Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Instagram ve Whatsapp'ın çökmesi üzerine

Şu aralar bir sosyal medya bağımlılığım olmadığını söylersem yalan söylemiş olurum ama 4 5 saattir hiç bakmadığım için de düşündüm acaba sosyal medya olmasaydı hayatımız nasıl olurdu diye. Mesela bakıyorum 80lerde geçen dizilere özellikle lise çağındaki gençlere ne kadar eğleniyorlar sosyalleşme falan o biçim özgüvensiz silik tipler dışında herkesin keyfi tıkırında ve sosyal medya olmadığı için insanlar iletişim kurmak zorunda oluyor ama günümüze baktığımda eğlence mekanlarında bile herkesin elinde telefon var yani eğlenilen mekandan daha eğlenceli ne olabilir de o telefona bakıyorsun ayrı merak konusu onun dışında arkadaş grupları buluştuğunda yine kimse iletişim kurmuyor ve eller telefonda yürürken, konuşurken, eğlenirken, gezerken hiç hayatımıza bakmıyoruz sürekli sosyal medyadayız ve bu sosyal medyaların hiçbir faydası yok keşke insanlık telefonun icadından sonra gelişmeyi bıraksaydı bakıyorum teknoloji aslında hiçbir problemimizi çözmemiş geliştikce yeni problemler ortaya çıkmış onun dışında insanlar çok silik hale gelmeye başladılar toplum da hoşlandığı kızın karşısına geçip konuşabilecek ona hislerini anlatabilecek insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez ama sosyal medyanın olmadığı zamanlar mecbur gidip konuşmak zorundaydın. Gerçekten insanlar telefonlara öyle kapılmış ki kimse eğlenmiyor eğlenmeye çalışmıyor dopamin ve beğenilme ihtiyaçlarını sosyal medyadan telefonlardan karşılıyor bu böyle olunca arkadaş ortamında eğlenceli sohbetler veya eğlenceli adrenalinli aktiviteler yapılamıyor yapılsa bile o amına koduğumun telefonlarıyla hikaye çekeceğiz diye uğraşılıyor kısacası bu çağdan nefret ediyorum aşırı sıkıcı çok konforlu ama hiç heyecanı yok oyunu godmode da yaşamak gibi noktalama işaretlerine pek uymadım kusura bakmayın bir anda yazasım geldi ve içimi dökme ya da deneme yazısı gibi oldu fikir ve tavsiyeleriniz ya da görüşleriniz varsa aşağı yazın birlikte tartışalım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8