Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kadınlarla Nasıl Konuşulur - Mahşerin Dört Atlısı

Kadınlarla Nasıl Konuşulur - Mahşerin Dört Atlısı
Savunmak, Açıklamak, Bahane etmek, Rasyonelleştirmek...

Tartışma Mahşerinin Dört Atlısı

Mahşerin gelişinin en kesin işareti, dişli bir vajinadan bağlanan iğrenç bir dil. Bir kadın sizinle tartıştığında veya test ettikten sonra mahşerin dört atlısı kapınıza geliyor.
Bu binicilerin titreyen dörtnala yaklaştığını hissettiğinizde, ağzınızın beyaz kapılarını kapatıp en iyi şekilde dudaklarınızla mühürlersiniz.
Eğer zaten gelmişlerse, bildiğiniz gibi konuşma bitmiştir.

Tartışmaya Mahşerinin Dört Atlısı

Savunma - İlk Süvari
Savunmak; fiziksel bir saldırı, karakterinize saldırı, fikirlerinize veya inançlarınıza saldırı ile karıştırılmamalıdır.
Savunma, algılanan veya hayal edilen tehdide veya kişinin benlik duygusuna saldırmaya verilen psikolojik bir yanıttır.

Örnekler italiktir

“Bahse girerim bunu tüm kızlara söylüyorsundur.” — “Ne bana erkek fahişe falan mı diyorsun ? Bunu ben yapmıyorum.”

“Kaşıkların nerede olduğunu nasıl bilemezsin ?” — “Onlar için her yere baktım.”

“Kanka, kızgın mısın ? Yüzün tamamen kırmızı ve gerginsin.” — “Neden bunu söylüyorsun! Belki sen kızgınsın ?”

“Gerçekten seks yapma konusunda berbatsın bebeğim.” — “Ne ama birlikte olduğum kız inanılmaz olduğumu söyledi, berbat olan sensin.”

İnsanlar Neden Savunur ?
İnsanlar savunmaya başlar çünkü kendi kararlarına güvenmezler ve kim olduklarına inanmazlar. Kararları konusunda kendilerini suçlu, utanç ve çekingen hissediyorlar. Savunmacı bir adam taşınmaz bir dağ değildir. Kum sütunları üzerine inşa edilmiş, solup gitmeyi ve devrilmeyi bekleyen basit bir kaledir.
Savunma isteği hissettiğinizde, diğer kişinin sizin hakkında söylediklerine inanabilirsiniz ve iç kutsallığınızın geçerliliğini bu saldırıdan savunmalısınız. İçsel inançlarınızı sorguluyorsunuz, yabancıların sizin hakkınızda ne söylediğine inanmaya başlıyorsunuz ve sonra kendinizi kendi hakikatınız ve inançlarınız konusunda ikna etmek için kendinizi savunuyorsunuz. Kisisel olarak saldırıya uğradığınızı hissediyorsunuz ve benlik duygunuzu koruyorsunuz. Korkunç değil mi ?

Daha da kötüsü, bazı insanlar bir saldırıya maruz kalmadığında bile savunma yapma dürtüsünü taşırlar. Bu, yetiştirme ve güvensizliğin bir sonucudur.
Bir kadın “selam aşkım, dün gece neredeydin ?” Diye sorduğunda adam hemen savunmaya başlayıp tartışma çıkarıyor. Belki de gece kötü bir şey yapıyordunuz ve suçlandığınız şeyi yapmaktan dolayı suçluluğunuz sizi savunmaya yönlendiriyor.

İnsanların bizi kendimizi görme şekillerimiz gibi görmelerini istiyoruz — ya da en azından kendimizi olumsuz görmüyoruz, kendimizi ve kararlarımızı başkalarına karşı muazzam bir enerji harcayarak savunuyoruz çünkü bizi onaylamalarını ve bizi görmelerini istiyoruz. Onları bizim algılamalarımızın kusurlu ya da yanlış olduğuna ikna etmeye çalışıyoruz.

Kim olduğunuzdan emin değilseniz, diğer insanların size söylediklerine inanmaya başlarsınız ve suçlayıcı argümanlarınıza direnerek ve kendinizi kanıtlamaya çalışarak, kendinizi savunma gereğini hissedersiniz. Savunmak gereksizdir ve kendine güvenen adama yabancı bir fikirdir.

Savunma Nasıl Cezalandırılır
Savunma suçlamaları doğrular. Kızı bir tehdite dönüştürür. Kendinizi insanlardan savunarak bir kadını düşmanınıza dönüştürürsünüz. Kadın “sana ulaşmak” için güç kazandıklarını ve erkeklerinde savunmasızlık duygularını uyandırdıklarını fark ettikçe, Alfa’dan Beta’ya geçiş cinsel ilişkide başlar.

Açıklamak - İkinci Süvari
Asla yaptığınız davranışları, olayları, seçimleri açıklamayın. Bu merak uyandırmanın en basit yolladından biridir.
Açıklamak neye benziyor ?

Örnekler italiktir

“Peki, Tinder’da ne arıyorsun ?” —“Birini bulmaya çalışıyorum, bir kaç yıldır yalnızım ve sıkıldım bundan. Ya sen ?”

“Neden benimle çıktın ?” — “Çok güzel bir kızsın ve iyi birisin.”

“Neden çöpü atmadın ?” — “Bebeğim dışarısı sıcak.”

“Arabanın anahtarlarını nereye koydun ?” — “Duştaydım sonra çıktım aşağı indim sonra köpeği sevdim ve masanın üzerine koydum.”

İnsanlar neden açıklıyor ?
İnsanların anlaşılması gerekiyor. Birçok erkek kadına sürekli daha fazla bilgi vermek gibi hatalar yapıyor.
Bunun nedeni, erkek erkeğe bir konuşma olduğunda, normal olarak açıklamaktır. Erkek diğer erkeğe neden yaptığını açıklar, başını sallar ve sonra başka bir şey hakkında konuşmaya devam eder.
Sonra gidip kendimizi kadınlara açıklamaya çalışırız, akıl yürütme yoluyla iletişim kurmadıklarını unuturuz. Bu şekilde kızı seni yargılayacak bir pozisyona sokuyorsun, aynı annen gibi.
Doğru, kendinizi kıza açıkladınız çünkü annenizin onayını almak istiyorsunuz.

Son olarak, insanlar kararlarının doğru olduğunu ikna etmek için yüksek sesle düşünürler. Kendilerini başkalarına açıklayarak, başkalarının onayıyla seçimlerini pekiştirebilirler. O senin annen de değil, bir kaide üzerinde de değil, ona açıklamayı bırak.
Yaptığınız her eylem için gerekçe göstermek zorunda değilsiniz. Başkalarının varsayımlarını yapmasına izin verin. Eylemleriniz kendileri için konuşacak.

Açıklama Nasıl Cezalandırılır
Kendinizi sokaktaki 3 yaşındaki çocuğa, kuzeninize veya herhangi sümüklü burunlu bir çocuğa açıklar mısınız ?
Kendinizi bir kadına açıklama hatasını yaparak, onu anında bir otorite rolüne atarsınız. Ona kararınızı onaylama veya reddetme konusunda alt-iletişimsel konum verirsiniz ve güvenirliğinizi boşa çıkarırsınız.
İyi düşünülmüş akıl yürütmenizi duyduktan sonra bile, kadınlar yine de sizi suçlamak için bir yol bulacaktır. Açıklamak sadece dramayı hayatınıza davet ediyor.
Kadınlar duracak ve bakacak, açıklamanızı bitirmenizi bekleyecek, sonra onayla başını sallayacak ya da annenizin yaptığı gibi sözlü bir şaplak atacak.
Daha sonra da onun otoriter olduğu bu iletişimi sonsuza kadar korumanızı bekleyecek. Bu da size alıştıkça hayatınıza dair durum güncellemeleri vererek büyüyecekleri anlamına gelir.
Kendinizi kadınlara ne kadar çok açıklarsanız, kelimelerinizi o kadar kasıtlı olarak yanlış yorumlar ve kendilerini şaşırtılar, çünkü konuşmayı devam ettirmek ve sizden daha fazla bilgi almak isterler.

Bahane - Üçüncü Süvari
Ne yaptığını biliyorsun, ama sorumluluğu reddetiyorsun.
Bahane neye benzer ?

Örnekler italiktir

“Neden geç kaldın ?” — “Trafikte sıkışıp kaldım, bu benim hatam değildi.”

“Neden o kızla flört ermiyorsun ?” — “Benim tipim değil, ayrıca sürtük birine benziyor. Oraya kadar yürümeye de değmez zaten.”

“Bugün neden spora gitmedin.” — “Ne kadar yorulduğumu biliyorsun. Spora git, eve gel, duş al, yemek ye.”

Neden İnsanlar Bahane Üretir
Bu sorumluluğu kendimiz için iddia etmek yerine, bir başkasının veya bir başka şeyin sorumlu olmasını istediğimizde mazeretler buluruz. Çoğu zaman, rahatsız edici duygulardan ve baskılardan kaçınmak için kullanılır. Başarısızlıktan korkarlar ve başarısızlıklarıyla yüzleşmekten daha da çok korkarlar. İnsanlar, bir rahatlama hissi hissetmek için saldırının odağını hızla birisine ya da dışarıdan bir şeye kaydırırlar.
Çünkü mağdur bir zihniyetin içinde yaşarlar. Diğer insanların yararlandığı yaşam oyununda bir piyon oldukları veya kozmik koşullar onları düzenli olarak vidalar.
Ya da bunun nedeni, bazı insanların gerçekte problemleri olduğunu fark etmeleri ve sempati, dikkat ve bağışlama yollarını zayıflatmak için sahte bir “vah başıma gelenler” tutumudur. Bir bahane üreticisinin mantığı, tembel olmasıdır.
Öncelikle uyumlu değildir ve yapılması gerekenleri başarmak yerine erteler. Ve sonra bahanelerin arkasına sığınırlar.

Bahane Nasıl Cezalandırılır
Bir kadına mazeret verdiğinizde, alt metinde “Sorumluluğu üstlenemem! Lütfen beni affet!” Diye bağırıyorsunuz aslında. Esasen, ona çocuk olduğunu söylüyorsun. Bir kez söylendiğinde, gücü teslim edersin ve ona mazeretini kabul etme veya reddetme fırsatı vermiş olursun.
Kadını sadece sizin üzerinizde bir güç konumuna getirerek değil, aynı zamanda sorumluluk ve liderliği kabul edemediğiniz için de hayal kırıklığına uğratırsınız. Kadın size saygısını yitirecektir.

Rasyonelleştirme - Dördüncü Süvari
Siktiğimin hamsteri. Kendinizi ne kadar saçmalıklara ikna etmeye çalılırsanız, hamster çarkı o kadar fazla döner.
Rasyonelleştirmek beye benzer ?

Örnekler italiktir

“Aşkım neden faturaları ödemedin ?” — “Ödeyecektim ama önce eve gelmeni bekliyordum! Evet, hepsi bu tembelliğim değil.”

“Müsait misin ?” — “Eğh, teyzezim gelmesini bekliyorum, sonra çimleri biçeceğim, sonra bir akrabamızın cenazesine hazırlanmalıyım. Gerçekten meşgulüm.”

“Bunu bana neden yaptın ?” — “Sana zarar vermeye çalışmıyordum, sadece sana ders vermeye çalışıyordum.”

Neden İnsanlar Rasyonelleşir ?
Bir kişi gerçeğin ardından rasyonelleşir. Bir karar veya seçim yapılır daha sonra rasyonelleştirme gerçekleşir.
Bunun nedeni, insanın tutarlılığa olan ihtiyacıdır. Hayatlarımızda bir şeylerin hizalanması gerekir, bu yüzden duygusal bir zihin durumuna dayanarak kötü bir karar verdiysek, daha sonra kalmanın neden doğru bir karar olduğunu rasyonelleştireceğiz.
İnsanlar, iç bütünlüğü ve dış görünüşlerini korumak için, ne kadar kötü olursa olsun, kararlarının haklı ve doğru olduğunu hissetmek istiyor. Bu zihinsel jimnastik ile kendini ikna etmenin yüksekliğidir.
Kötü bir karar verdiğinizin farkındasınız, ancak sorunluluğu kabul etmekten ve yankılara katlanmaktan korkuyorsunuz, bu yüzden kendinizi neden doğru kararı verdiğinize ikna etmek için yanan çemberlerden atlamayı tercih ediyorsunuz.
Bu nedenle, rasyonalizasyon her zaman bir durumun konumsal bir gözleminden gelir ve rasyonelleştiriciye kendilerini olabilecekleri konusunda ikna etmek için en büyük fırsatı verir.
Suçluluk, utanç ve başarısızlık duygularına karşı aktif bir blok oluşturmak için kullanılır.

Rasyonelleştirme Nasıl Cezalandırılır
Kendinizi bu kadar alçalmaya izin verdiğinizde, kendini yıkıcı ve aptal davranışı rasyonelleştirmeye başlayacaksınız.
Ek olarak, en rasyonelleştiren insanlar en sıkıcı, en sinir bozucu ve tatmin edici olmayan hayatlara sahiptir. Çünkü, tüm rasyonelleştirmeleri bir miktar duygusal rahatlık sağlamasına rağmen, aynı zamanda gerçeğe gelince onları tamamen kandırıyorlar.
Esasen, erkeğin orospusu olursun ve bunu gören kız sana olan saygısını kaybeder. İlgisi kalmaz artık.

Artık mahşerin 4 atını biliyorsunuz.
Bu bilgi ile gücünüzü geri alabilirsiniz.
Şimdi yukarıda anlatılanlara nasıl cevap vermeniz gerektiğini konuşalım.

Saptırma - İlk Yöntem
Sapma neye benziyor ?

Örnekler italiktir

“Neden bulaşıklar yıkanmıyor ?” — “Çünkü mutfakta değilsin hayatım.”

“Ne?” — “Beni duydun, git kendine iyi bak.”

“Bir erkek arkadaşım var.” — söylediklerini tamamen görmezden gelin ve konuşmaya devam edin.

“Neden bu rengi giyiyorsun ?” — “Sen neden giymiyorsun ?”

Neden çöpü atmadın ? — “Ah, bir saniye daha döneceğim... Kıçını topla ve sen at.”

Neden İnsanlar Saptırıyor ?
Redpill’i bilen bir erkek kadınları anladığı için konuyu saptırır. Tartışmaya girmek, kaybedilen mavi haplı bir oyundur.
Bir kadının söylediklerini saptırmak etkilidir çünkü kaprisli anlamsızlığından etkilenmediğinizi gösterir, alay ve saptırmak size ödül olarak geri gelecektir.

Saptırmanın Faydaları Neler
Kızın söylemleri üzerine mücadele etmeye başladığınızda, sosyal üstünlüğünüzü gösterdiniz ve eleştirilerinin anlamsız olduğunu kabul ettirdiniz.
Bu, küçük çatışmalar yoluyla uyarılmanın yanı sıra eğlenceli ve olumlu bir deneyim ve etkileşim yaratacaktır.
Son olarak, saptırma dikkati sizden uzak tutar ve konuyu istediğiniz yere götürür.

Eğlenerek Kabul Etme ve Absürt Bir Şekilde Yükseltmek - Üçüncü Yöntem
Eğlenerek kabul etme ve absürt bir şekilde yükseltme neye benziyor ?

Örnekler italiktir

“Gerçekten Kısasın” — “Ben kısa olmasam zen uzun olduğunu bilmeyecektin yani.”

“Bir erkek arkadaşım var.” — “Benimde bir kız arkadaşım var, onları ayarlayalım ve birlikte kaçalım.”

“Her zaman aptal mısın ?” — “Düşünmek benim için çok zor.”

Bir kadının söylediklerini alıp onunla hemfikir olun ve abartın.

Neden İnsanlar Eğlenceli Bir Şekilde Kabul Ediyorlar ?
Mesele şu ki, bu kadının söylemesi gereken he şey sadece büyük bir şaka. Gülüyorsun ve gülüyor. İşte o zaman onu yakaladın. Olumsuzluğunu aldınız ve olumluya çevirdiniz.
Herhangi bir olumsuz yorumu, ne kadar uzağa devam edebileceğinizi ve temelde aptalca veya çağrılmamış bir şey söylemek için onunla dalga geçtiğinizi gördüğünüz bir oyuna dönüştürür.

Eğlenerek Kabul Etme ve Absürt Bir Şekilde Yükseltmenin Faydaları
Kendinizi beğenen biri olduğunuzu, kendinize güvenem biri olduğunuzu ve çerçevenizin sağlam bir temele oturduğunu gösterir.
Bu shit testleri geçmenin anahtarıdır.
Çerçeveyi korursunuz, kendinizi beğenen biri olarak gösterirsiniz, kendinizden emin olduğunuzu gösterirsiniz. Duygusal olayların ve psikolojik kışkırtmaların sizi bozmayacağını gösterirsiniz ve bu onu ıslatır.

Tekrarlatmak - Üçüncü Yöntem
Bir kez daha söyle.
Tekrarlatman neye benziyor ?

Örnekler italiktir

“Nereye gidiyoruz ?” — “Sürpriz.” — “Sadece nereye gideceğimizi söyle.” — “Sürpriz.” ...

Neden İnsanlar Tekrarlıyor
Çünkü kendinizi açıklamak zorunda değilsiniz. Liderliklerine güvenmeleri ve kararları verme sorumluluğunu kabul ettiğinizi bilerek tesadüf etmeleri gerekir.
Kendinizi açıklamak sinir bozucu hale gelir ve bu da çocukluktaki sonsuz soruları cevaplamak anlamına gelir.

Tekrarlatmanın Faydaları
“Bana güven” çerçevesini oluşturmanın kısa ve etkili bir yoludur.
Unutmayın, kadınlar takip edilmeye uygun olmadığınıza inanırsa sizi terk edecektir. Ona size güvenme fırsatı verin.

Umursamazlık - Sonuncu Yöntem
Umursamazlık neye benziyor ?

Örnekler İtaliktir
Bir odadasınız ve odadan ayrılıp başka bir faaliyette bulunuyorsunuz. Sizi odaya kadar takip ediyor ve yaptığınız şeye laf atıyor. Siz de yaptığınız her şeye devam etmeli ve onu görmezden gelmelisiniz.

Neden insanlar umursamaz
Umursamamın iki yolu vardır. Zihinsel veya fiziksel olarak umursamayabilirsiniz. Sessizlik zihinsel, ayrılmak fizikseldir.
Umursamamanın en önemli nedeleri kendi huzurunuz ve zamanınızdaki ustalığınızdır.
Hayatınız en iyi ihtimalle 100 yıl sürecek. Şimdi, o zamanın ne kadarının daha ödüllendirici eylem yollarına uygulayabileceğinizi mutlak saçmalık üzerimde tartışarak, harcadığınızı düşünün.
Tüm bu enerji israfı, zaman israfı, ne önemi var ve daha da önemlisi, bu konulma yaşadığınız olumsuzluğa ve dramaya değer mi ? Asla. Kadınlarla hiç bir konuşma bu depresif durumlara değmez.
Sadece bu değil, ayrıca zihinsel ya da fiziksel olarak sohbetten çıkmak, gücü çantanıza sıkıca oturtur. Konuşma başladığında veya bittiğinde karar veren sensin. Konuşma kurallarını sen belirlersin.

Umursamamanın Faydaları
Özgürlük.
Ve muhtemelen sana özgür bir oral seks olarak geri dönecek.

Karşılıksız bana fayda sağlıyorsun gerçekten çok teşekkür ederim.

Güzel yazı özellikle örneklerle konu tam olarak insanların kafasında yer ediyor. Bu tarz yazılara devam lütfen.

Dostum yazı, diğer yazıların kadar efsane!
Senden bir ricam var, ileri de nlp teknikleriyle veya herhangi psikolojik hilelerle karşıdaki insanı etkilemeyi anlatabilir misin?
Bu mesela azalan ilgiyi canlandırmak olabilir, karşıya nasıl heyecan katabileceğimiz olabilir, veya kendini bize bağlaması, kaybetme korkusu, istedğimizi yaptırtmak, veya en önemlisi bizden gizlediği her şeyi ortaya dökmesini sağlamak...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8