Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Israr nasıl işe yarar?

Israr nasıl işe yarar? Daha doğrusu işe yararda kişi karşı tarafın ısrardan mı yoksa istediği için mi bu davranışı yaptığını nasıl bilecek? Ben bunu umursadığım için hayatta hiç kimseye bir konuda ısrar etmem. Hatta insanlardan birşey dahi isteyemem :( bunu nasıl aşarım? Yardımcı olur musunuz?

Dostum, isteklerini karşı tarafın istekleri haline getirmelisin. Böylece senin istediklerini otomatik onlar yapmış olacak, ısrara gerek kalmayacak.Israr, zayıflığın göstergesidir bir yerde.

Hatta insanlardan birşey dahi isteyemem :( bunu nasıl aşarım?
Zaten bu konuyu açarak forumdaki insanlardan bir şey istemiş oldun, belki anonimliğin verdiği rahatlıkla aştın.
Ek olarak bu konu yardımcı olur:

Israr kişisel ilişkilerden çok iş ilişkilerinde işe yarar, örnek veriyorum mesela satış elemanısın ve 10 kişiye bunu pazarladığında 1'i senden bunu alıyorsa sürekli denemek ve reddedilmek bir ısrar biçiminde olur ve giderek daha da çok mal satarsın, ama insan ilişkilerinde tek bir kişiye karşı ısrar etmek intihardır, bir kızla güzel vakit geçirmek ve eğlenmek istiyorsan olabildiğince çok ihtimalleri artırmaya çalışmak ısrardır, ama tek kıza bağlı kalır ve sürekli ısrar edersen alıcağın risk büyüktür, yani ısrarı hedeflerin için uygulamalısın , herhangi bir kişi için değil

Israr güçsüzlüğün bir göstergesidir, bir komutan askerlerine ısrar eder mi?. Tabi ki hayır, ısrar etmek zorunda kalıyorsan karşıdaki kişi senin istediğin şeyi yapmak istemiyordur ve birşekilde bunu yaptırsan dahi bu problem hep sürer, tabi ki kendin için önemli konularda ısrarcı olmanı öneririm ancak karşılıklı saygı her zaman ön planda olmalıdır

Israr kişisel ilişkilerden çok iş ilişkilerinde işe yarar, örnek veriyorum mesela satış elemanısın ve 10 kişiye bunu pazarladığında 1'i senden bunu alıyorsa sürekli denemek ve reddedilmek bir ısrar biçiminde olur ve giderek daha da çok mal satarsın, ama insan ilişkilerinde tek bir kişiye karşı ısrar etmek intihardır, bir kızla güzel vakit geçirmek ve eğlenmek istiyorsan olabildiğince çok ihtimalleri artırmaya çalışmak ısrardır, ama tek kıza bağlı kalır ve sürekli ısrar edersen alıcağın risk büyüktür, yani ısrarı hedeflerin için uygulamalısın , herhangi bir kişi için değil
Üstat peki Naz işin içindeyken ya da SDM varken de mi ısrar etmeyeceğiz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8