Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Belgesel İnsanlardan Tiksinmenize Sebep Olacak Belgesel - Earthlings (2005)

a6759.jpg

Bugün bir fabrika çalışanından bir şey öğrenmem sebebiyle araştırma yaparken denk geldim.
Tavukların çamaşır suyu ile yıkandığından falan bahsettiler.
Bende araştırma yaparken veganlar hakkında bir kaç bir şeyler öğrendim.
Gerçekten bazı şeyleri hiç akıl edemiyor muşuz onu algıladım.
Birazda insanlığımızı sorgulayalım.
Kesinlikle izlemeniz gereken bir belgeseldir.

Belgeseli izleyince ne demek istediğimi çok iyi kavrayacaksınız inşallah...

Earthlings, Shaun Monson'ın yönetmenliğini, Joaquin Phoenix ve Persia White'in anlatıcılığını, Moby'nin müziklerini yaptığı 2003 yapımı belgesel. İnsan türünün kullandığı hayvan kaynaklı ürünleri elde ederken kullandığı ?insanlık dışı? yöntemleri anlatır.

Pet shoplar, köpek sağlacıları ve barınaklar hakkında olduğu kadar çiftlik fabrikaları, deri ve kürk ticareti, spor ve eğlence endüstrileri, tıbbi ve bilimsel uğraşlar hakkında da derin bir araştırma sunan EARTHLINGS, gizli kameralarla ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle sadece hayvanlar üzerinden kar eden dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının uygulamalarını gün be gün anlatıyor. Güçlü, bilgilendirici ve düşünceleri gözden geçirmeye iten earthlings ; doğa, hayvanlar ve insanların ekonomik çıkarları arasındaki ilişkiyi ortaya seren şimdiye kadar çekilmiş en kapsamlı belgesel.

Belgeseli daha önceden izlemiştim, gerçekten izlerken hayatı boyunca küfür ettirmemiş insana küfür ettirir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8