Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kalıp Oyun Cümleleri

Philliscan

Kuzey yıldızı yine tüm ihtişamıyla parlıyor 🌟
Bu benim oyun tarzımdır. Size göre olmayabilir, yapmak istiyorsanız yaparsınız. Ben çok faydasını gördüm.

En başta Dezavantajını söyliyeyim.
Bunu yapmaya başladığınızda bazı cevapların karşılığı istediğiniz gibi olmayabilir. Her insan sizin cevabınıza tekrar aynı şeyleri söyleyecek değil.
Bu yüzden belirli bir seviyeye gelmiş, en azından orta düzeyde oyuncu arkadaşların kalıp oyun cümleleri yaratmasını tavsiye ediyorum.
Size x demiş , siz y diyorsunuz sonra z beklerken
Kız c dediğinde öylece kalabilirsiniz.
Yani öncelikle konuşmanıza güvenmeniz gerekiyor.

Size bir mesaj geldi, bu mesaja oyun katılmış bir şekilde cevap vermeniz gerekiyor.
Ve bu mesaj eskiden konuştuğunuz birisinin yazdığı mesajın benzeri yada aynısı.
Örnek:
-senden bunu beklemezdim
-ne okuyorsun
-sahi sen kaç kızla konuşuyorsun neden böyle geç cevap veriyorsun ?

Daha önce o mesajı yada benzerini alıp, oyuncu şeklinde verdiğim cevabı ya aynı yada kelimeleri değiştirerek veririm.
Veya mesajdaki ana konu aynı kalıp, kelimeler farklı olur.
Yada gelen o mesaj için duygusal,komik ve küstah olarak 3 farklı cevap seçeneği hazırlarım.

-sahi sen kaç kızla konuşuyorsun neden böyle geç cevap veriyorsun ?

Duygusal:+ ahh bebeğim, hayatım boyunca konuştuğum ilk ve tek kız sensin. Seni hiç aldatır mıyım ? (Alaycı tavır ile)

Komik: +Excel dosyamı açmam lazım bir saniye.
+şurdan bi kağıt kalem getir hele.

Küstah: bunu sayarsam gün doğumunu/batımını beraber izlemek durumunda kalırız ama :p

Şimdi kelimeleri değiştirip konuyu aynı bırakalım.

+Bunu sayarsam gün doğumunu/batımını beraber izlemek durumunda kalırız ama
+ne o ? Gün batımına kadar tek bir konuda kalmamı mı istiyorsun ? ne kadar sıkıcı yaaa
+gün batımına daha çok var haberin olsun. Bitiremeyiz konuyu hahahah

Gibi.

Peki nasıl kalıp cümle bulabiliriz ve üretebiliriz?

Cevap basit :D
Konuşarak arkadaşlar. Hatta sadece oyuncu diyaloğu ile konuşmak için özel kızlarınız olsun.
Bu biraz kaizen mantığında. İnsanlarla konuştukça bu bir çığ etkisi yaratacak ve hazır cevap birisine dönüşeceksiniz.
Faydaları;
-sohbet sırasında tıkanmayı engeller.
-sürekli yeni insanlarla tanışmak durumunda olacağınız için sosyal çevreniz genişler.
-kelime kullanımınız gelişir.
-imalı Mesajlar atma konusunda üretkenliğinizde müthiş bir artış oluşur.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8