Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

İnsanlara egoist mi davranmak gerekiyor?

Katılım
21 Haziran 2018
Mesajlar
29
Tepkime puanı
4
Şehir
Afyonkarahisar
Bundan 4 yıl öncesine kadar egom fazlaydı. Kendimi geliştirmeye başladıktan sonra, egomla benliğimin arasındaki uyumun daha da iyi olduğunu fark ettim ve insanlara daha mütevazi olmaya başladım. Sorun şu ki bizim milletimiz, mütevazi olanı ezik gözüyle bakıyor gibi gelmeye başladı. Sizin davranışınız yeni tanıştığınız insanlara, değer verdikleriniz insanlara ve ailenize göre nasıl değişiyor? Aileme ve değer verdiğim insanlara karşı egoist davranmıyorum. Dışarıya nasıl olmalıyız?
 
Katılım
24 Nisan 2018
Mesajlar
285
Tepkime puanı
424
Şehir
Hatay
Kırıcı egoyu %100
Ve
Mütevazılığı %0 aralığına alarak söylüyorum
Bir insanın özsaygısı'nın zarar görmemesi için %75 aralağında olması gerek
 
Katılım
18 Mayıs 2018
Mesajlar
223
Tepkime puanı
177
Yaş
19
Şehir
Antalya
Şöyle bir olay var.insanlara her alanda birşeyler yapabileceğini hissettir fakat. Çok iyi mesela kondisyonun vardır yada bileğin sağlamdır kimse yıkamıyordur gibi.Fakat bir gün aksilik çıkar ve gerçekten çok iyi olduğun alanda kaybedersin ve alay konusu olursun. O yüzden kararını iyi tuttur.Ne ben yapamam ki DEME yapamayacaksan bile geçmiştir istemiyorum sıkıcı uğraşamam gibisinden.Fakat bir konuda başarısız olsan bile DENE kötü olsan bile rezil olmaktan korkma hep yapmaya odaklan
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst