Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

İslam hakkında.

maneviyatı maddiyatla kanıtlayamazsın kardeşim benim. Bilim ve din birbirinden farklı şeylerdir. ikisi de birbirini kanıtlayamaz kanıtlamaya çalışmaz. Kanıtlayabilseydi iman dediğiniz inanç olmazdı ve herkes iman ederdi orta da imtihan kalmazdı yani.
7 Japon bilim insanı, bitkiler arasında yaşlılık nedenlerini azaltan bu madde hakkında araştırma yapmaya başladı ve bu maddeyi Kur’an-ı Kerim’in “et-Tin ve ez-Zeytun” olarak adlandırdığı incir ve zeytinde buldular.
Araştırmalar sonucunda incir veya zeytinin yalnız başına insan sağlığı için yeterli olmadığı, doğru olanın ikisinin karıştırılması olduğu ortaya çıktı. Bu Japon bilim adamlarına göre en faydalı yöntem 1 incirle 7 zeytinin tüketilmesiydi.(Alıntıdır)

Bu adamlar müslüman oldu bu arada

7 Japon bilim insanı, bitkiler arasında yaşlılık nedenlerini azaltan bu madde hakkında araştırma yapmaya başladı ve bu maddeyi Kur’an-ı Kerim’in “et-Tin ve ez-Zeytun” olarak adlandırdığı incir ve zeytinde buldular.
Araştırmalar sonucunda incir veya zeytinin yalnız başına insan sağlığı için yeterli olmadığı, doğru olanın ikisinin karıştırılması olduğu ortaya çıktı. Bu Japon bilim adamlarına göre en faydalı yöntem 1 incirle 7 zeytinin tüketilmesiydi.(Alıntıdır)

Bu adamlar müslüman oldu bu arada
Herhangi bir bilimsel makale göremedim ben bu konuda. Büyük ihtimalle islam pompalaması uydurulan bir şey

The Nobel Prize in Physiology or Medicine 2016 resime koydukları adam yoshinori oshimi eğer ingilizcen varsa bu adam neden nobel ödülü almış oku. İncir ve zeytinle alakalı bir şey göremedim ayrıca yaşlanmayla alakalı. Evet adam belirli bir protein üzerinde çalışmış ama bu proteinlerin özellikle incir ve zeytinde bulunduğundan bahsetmemiş tezinde. Adamın ne bahsettiğin üniversiteyle bir alakası var ne de ismi bilmem ne ibrahim el halife. İşte islamı böylesine kötü gösteren bu tür paylaşımlar azıcık araştırmayı okumayı bilen adam iyice islamdan soğuyor böyle şeylerden sonra. Ama bunları zaten koyun olan halka pompalamak zor değil. Bu tür şeyleri vaah gördün mü incir ve zeytin yaşlanmayı geciktiriyomuş hemde şu bilim adamı şu üni de keşfetmiş miş miş diye wp aile gruplarında paylaşıyorlar sonra benim gibi araştırmayı seven bir p*ç çıkıp yalan bu diyor :D

Anlamıyorum aq. Maadem din bu kadar doğru yüce hak yol neden böyle ucuz numaralara başvuruyorlar. Müslüman olmak için illa bilimsel şeyler arıyosanız imanınız zayıf demektir. dinsel iman bilmediğin bir şeye iman etmek demektir. şunu kavradıktan sonra daha içten müslüman olacağınıza eminim.

Amacına nasılda ulaşmışsın o kadar adisiniz ki inançsızlığınıza yaşam tarzınıza saygı bekler sürekli İslam'a Peygamberine saldırı yapmaktan geri durmazsınız kişilerin günahları hatalarını İslam'a bağlar bak islam böyle bak hepsi şöyle dersiniz sayfalarca aklında ki soruların cevabi vardır ama inanmak istemeyen kördür Sağırdır sen ve üstte ki yorumda yok olmayan şey zaten yok uydurma gibi şeyler yazanlara hakaretler yerine eğer ki cidden merak yada bilmemekten kaynaklı ise Allah ıslah etsin doğru yolu bulmanız dileğiyle hatta benden bin kat iyi müslüman olmanız dileğiyle yazdıklarına tek cevap incil tevrat zeburun tahrip edilmesinden Hz.Muhamede Allah CC Kurani Kerimin ebeden bozulmadan devam edeceği sözünü vermesidir ki zaten bunada inanmak istemeyen adama birşey demeye gerek yok

Amacına nasılda ulaşmışsın o kadar adisiniz ki inançsızlığınıza yaşam tarzınıza saygı bekler sürekli İslam'a Peygamberine saldırı yapmaktan geri durmazsınız kişilerin günahları hatalarını İslam'a bağlar bak islam böyle bak hepsi şöyle dersiniz sayfalarca aklında ki soruların cevabi vardır ama inanmak istemeyen kördür Sağırdır sen ve üstte ki yorumda yok olmayan şey zaten yok uydurma gibi şeyler yazanlara hakaretler yerine eğer ki cidden merak yada bilmemekten kaynaklı ise Allah ıslah etsin doğru yolu bulmanız dileğiyle hatta benden bin kat iyi müslüman olmanız dileğiyle yazdıklarına tek cevap incil tevrat zeburun tahrip edilmesinden Hz.Muhamede Allah CC Kurani Kerimin ebeden bozulmadan devam edeceği sözünü vermesidir ki zaten bunada inanmak istemeyen adama birşey demeye gerek yok
öncelikle kişilerin günahını islama bağlamadım, direkt kişilere bağladım. Peygambere islama hakaretler yağdıran da yok? Bende diyorum ki kuran değiştirilmişse bu söze ne kadar güvenebiliriz. İnsanlar koşulsuz şartsız iman etsin diye böyle bir ayet koymuş olamazlar mı kuran-ı toplarken? böyle soruların sorulmasının sebebi yeterince şeffaf olunmaması ayrıca çok kolay yanıltılabilecek bir yöntemle kuranın toplanmış olması. Arapça Harekeleme Tarihi – Arapça Deposu hatta bak sana bunu da bırakayım. Kuran indikten sonra insanlar kuranı düzeltiyorlar yanlış okumayı önlemek için, mükemmel kuranı tabiri Caiz-se tabi :)

Merhaba dostlar bir birinizi yemeyin. İnançlılar, inanmamayı tercih edenlere kötü söz etmesin ( bunu yaparak inandığın şeye zıt düşüyorsun) bunları yazan herif Türkiyenin en iyi ilahiyat fakültesinden birin de eğitim gören biri yani bana sallamayın (inanan arkadaşlar). İnanç mevzusu (konuyu açan arkadaş) basit bir olgu değil 15 yıldır psikoloji, felsefe, inanç ( tao izim, Budizm, İslam, Hristiyanlık, ateizim, agnostizim gibi şeyleri araştırıyor inceliyorum.) Derya deniz, illa bir şey öğrenmek istiyorsan dostum, önce İnsan olmayı öğren ( her hangi bir art niyet yok) İnsan olamayanın bir inancı ve düşünme kabiliyeti olamaz. O yüzden oradan başla zamanla bu tür konulara geçiş yaparsın. Bu arada Müslümanım

Bu arada adamın dediğin de kötü bir şey yok bunlar bilinen şeyler azıcık okuyun araştırın İslam 5 vakit namaz kılıp sonra kul hakkı yemek değil. Okuyun araştırın beyninizi kullanın zor olacak ama... Yapın bunu kandırılmayın Müslümanlığı" komşusu açken yatan bizden değildir" vaazı verip sonra da lüks aracıyla gezinen sözde hocalardan öğrenmeyin. Gidin Arap Dili ve edebiyatı okuyun öğrenin ne dediğini öğrenin kuranın bakın bakalım kaç Müslüman kalıyor gerçekten. Ateist kafir, insan değilsiniz diye dediğiniz insanlar sizden daha fazla (inanmadıkları) Allah'a ve kitabına uyuyor, yaşıyor. Allahın kulu olun, kulların değil. Tapacaksan Allah'a tap paraya değil. İsim vermeyeceğim neyse uzatmayacağım daha fazla konuyu açan arkadaş eline sağlık araştırıp, merak edip, okuduğun için. "Oku seni yaradan rabbinin adıyla" öğren, bilinçlen araştır, kanma herşeye dir bunun anlama. İyi geceler

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8