kendi ruhunu tatmin etmek için yapıyorsun.Çünkü sen bir makinesin...


(İnsan Nedir? - Mark Twain kitabından esinlendim.)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst