Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İstanbul Sözleşmesi

İstanbul Sözleşmesi'nin feshi konusunda forumun genelini oluşturan ergenler ve sağcı/aşırı sağcı ailelerin çocukları ne düşünüyor?

Öncelikle, buna basitçe bir sözleşmeden çıkma olayı olarak bakıyorsaniz ya çok safsiniz ya da politikayı bilmiyor, takip etmiyorsunuzdur

Düşüncelerinizi yazın, tartışalım

2014'te yürürlüğe girmiş ve kimsenin s*kinde olmayan bir sözleşme. 7 senedir yürürlükteyken bir şey değişmedi hatta ve hatta daha çok kadın öldürüldü, kaldırılınca birden kadın edebiyatı veya eylemler yapmaya başladılar. Üstünde konuşmaya gerek duymuyorum. Gönül isterki şiddetin kadını erkeği olmasın her türlüsünün topuğuna sıkılıp caydırıcı cezalar verilsin.

Benim tek derdim 'Kadının beyanı esastır' demek ve nafaka
bu ikisi ya tamamı ile kaldırılsın ya da hakkı ile uygulansın.

2014'te yürürlüğe girmiş ve kimsenin s*kinde olmayan bir sözleşme. 7 senedir yürürlükteyken bir şey değişmedi hatta ve hatta daha çok kadın öldürüldü, kaldırılınca birden kadın edebiyatı veya eylemler yapmaya başladılar. Üstünde konuşmaya gerek duymuyorum. Gönül isterki şiddetin kadını erkeği olmasın her türlüsünün topuğuna sıkılıp caydırıcı cezalar verilsin.
Bir şey değişmesi için yasal dayanaklar tek şart değil. Devlet adam gibi düzgünce işini yapacak, mesela Samsun'da kocasından dayak yiyen kadın dokuz defa şikayette bulunmuş. Devlet düzgün işlemedikce sözleşme neye yarar ki.

Senin düşüncene göre, cinayet yasaları, hırsızlık yasaları falan hep kaldırılsın, ne de olsa engelleyemiyor

Benim tek derdim 'Kadının beyanı esastır' demek ve nafaka
bu ikisi ya tamamı ile kaldırılsın ya da hakkı ile uygulansın.
Nafakanin İstanbul Sözleşmesi ile bağlantısı çok zayıf, Türk Medeni Kanunu'nda geçiyor nafaka.

Bir şey değişmesi için yasal dayanaklar tek şart değil. Devlet adam gibi düzgünce işini yapacak, mesela Samsun'da kocasından dayak yiyen kadın dokuz defa şikayette bulunmuş. Devlet düzgün işlemedikce sözleşme neye yarar ki.

Senin düşüncene göre, cinayet yasaları, hırsızlık yasaları falan hep kaldırılsın, ne de olsa engelleyemiyor
Yasama - yürütme organları sağlıklı olmadıkça bir manası yok dediğin gibi.

Cezalandırma yöntemiyle bir çocuğun bile davranışlarını değiştiremezsin, yalnızca uzun vadede zararına olacak kinini kazanırsın. Erkekler testosteronuna ihanet etmeyi bırakıp doğalarına uygun olarak yaşamaya başlayana kadar da hiçbir şey değişmeyecek. Feministler kendi mezarlarını kazıyorlar aslında: Doğan nesillerin erkek olarak yetişmesine engel ol, sonra da kıza ait davranışlar sergilediğinde onları suçla. Öfkesini, daha doğrusu genel olarak duygularını kontrol edemeyen taraf kadındır fakat elinde herhangi bir güç bulunmadığı için kimseye zarar veremez. Lakin kızlaşmış erkekler, götünü siktirenler doğanın kendisi için bile büyük bir sorun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8