Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İyi Niyet Neden Kullanılır ?

Efendi erkek neden ezilir ?
Bir söz vardır bilirseniz, sana taş atana sen gül at, derler.
Şimdi çevrenizde sürekli gördüğünüz bir arladaşınızı düşünmenizi istiyorum. Düşündüğünüz kişi öyle biri olsun ki tüm lider özelliklerini taşısın. Etrafındaki herkesi yöneten hatta zaman zaman sizi de yöneten arkadaşınızı düşünün.
Şimdi sizden, durduk yere herkesin içinde ona karşı hakaret etmenizi ve onun değerli bir eşyasını alıp duvara fırlatmanızı istesem, Yer mi ?
Birde çevrenizde sürekli gördüğünüz çok ezik bir arkadaşınızı düşünün. Herkes onu eziyor. Hatta zaman zaman siz bile onu eziyorsunuz. Fakat o ezildiği halde sesini çıkarmıyor. Ezildiği zaman hiç bir şey olmamış gibi onu sohbet ediyor. Daha kolay gelir değil mi ?
Şimdi “sana taş atana sen gül at.” mantığıyla bunu yorumlayalım.
Lider olan arkadaşınıza bir taş atarsanız o size iki taşla karşılık verecektir. Zaten onun tepkisinden korktuğunuz için ona taş atmaya kalkışmazsınız.
Fakat saf, ezik arkadaşınıza aynı şeyi yaparsanız bir süre sonra size gül atmaya başlayacaktır. Zaten bunu yapacağını bildiğiniz için ona kötülük yapmaya daha kolay kalkışırsınız.
İşte tam da bu yüzden iyi niyetli insanların iyi niyeti kullanılır.

Lise yıllarındayken hatırlıyorum çok iyi niyetli saf bir çocuk vardı. Otobüse binen her kıza yer veriyor ve kendisi tüm yolu ayakta gidiyordu. Bir süre sonra kızlar otobüse bindiğinde otobüs şöförü bile çocuğa kalk kız otursun diyordu, kızlar çocuğun kalkmasını bekliyordu.
İnsanlara iyi davranırsanız, tepenize binerler, zamanla kendilerini sizden daha üstün hale getirme çabalarına girerler.
İyi niyetli olması içgüdüsel davranışlarını değiştiremiyor maalesef. Her insan böyledir.
İnsanlara iyilik yaparsanız, bir süre sonra sizden sürekli iyilik beklerler. Sense dostum onların beklentilerini karşılamayacaksın.

Peki bir alfa erkeğinin niyeti nedir ?
Bir alfa erkeği ne iyi niyetli olur, ne de kötü niyetli. Sadece uyanık olur. Asla taş atana gül atmaz çünkü atarsa, taşların devamının geleceğini bilir.

Stay Alpha...!

Güzel yazı, bir süredir aklımdaki iyi niyetli mi olsam düşünceme yanıt oldu.

Güzel yazı olmuş , insanlara iyilik yaptıkça kendilerini benden üstün gördüler sanki onlardan korktuğum için bu iyiliği yapıyormuşum gibi :)

iyi niyetli olucaksin bilader, tamam seni ezmeye kalkışma çabasına girecek insanların eline düşmeyeceksin, çünkü doğamız bu.
boynumuz yere değince yüreğimiz sızlar. bu ayrı bir mevzu.fakat gözünün gördüğünü sen karalama. edebildiğin kadar elinden ne geliyorsa et yardımı. insanların acizce düşmesini izleme. izlememen gerekli yani ben izlemem. insanlara yardım edin güler yüzlü olun en önemlisi eğlenin. gerisi geliyor zaten. ama aksini yapan manyağa ben insan demem, hele ki alfa... eheheh

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8