Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadınları Okumak - İlişkiyi Sürdürmek

Kadınları Okumak - İlişkiyi Sürdürmek

Kadınlar erkekleri okumakta harikadır. Bir erkeğin ne kadar yatırım yaptığını veya onun yanında nasıl davrandığını içgüdüsel olarak anlayabilir. Ne kadar ilgi verileceğini ve ne zaman geri çekileceklerini biliyorlar. Çünkü uzun yıllar boyunca, erkekleri duygusal olarak manipüle etmek hayatta kalmak için kesinlikle gerekliydi. Kendilerini korumak ve güvence altına almak için erkeklerin kaba kuvvetine sahip değildiler. Hayatta kalmaları, erkekleri ihtiyaç ve isteklerini yerine getirmek için manipüle etme yeteneklerine bağlıydı. Erkekleri ne kadar iyi anlarlarsa hayatta kalma yetenekleri o kadar iyi olurdu.

Size hiç bir yerde duyamayacağınız bir bilgi vereyim:

Peki erkekleri nasıl manipüle ediyorlardı ? Günümüzde aşk dediğimiz şeyi kullanarak. Vahşi yaşamda erkek umursamaz, kimseye bağlanmayan ve güçlü idi. Bu durumda erkeğin kadını koruması için bir sebebi yoktu, kız ölse çok da üzülmezdi veya onu korumak için çaba sarf etmezdi. Kadın da bir erkekte bir takım duygular uyandırarak onu kendine bağlayıp, erkek için değerli biri haline getiriyordu. Bu sayede erkek ona değer biçiyordu ve hayatta kalması için mücadele ediyordu.

Konumuza dönersek erkekler ise kadınları okumakta beceriksizdirler. Erkeklerin hayatta kalmak için kadınları manipüle etmeye ihtiyacı yoktu. Çünkü erkek güçlü olan taraftı. Bu da erkeğin kadını okumakta daha çok zorlandığının bir kanıtıdır. Çoğu zaman, kadınlarla karşılaşmaları patladığında ve parçalandığında tamamen kör olurlar. Bu kadınlar için içsel, erkekler için öğrenilmesi ve kullanılması gereken bir beceridir.

Alfaloji ailesi olarak atılan ilk adım savunma mekanizmasıdır. Potansiyel olarak zararlı davranışları tanımayı ve tepki vermeyi öğrenme. Sanki yaz için arkadaşlarıyla tatile gitmek istediğinde, ilişkinizin sonu olacağını ona bildirmeniz gibi. Bu, öğrenmek için yararlı bir araçtır, daha sonra tatilde başka erkeklerle seviştiğini öğrendiğiniz durumlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Savunma mekanizmaları sadece semptomları tedavi eder, hastalığı tedavi etmek için tasarlanmamıştır.

Sevgiliniz arkadaşıyla tatile gitmek hakkında konuşuyorsa, hatta tatile gitmesini istiyorsa, “kızların parti zamanının” onun için ilişkisinin kutsallığından daha önemli olduğunu gösterir. Erkeklerine vurulmuş kadınlar, menfaat için oluşan arkadaşlarıyla tatile gitmiyorlar. Çünkü sahip olduğunu kaybetme riskini göze almak istemiyorlar.

Ona eğer giderse bitireceğini söylüyorsun, gitmek istemediği anlamına gelmiyor bu ve benzer bir problem kısa süre sonra farklı bir şekilde ortaya çıkacaktır. Çünkü kontrol sizde değil. Çerçeveyi dikte etmiyorsunuz, ona tepki vermiyorsunuz. Davranışları ile daha uyumlu ve onu okumada daha iyi olsaydınız, işaretleri çok daha önce fark etmiş olacaktınız.

Nereden biliyorsunuz ? Ne arıyorsunuz ?

İlk önce ikiniz arasında temel bir dinamik oluşturmanız gerekir. İstediğiniz her şey olabilir, ancak kadın-erkek ilişkileri; erkeksi hakimiyet ve kadınsı boyun eğme ile en iyi şekilde çalışır. Tatlı ve itaatkar olduğu için benimkini seviyorum. Önce benim için sevimli ve küçük şeyler yapıyor, yerimi temizliyor, diğer erkeklerle uzlaşabileceğini bildiği yerlere gitmiyor çünkü bana saygı duyuyor. Benim temelim bu.

Oradan görünüşüm, kariyerim, sosyal hayatım ve genellikle beta erkek alışkanlıklarına düşmemek gibi, o temel çizgiyi sağlıklı bir şekilde sürdürmeye çalışıyor.

Bir kadının davranışı içsel durumun yansımasıdır. Eğer davranışı değişiyorsa, duygularının da değiştiği anlamına gelir bu. Sizinle çok fazla mesajlaşmadığını, daha az samimi olduğunu, cinsel olarak istekli olmadığını fark ederseniz eğer; o zaman bir alarm zili çalmanız gerekir. Çok rahatladığını ve konforun cazibeyi öldürdüğünün açık bir işaretidir bu.

Bunu düzeltmek için, vitesleri ince dehşetten doğrudan dehşete dönüştürmek gerekir. Dikkat çekin, daha az iletişim kurun, daha az şefkatli olun, doğrudan diğer kızlarla konuşun. Kadınların erkek davranışlarını okuma yeteneğinin artması nedeniyle, davranışlarının sizden olumsuz bir yanıt verdiğini, sizi ittiğini ve ilginizi azalttığınızı hızla öğrenecektir. Sizi kaybetme ihtimali ona karşı geldiği için, gerginlik ve rekabet kaygısını tetikleyecektir. Daha sonra davranışlarını işe yarayacak şekilde ayarlayacak ve başlangıç noktanıza geri döneceksiniz. İlişkinin sürmesini istediğiniz sürece buna devam edin.

Bu, ilişkinizin çerçevesini tutarlı bir şekilde dikte etmesini sağlar. İstediğiniz dinamiği oluşturmanıza ve sürdürmenize olanak tanır.

Selam dostum, genelde bunu herkes bilir. Bilmeyenler için ve yeniler için güzel bir temel olur bu arada anlatım tarzın hoşuma gitti!!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8