Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadın Psikolojisi ve Davranışları (Kapsamlı)

Shanker

I love women. I have all their albums.
Kadın psikolojisini anlamak ve bilmek bir PUA için en önemli konulardan biridir çünkü bu bilgi onu 10 adım ileride tutacaktır.

Kadın psikolojisinin erkek psikolojisinden çok farklı olduğunu artık hepimiz anlamışızdır umarım. Kadınların gerçeklik algısı kendi bakış açısına , kendi yaşadığı olaylara göre şekillenir bir olayı istediği gibi yorumlama istediği yere çekme hakkını kendinde bulur.

Aldatan kadının sevgilisine veyahutta kocasına suçu atması bunun en basit örneğidir aslında. Aldattığı zaman dediği laf %90 şudur ;

Bana ilgi göstermiyordu.

Kadın yargılanmaktan korktuğu için bu tip sözlere , yalanlara atılır(toplum baskısı vs. anladığınızı varsayıyorum bu konuyu pek uzatmıyorum.)

Önceleri kocasına bu tip şeyler yapan kadınlar kabileden dışlanır , atılırdı o zamandan beri kadınların en büyük korkusu dışlanmak ve yalnız kalmaktır. Dışlanırsa Alfa erkeği elde edemeyecektir , dışlanan bir kadını kim ister ki ?

Kadınların sosyal zekaları erkeklerden üstündür bu da onları manipülasyon uzmanı yapıyor diyebiliriz.

Kendilerini haklı çıkarmak için bir şeyin kendisine değil direkt olarak altında yatan anlama eleştiri yaparlar veya o durumu savunurlar böylelikle Beta bir erkek kadınların aslında doğru düşündüklerini düşünür(bu nasıl bir cümle oldu lan :d).

Bir erkek kadınımıza eleştiri yaparsa "bakmadım ya ondan yapıyor , aman sanane ben böyle iyiyim" gibi tepkiler verir. Bir kadın bir kadına eleştiri yaparsa "kıskandı beni hahaha" gibi bir tepki verir yani kısaca eleştiriye açık değillerdir. Her türlü haklılardır isterlerse adam öldürsünler. Sorumluluklarını hep karşı tarafa atarlar bundandır ki ayrıldıktan sonra bile suçu erkeklere atarlar "beni sevmiyordu zaten , bana ilgi göstermiyordu".

E tamam abi sevelim o zaman , ilgi gösterelim siz yine de bunları diyeceksiniz be cinsler bu bana kimse dokunmasın mantığı neden ?

Uykuluyum ne yazıyorum hiçbir fikrim yok bu yüzden özet geçelim daha iyi anlaşılsın.

Kadınlar sürekli kendini haklı çıkarmaya çalışır , sürekli mağduru oynarlar. Anlamanız gereken şu ;

Kadınların ruh haline göre bakış açıları değişir. Erkekler gibi özgüven geliştiremezler sadece taklit etmeye çalışırlar öyle baya erkek gibi dolanan kızlara pek takılmayın iki konuşmada süt görmüş kediye dönerler. Kadının zihnine girmek imkansızdır çünkü tonlarca seçenek tonlarca olay olabilir. Bunun yerine o an yaşanılan duyguya göre konuşmalarınızı şekillendirin.

Uykulu yazdığım çok belli olmuş :d.

Güzel yazı ama kapsamlı gelmedi bana açıkçası.
Süt görmüş değil dökmüş o :)

Güzel yazı ama kapsamlı gelmedi bana açıkçası.
Süt görmüş değil dökmüş o :)

İşte uykulu olduğumu buradan anlamış olman gerek zaten dostum :D. Bu zaten genel bir bakış aslında Solipsizim deniliyor bu olaya , daha diğer olaylara giriş yapmadım zira çoğu arkadaş yeni diğer konulara girersem kafalar karışacak , şarteller atacak adam okuduğuna pişman olacak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8