Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadınlarla Konuşurken Otomatik Pilota Geçmek

Uzun zamandır uğramadığım bu güzel foruma uzun zamandır merak ettiğim bir soru ile dönüş yapmak istiyorum.

Kadınlarla konuşurken Otomatik Pilota geçmek.

Henüz Toy PUA zamanlarımda Oneitisimle konuşurken ve okulun ateşli hatununa set açarken(Bunun Saha Raporu Gelecek) başıma gelmişti. Konuşmaya karar verdiysem ağzımdan dökülen ilk kelimelerden sonra konuşanın ben olmadığımın farkına varıyorum, ağzımdan çıkan kelimeler ve yaptığım hareketler bilinç dışı gerçekleşiyor. İnsanın bazen dünyadan koptuğu hissi gibi sadece gözlerimden ne yaptığımı izlerken buluyorum. Bittiğinde ise "Ben ne yaptım" derken kendimi buluyorum.

Bir PUA grubuna sorduğumda bir kişi nadiren yaşadığını söyledi, olayın içselleştirmek ile alakalı olduğunu söylese de ben farklı bir nedenden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Eminim benzer tecrübeleriniz vardır, yorumlarınızı bekliyorum.

Uzun zamandır uğramadığım bu güzel foruma uzun zamandır merak ettiğim bir soru ile dönüş yapmak istiyorum.

Kadınlarla konuşurken Otomatik Pilota geçmek.

Henüz Toy PUA zamanlarımda Oneitisimle konuşurken ve okulun ateşli hatununa set açarken(Bunun Saha Raporu Gelecek) başıma gelmişti. Konuşmaya karar verdiysem ağzımdan dökülen ilk kelimelerden sonra konuşanın ben olmadığımın farkına varıyorum, ağzımdan çıkan kelimeler ve yaptığım hareketler bilinç dışı gerçekleşiyor. İnsanın bazen dünyadan koptuğu hissi gibi sadece gözlerimden ne yaptığımı izlerken buluyorum. Bittiğinde ise "Ben ne yaptım" derken kendimi buluyorum.

Bir PUA grubuna sorduğumda bir kişi nadiren yaşadığını söyledi, olayın içselleştirmek ile alakalı olduğunu söylese de ben farklı bir nedenden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Eminim benzer tecrübeleriniz vardır, yorumlarınızı bekliyorum.
Baskı altında olmadığım dönemlerde bu olaya şahit oldum, hem de birçok kez.

Alkollüyken ve gece 12'den sonra konuşurken böyleyim ve zamanında başıma ne geldiyse gece 12'den sonra telefonla konuştuğum için geldi, gün içinde çok yaşamıyorum

Detaya ineyim, her gün gece 12'den sonra olmuyo tabii ki. Uykuya çok ihtiyacım olduğu zamanlarda, bu da doğal bence. Alkol muhabbeti de az çok fark etmez, alkol alırken o an içtiğim şey dışında hiçbir şeyi umursamadığım için ve konuştuğum kızla önceden çok muhabbetim yoksa genelde batırıyorum ve her şey böyle kendi kendine, sanki ben değil başkası batırmış gibi oluyo

Baskı altında kalmaktan kastın nedir? Deneyimlerini bizimle paylaş.
Baskı altından kastım kendi içimde aşamadığım bazı sorunların tetiklenmediği zamanlar. Arkadaşın dediğine de katılıyorum alkol kullandıktan sonra sebepsiz yere rahat oluyorum. Ama benimki batırma olmuyor gayet tıkırında gidiyor. Bir de her ortamda bulunan güvenemediğimiz insanlar var ya hani onların aynındayken baskı altında hissediyorum, bir de toxic insanlar bunlar da her ortamda var her yaptığını ve dediğini eleştirir .

Selam, herhangi bir alanda bir hareketi veya davranışı öğrenme esnasında beyin aktif olarak çalışır. Fakat hareket yeterince çalışılıp iyice öğrenildikten sonra omurilik (veya omurilik soğanı net hatırlamıyorum.) tarafından yönetilir.
Çok iyi yaptığın bir hareketi düşün, bisiklet sürmek veya araba kullanmak olabilir, dans etmek olabilir vs. Bu artık reflekse dönüşür ve tam olarak dediğin otomatik pilota alma durumu gerçekleşir.
Seninki de böyle bir şey diye düşünüyorum.
Pick up ta toy olduğum zamanlar oluyordu bu, şu anda salgından sonra bu işlere uzun süre ara verdim. Tekrar döndüğümde gerçekleşir mi bilmiyorum. Yılların tecrübesinden sonra olsa bu anlarımda o zamanlar herhalde 5-6 aydır pick up ın içindeydik.
Ya çok hızlı içselleştirdim yada garip bir kişisel bozukluk tarzı bir şey. Çünkü yaptığım şeyi bilinçsiz yapıyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8