Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Film Kader (2006)

Arkadaşlar Selam,

Bu filmi platonik aşk yaşayan arkadaşların izlemesini öneririm. Kült bir filmdir havası biraz ağır olabilir ama saracağını düşünüyorum.

Yönetmeni Zeki Demirkubuz'un olan, başrolünde ezelden beri sevdiğim Ufuk Bayraktar'ın olduğu. Bunun dışında Vildan Atasever, Ozan Bilen, Engin Akyürek, Erkan Can, Mustafa Uzunyılmaz gibi usta oyuncuların bulunduğu 2006 yapımı bir filmdir.

Film Masumiyet filmindeki Bekir karakterinin tiratından sonra çıkarılmıştır. Bekir'i bu raddeye getiren olaylar anlatılmıştır. (Masumiyette olan tirat filmin biraz değişmiş özeti gibi.)

Filmi izlerken kafayı kırabileceğiniz tarzda olaylarla karşılaşabilirsiniz. Tek geçilen öyle bir anlatılıyor ki, daha önce yaşadığınız platonik aşkları düşünüp şükredebiliyorsunuz. Filmi izledikten sonra platonik aşk yaşıyorsanız bırakabilirsiniz yaşamıyorsanız da ilerde yaşama ihtimalinizi daha aza indirgeyebilirsiniz. Sahneler arası geçişleri sorgulamayın ben düşündüm ama hiçbir mantık bulamadım, öyle geçişler var ki gözünüzü beş saniye kapattığınızı ve üç gün sonrasında açtığınızı hissettiriyor.

Neyse sonuç olarak bu filmde cevaplanabilecek sorular: Platonik aşk neden olmamalıdır, kızın peşinden koşsam illa ki beni sevmez mi, başka birini seven kız için neler yapılmaz?

Daha önce izlemiş veya bu yazıdan sonra ilgi duyup izlemiş arkadaşların filmle ilgili yorumlarını bekliyorum.
İyi Forumlar.

Tavsiyen üzerine izledim ve çok beğendim. Serinin bir başka filmi Masumiyet'i de izledim o da çok iyiydi. Etkisinde kaldım

Tavsiyen üzerine izledim ve çok beğendim. Serinin bir başka filmi Masumiyet'i de izledim o da çok iyiydi. Etkisinde kaldım
Beğenmen çok sevindim :) , Dostoyevski - Yeraltından Notları okuduysan aynı kitaptan esinlenilmiş Yeraltı filmini de öneririm dostum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8