Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadına Takıntılı Olmaktan Nasıl Kurtulabilirim?

Bir ilişkiye başlarken alfa şekilde başlıyorum. Ama eğer karşı taraftan hoşlandıysam süreç beni o kadına karşı saplantılı bir hale getiriyor. Özellikle beni zorlayan şeyleri elde etme konusunda daha çok gözüm kararır, ilişkilerde de böyle oluyor . Kızla bu ilişki zorluysa mesela daha çok o kıza saplanıyorum betalaşıyorum. Şu an yaşadığım bir örnekle açıklayım durumu;

Şu an dijital ortamda tanıştığım ve konuştuğum biri var. Uzun zamandır konuşuyorduk. Sık sık kavga ediyorduk egoist tavırlarımdan dolayı. Egoist tavırlarım da karşı tarafta egoistlik sezersem meydana geliyor, normalde yok. Bu da ilişkiyi zorlu hale getirmişti. Daha önce tartışmıştık "güle güle" falan demişti ben de birkaç laf edip konuşmayı kesmiştim. Bir süre sonra tekrar döndüm kendisine. Bugün yine tartıştık. En son kız artık bunaldı sürekli tartışmaktan. Yeter çok sıkıldım mesaj atma gibi şeyler söyleyerek engelledi. Bu engel beni onu elde etme konusunda daha çok gözümü kararttı ve kendimden utanacağım kadar saplantılı şekilde farklı hesaptan kendisine tekrar ulaşarak yazdım, "çok sıkıldım bu tartışmalardan" falan dedi "tamam sıkmıyorum artık" falan diyerek ikna ettim. Okey yazarım 2 saat sonra şu an işim var dedi ve şu an bekliyorum, o yazdığında hangi kafayla konuşacağımı bilmiyorum. Yaptığım şeyin ne kadar hatalı olduğunun farkındayım kendimden utanıyorum bu halde yazışmaya devam edemem. Ama yazışmasam da kafayı takmış durumda olduğum için duramayacağım, eğer yazışırsam da bu duruma düştüğüm için yine rahatsız olacağım. Şu an ne yaparsam yapayım rahatsız olacağım kısaca.
Bu özelliğimden de nefret ediyorum ve nasıl kurtulacağımı bilemiyorum.

Edit:
İlginç bir ekleme yapayım sesli olarak da konuştuk ama fotoğrafını görmedim henüz hiç kendisinin. Yani saplantı yapmam çok saçma bu durumda. Konuşmasından, sohbetinden, akıllı biri olmasından etkilendim. Ama yüzünü görsem soğuyabilirim bile belki. Buna rağmen bir saplantı.
Her konuştuğum insanla da böyle olmuyor tabii ki. Basit olan ilişkilerde konuşmayı ben kesiyorum çoğu zaman.

Son düzenleme:
Knk sikter et yazımı oku birde kız seni saliyorsa sende onu sal kızla tartışma abi dah cok sey var yeni basladin sanırım ama sıktır et yazımı oku rahat ol aq o kız kim la isterse dünyanın en güzel kızı olsun ne farkeder sal gitsin biliyorum aklında kalıcak ama yapicak birşey yok başka bir kıza yaz.

Bir ilişkiye başlarken alfa şekilde başlıyorum. Ama eğer karşı taraftan hoşlandıysam süreç beni o kadına karşı saplantılı bir hale getiriyor. Özellikle beni zorlayan şeyleri elde etme konusunda daha çok gözüm kararır, ilişkilerde de böyle oluyor . Kızla bu ilişki zorluysa mesela daha çok o kıza saplanıyorum betalaşıyorum. Şu an yaşadığım bir örnekle açıklayım durumu;

Şu an dijital ortamda tanıştığım ve konuştuğum biri var. Uzun zamandır konuşuyorduk. Sık sık kavga ediyorduk egoist tavırlarımdan dolayı. Egoist tavırlarım da karşı tarafta egoistlik sezersem meydana geliyor, normalde yok. Bu da ilişkiyi zorlu hale getirmişti. Daha önce tartışmıştık "güle güle" falan demişti ben de birkaç laf edip konuşmayı kesmiştim. Bir süre sonra tekrar döndüm kendisine. Bugün yine tartıştık. En son kız artık bunaldı sürekli tartışmaktan. Yeter çok sıkıldım mesaj atma gibi şeyler söyleyerek engelledi. Bu engel beni onu elde etme konusunda daha çok gözümü kararttı ve kendimden utanacağım kadar saplantılı şekilde farklı hesaptan kendisine tekrar ulaşarak yazdım, "çok sıkıldım bu tartışmalardan" falan dedi "tamam sıkmıyorum artık" falan diyerek ikna ettim. Okey yazarım 2 saat sonra şu an işim var dedi ve şu an bekliyorum, o yazdığında hangi kafayla konuşacağımı bilmiyorum. Yaptığım şeyin ne kadar hatalı olduğunun farkındayım kendimden utanıyorum bu halde yazışmaya devam edemem. Ama yazışmasam da kafayı takmış durumda olduğum için duramayacağım, eğer yazışırsam da bu duruma düştüğüm için yine rahatsız olacağım. Şu an ne yaparsam yapayım rahatsız olacağım kısaca.

Edit:
İlginç bir ekleme yapayım sesli olarak da konuştuk ama fotoğrafını görmedim henüz hiç kendisinin. Yani saplantı yapmam çok saçma bu durumda. Konuşmasından, sohbetinden, akıllı biri olmasından etkilendim. Ama yüzünü görsem soğuyabilirim bile belki. Buna rağmen bir saplantı.
Her konuştuğum insanla da böyle olmuyor tabii ki. Basit olan ilişkilerde konuşmayı ben kesiyorum çoğu zaman.

Kardeşim siktir edin şöyle şeyleri önceden bende yaşadım aynılarını bok gibi bir durumlar farkındayım.
Ama gerçekten kafa yoracak şeyler değil.
Sen değerlisin amk gerisini sallasana, tartışma bi s*k yapma yazma görüldü at bak içindeki rahatlamaya.
Başka kızlarla konuşmaya çalış her fırsatı değerlendir. Sikerim böyle vaziyeti.
Biraz kaba konuşmuş olabilirim ama mizaçım böyle amk!

Edit:
Dostum saçma olan bir durum yok ister kız çirkin ister güzel olsun sen kızın konuşmasından etkilenmişsin ve onu kaybetmekten korkuyorsun evet bu çok büyük hata. Kız seni etkisi altına almış ve geri dönen de sen olmuşsun cpd en kızdan düşük eğer kızı elde etmek istiyorsan duygularınla değil aklınla devam et yola umursama bir daha ki tartışmanızda büyük olasılıkla yine tartışacaksınız geri çekilen sen ol ciddiyim bunu yap hatta tartışma başladığı gibi direk bırak yazma hiç bir şey sana geri yazıcak. Geri yazdığında da biraz da alttan al bazı şeyleri sürdür ilişkiyi. Ama şu yaptığına devam edersen kız seni kullanır bir bakarsın kız sevgili yapmış sen sap gibi kalmışsın.

Arkadaşlar adam diyor ki takıntılı olmaktan nasıl kurtulbilirim sorun tam olarak bu yaptığın şeylerin yanlış doğru olduğunu farkediyorsun ama kontrolü kaybediyorsun kendine dur diyemiyorsun kafanda dönüp duruyor geçmiş bunun çözümü nedir tam olarak

Arkadaşlar adam diyor ki takıntılı olmaktan nasıl kurtulbilirim sorun tam olarak bu yaptığın şeylerin yanlış doğru olduğunu farkediyorsun ama kontrolü kaybediyorsun kendine dur diyemiyorsun kafanda dönüp duruyor geçmiş bunun çözümü nedir tam olarak
Sktir et, uğraş bul,uğraş bul,başka kız bul.

Takıntı falan değil, opsiyonsuzluk ve zayıflık bu. İşin, sporun, okulun, hobilerinle yeteri kadar uğraşıp başarılı olduğun ve duygusal gücünü arttırıp tabak sayını arttırdığında zaten otomatikman saplantıdan kurtulmuş olacaksın. Bu kızı da direkt sil her yerden, kendi gelişimine odaklan.

Cevap basit; kendini merkeze alıcaksın, bunu da ancak kendinle iyi ve kaliteli vakit geçirdiğinde başarabilirsin. Hobiler edinip, sosyal çevreni genişletirsen böyle bir sorun kalmaz

Takıntılı olmayarak :D Bolluk mentaliteni geliştir, hep yokluktan oluyor bunlar.

Olguya biraz mantıklı ve psikolojik yaklaşım gösterelim arkadaşlar. Siz arkadaşın derdini anlamadınız herhalde açıklayayım. dediklerinize katılıyorum fakat bu arkadaşa bu şekil tavsiye vermeniz bir kulağından girip diğerinden çıkar.

Bana bölümümde ve derslerimde böyle öğretildiği için yazma gereği duydum. Arkadaş takıntıdan bahsediyor. Kızı merkeze almış ve buna yoğunlaşmış. Kendini ve duygularını zihnini bu kızla yaptıklarına adamış hatta kendinden ödünler bile vermiştir eminim fakat kilit olay şu: siz arkadaşa istediğiniz kadar birsürü kızla konuş et vs diyin. Sürekli “TAKINTILI” olduğu şahısı arayacak ve “TAKINTILI” olduğu şahsın özelliklerini davranışlarını bekleyecek karşı taraftan. Basit örnek x kızına takıntılı olsun ve x kızı çok iyi yemek yapsın. Yemeği yedi nöral bağda anı kaldı e haliyle takıntı yaptı. X kişisi hayatından gitti y kişisi geldi yemekten gram anlamıyor :) karşılaştırmalar ve iç yemeler başlar o an işte. Dostum bana özelden yaz sana ben farklı bir tavsiye vereceğim. Herkese iyi forumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8