Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İslam hakkında.

Milletin aklını bulandırma merak edene özelden yazarsın.Kuran değiştirilmiş diyosan git okuyup mealine bak tabi biliyorsan böyle anlarsın.Kuran öyle bir kitapki yazılı olan herşey insanoğlu yararına olan şeyler bilimsel testler yapılsa bile yazılanlar doğru çıkıyor.Anlicağın senin gibi çapulcuların yazabilceği veya "normal" insanların yazabilceği bişey değil.
maneviyatı maddiyatla kanıtlayamazsın kardeşim benim. Bilim ve din birbirinden farklı şeylerdir. ikisi de birbirini kanıtlayamaz kanıtlamaya çalışmaz. Kanıtlayabilseydi iman dediğiniz inanç olmazdı ve herkes iman ederdi orta da imtihan kalmazdı yani.

Sana mı soracaktı konu açarken? Din sorgulanamaz bir şey değil. Sorduğu soruların cevabını veremeyip çapulcu diye nitelendirmen bu konudaki cahilliğini ortaya koyuyor. Keçinin yediği ayetleri, eski nüshalarla karşılaştırıldığında eksik veya fazla olan ayetleri, recm ayetlerini, ahzab suresini... sorgulayacağız ki neyin ne olduğunu anlayalım.
Buna tebbet suresini de ekleyebilirim. Tebbet suresi eklenirken nüshası sadece bir kişi de vardı ve şahiti de yoktu. Nüsha sahibi güvenilir olduğu için almışlar kurana bilemedim.

Adam akıllı bir cevap gelmemiş. Büyük umutlarla baktım fakat hiçbir şey göremedim. Yok mu karşısındakinin fikrine saldırmadan açıklayacak?

Dinsizler dinsizliklerini yaymak için erkekçe karşımıza çıkmıyorlar. Böyle ortaya şüpheler atarak, zihinleri bulandıracak ve imanları çalacak biçimde korkakça karşımıza çıkıyorlar. Allah’ı inkar teraneleri şimdilerde sökmüyor. Allah’ın olmadığı yalanına kimseyi inandıramadılar. Ama birkaç nesli bu yalanla mahvettiler!

Öte yandan çöl kitabı, çöl bedevîsi, araboğlu gibi galiz, kaba ve aşağılık sözlerle Kur’ân’a saldırdılar. Bu da tutmadı, Kur’ân’ın ve Hazret-i Muhammed’in (asm) yıldızının yükselişini durduramadılar.

İslamofobi masalı uydurdular, kitleleri İslâm’dan korkutmayı hedeflediler. Satılmış bir güruhu silâhlandırdılar, cihad diye ortaya saldılar, Allahü ekber diyerek kafa kestirdiler, karıncayı incitmeyen bir din üzerinden iğrenç plânlar kurdular.

Bu da olmadı. İslâm’ın küresel yükselişinin hızını kesemediler. Hem öyle ki, İslâm ülkelerinde zaafiyete uğrayan İslâm imanı, Avrupa’da, Amerika’da ve modern dünyanın hemen her yerinde gözlerinin önünde, burunlarının dibinde yükseliyordu. Bu durum uykularını kaçırıyordu tabiî ki.

Üç yüz seneden beri bu saldırılar devam ediyor. Bu gelen Kur’ân’ın tahrif edildiği uydurması, bilmem kaçıncı saldırı! Ya tutarsa dercesine… Allah şerlerinden korusun. Âmin.

Başaramadılar, başaramayacaklar, başaramayacaksınız.

Kur’ân baştan itibaren çok sıkı şekilde korunmuş bir kitaptır. Tahrif olma ihtimali yüzde sıfırdır. Dünya tarihinde böylesine korunan başka bir kitap yoktur. Âyetler indiği anda vahiy kâtipleri tarafından yazıldılar ve Ashab-ı Kiram’ca anında ezberlendiler.

Fakat ayetlerin inmesi 23 yıl sürdüğünden, Hazret-i Peygamber (asm) zamanında âyetler inip durduğu için Kur’ân’ı tek kitap haline getirmek haliyle mümkün olmadı. İlk halife Hazret-i Ebu Bekir döneminde Yemame Savaşı’nda yetmiş hafızın birden şehit olması üzerine Hazret-i Ömer harekete geçti. Hazret-i Ebu Bekir’e müracaat ederek, Kur’ân sûrelerinin bir araya toplanarak tek bir kitap halinde yazılı metin haline getirilmesinin zaruretini anlattı.

Hazret-i Ebu Bekir (ra) bu görev için Peygamber Efendimiz’in (asm) vahiy kâtibi bulunan, bütün sûrelerin güçlü hafızı olan, aynı zamanda âlim de olan Zeyd bin Sabit’i (ra) görevlendirdi. Zeyd (ra) güçlü bir komisyon kurdu ve işe başladı. Herkese duyuru yapılarak kimin bildiği bir âyet veya sûre varsa, şahitleriyle beraber komisyona getirmesi istendi. Komisyon üyeleri de zaten güçlü hafızdılar ve inen bütün sûreleri bilmekteydiler. Böylece kurulan komisyon marifetiyle ilk metin ve tek metin, bu gün evimizde okuduğumuz ve dünyanın her köşesinde okunan orijinal metin ortaya çıktı.

Bu, tarihî bir gerçektir. O gün bu gündür çoğaltılan ve basılan Kur’ân metinleri birbirinin aynıdır. Zerrece fark yoktur.

Batıl-hak, Alevî-Sünnî, birbirine muhalif yüzlerce mezhep çıkmıştır. Hiçbirisi de Kur’ân’da ihtilâf etmemiştir. Şimdiki zındıklardan başka…

Kitabı tahrif edildiğinde Cenab-ı Allah, hep yeni bir peygamber ve yeni bir kitap göndermiştir. Eğer Kur’ân tahrif edilmiş olsaydı, muharref bir kitapla dünyayı yaşatmaz, yeni bir peygamber ve yeni bir kitap gönderirdi.

Göndermediğine göre, şu an mevcut olan Kur’ân, Allah’a göre de tahrif olmamış demektir.

Nitekim bunu Kur’ân da teyid ediyor:

“Kur’ân’ı Biz indirdik. O’nun koruyucusu da elbette Biz’iz!” (Hicr Suresi, 9. Ayet)
öncelikle ortaya şüpheler atarak diyorsun. Bu zaten maneviyat, bir inanç meselesi kardeşim benim. Din komple bir şüphe zaten. Ayrıca islam'ın yükselişini durduramadılar falan bunlar için istatistiklere bakmak yeterli. Çok sıkı şekilde korunduğunu düşünmüyorum yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı. Bu yazı eğer inanmayanlar içinse zaten komple yanlış. İnanmayan adam kuranda ki onu biz indirdik biz koruruz ayetine de itimat etmez. Belki de toplarken tartışma çıkmasın diye zümre kurana eklemiştir bu cümleyi bilemeyiz.

maneviyatı maddiyatla kanıtlayamazsın kardeşim benim. Bilim ve din birbirinden farklı şeylerdir. ikisi de birbirini kanıtlayamaz kanıtlamaya çalışmaz. Kanıtlayabilseydi iman dediğiniz inanç olmazdı ve herkes iman ederdi orta da imtihan kalmazdı yani.
7 Japon bilim insanı, bitkiler arasında yaşlılık nedenlerini azaltan bu madde hakkında araştırma yapmaya başladı ve bu maddeyi Kur’an-ı Kerim’in “et-Tin ve ez-Zeytun” olarak adlandırdığı incir ve zeytinde buldular.
Araştırmalar sonucunda incir veya zeytinin yalnız başına insan sağlığı için yeterli olmadığı, doğru olanın ikisinin karıştırılması olduğu ortaya çıktı. Bu Japon bilim adamlarına göre en faydalı yöntem 1 incirle 7 zeytinin tüketilmesiydi.(Alıntıdır)

Bu adamlar müslüman oldu bu arada

7 Japon bilim insanı, bitkiler arasında yaşlılık nedenlerini azaltan bu madde hakkında araştırma yapmaya başladı ve bu maddeyi Kur’an-ı Kerim’in “et-Tin ve ez-Zeytun” olarak adlandırdığı incir ve zeytinde buldular.
Araştırmalar sonucunda incir veya zeytinin yalnız başına insan sağlığı için yeterli olmadığı, doğru olanın ikisinin karıştırılması olduğu ortaya çıktı. Bu Japon bilim adamlarına göre en faydalı yöntem 1 incirle 7 zeytinin tüketilmesiydi.(Alıntıdır)

Bu adamlar müslüman oldu bu arada
Herhangi bir bilimsel makale göremedim ben bu konuda. Büyük ihtimalle islam pompalaması uydurulan bir şey

The Nobel Prize in Physiology or Medicine 2016 resime koydukları adam yoshinori oshimi eğer ingilizcen varsa bu adam neden nobel ödülü almış oku. İncir ve zeytinle alakalı bir şey göremedim ayrıca yaşlanmayla alakalı. Evet adam belirli bir protein üzerinde çalışmış ama bu proteinlerin özellikle incir ve zeytinde bulunduğundan bahsetmemiş tezinde. Adamın ne bahsettiğin üniversiteyle bir alakası var ne de ismi bilmem ne ibrahim el halife. İşte islamı böylesine kötü gösteren bu tür paylaşımlar azıcık araştırmayı okumayı bilen adam iyice islamdan soğuyor böyle şeylerden sonra. Ama bunları zaten koyun olan halka pompalamak zor değil. Bu tür şeyleri vaah gördün mü incir ve zeytin yaşlanmayı geciktiriyomuş hemde şu bilim adamı şu üni de keşfetmiş miş miş diye wp aile gruplarında paylaşıyorlar sonra benim gibi araştırmayı seven bir p*ç çıkıp yalan bu diyor :D

Anlamıyorum aq. Maadem din bu kadar doğru yüce hak yol neden böyle ucuz numaralara başvuruyorlar. Müslüman olmak için illa bilimsel şeyler arıyosanız imanınız zayıf demektir. dinsel iman bilmediğin bir şeye iman etmek demektir. şunu kavradıktan sonra daha içten müslüman olacağınıza eminim.

Amacına nasılda ulaşmışsın o kadar adisiniz ki inançsızlığınıza yaşam tarzınıza saygı bekler sürekli İslam'a Peygamberine saldırı yapmaktan geri durmazsınız kişilerin günahları hatalarını İslam'a bağlar bak islam böyle bak hepsi şöyle dersiniz sayfalarca aklında ki soruların cevabi vardır ama inanmak istemeyen kördür Sağırdır sen ve üstte ki yorumda yok olmayan şey zaten yok uydurma gibi şeyler yazanlara hakaretler yerine eğer ki cidden merak yada bilmemekten kaynaklı ise Allah ıslah etsin doğru yolu bulmanız dileğiyle hatta benden bin kat iyi müslüman olmanız dileğiyle yazdıklarına tek cevap incil tevrat zeburun tahrip edilmesinden Hz.Muhamede Allah CC Kurani Kerimin ebeden bozulmadan devam edeceği sözünü vermesidir ki zaten bunada inanmak istemeyen adama birşey demeye gerek yok

Amacına nasılda ulaşmışsın o kadar adisiniz ki inançsızlığınıza yaşam tarzınıza saygı bekler sürekli İslam'a Peygamberine saldırı yapmaktan geri durmazsınız kişilerin günahları hatalarını İslam'a bağlar bak islam böyle bak hepsi şöyle dersiniz sayfalarca aklında ki soruların cevabi vardır ama inanmak istemeyen kördür Sağırdır sen ve üstte ki yorumda yok olmayan şey zaten yok uydurma gibi şeyler yazanlara hakaretler yerine eğer ki cidden merak yada bilmemekten kaynaklı ise Allah ıslah etsin doğru yolu bulmanız dileğiyle hatta benden bin kat iyi müslüman olmanız dileğiyle yazdıklarına tek cevap incil tevrat zeburun tahrip edilmesinden Hz.Muhamede Allah CC Kurani Kerimin ebeden bozulmadan devam edeceği sözünü vermesidir ki zaten bunada inanmak istemeyen adama birşey demeye gerek yok
öncelikle kişilerin günahını islama bağlamadım, direkt kişilere bağladım. Peygambere islama hakaretler yağdıran da yok? Bende diyorum ki kuran değiştirilmişse bu söze ne kadar güvenebiliriz. İnsanlar koşulsuz şartsız iman etsin diye böyle bir ayet koymuş olamazlar mı kuran-ı toplarken? böyle soruların sorulmasının sebebi yeterince şeffaf olunmaması ayrıca çok kolay yanıltılabilecek bir yöntemle kuranın toplanmış olması. Arapça Harekeleme Tarihi – Arapça Deposu hatta bak sana bunu da bırakayım. Kuran indikten sonra insanlar kuranı düzeltiyorlar yanlış okumayı önlemek için, mükemmel kuranı tabiri Caiz-se tabi :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8