Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kaliteli Diş Macunu

Selamlar herkese.
Her ne kadar yurdum insanı ayda bir diş fırçalasa da kişisel bakımın en önemli parçalarından birisi benim için.
Ama bu önemli ihtiyacı güzelce gidermek için hala güzel ve etkili bir diş macunu bulamadım.
Sizin kullandığınız ve ya bildiğiniz kaliteli diş macunu varsa yardım edin de şu işi halledelim

Birde florürlü diş macunu olayı var.
Florür beyni etkiliyor diyorlar.
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kesinlikle paradontax
Florür konusunda kutularının üstünde özellikle belirten bir marka. Florürden rahatsızsan florürsüzünü bulabilirsin.
Yalnız önemli bir uyarım var diğer diş macunlarının tatlı bir tadı olduğu için paradontaxın tadı ilk başta çamur gibi gelecek. Hatta ben ilk başta bilmeden aldığım için kusacaktım az kalsın. Tarihi falan mı geçmiş diye kontrol ettim :d Alıştıktan sonra diğer diş macunlarının içine sanki şeker basmış gibi gelecek. Her neyse ben memnunun öneririm

Kesinlikle paradontax
Florür konusunda kutularının üstünde özellikle belirten bir marka. Florürden rahatsızsan florürsüzünü bulabilirsin.
Yalnız önemli bir uyarım var diğer diş macunlarının tatlı bir tadı olduğu için paradontaxın tadı ilk başta çamur gibi gelecek. Hatta ben ilk başta bilmeden aldığım için kusacaktım az kalsın. Tarihi falan mı geçmiş diye kontrol ettim :d Alıştıktan sonra diğer diş macunlarının içine sanki şeker basmış gibi gelecek. Her neyse ben memnunun öneririm
Onu incelemiştim yakın bir zamanda yanılmıyorsam içinde titanyum dioksit vardı.

eyüp sabri tuncer karanfilli ve misvak özlü var. bunun yanında bir tane de yabancı markanın florür olmayan ve kimyasalsız bir ürünü vardı ama adını unuttum diğer türlü soruyorsan paradontax iyidir.

Diş beyazlatma konusunu pek ciddiye almam ben bro benim asıl derdim aşırı hassasiyet ve diş eti sağlığı. Bundan dolayı ProNamel ya da sensodyne sensitive and gum kullanıyorum. Ancak bunlar fiyat bakımından pek uygun değiller. Ben de kendimce bir sistem oluşturarak gece yatmadan evvel bu bahsettiğim diş macunlarından biriyle dişleri cilalayıp yatıyorum ardından sabah kalktığımda da normal bildiğiniz colgate in bakkal diş macunuyla dişlerimi fırçalıyorum. Hem daha tasarruflu oluyor hem de geceleyin hassasiyet bakımından önem teşkil eden kimyasalların diş minesine yerleşmesini sağlıyorum.

Ek olarak da diş fırçası seçimin de bunda önemli rol oynuyor. Yuvarlak başlıklı, titreşimli, zamanlı, akıllı, bluetoothlu bilmem neli bir ton fırça var aşağı yukarı piyasada. Hepsini kullanmışımdır ancak manuel le otomatik arasında böyle o fiyata değecek bir fark hiçbir zaman hissedemedim ben. Kaliteli, diş etine uygun yumuşaklıkta ve dil yanak temizliği özelliği de bulunan - dil temizliği için ayrı aparatın varsa düz de alabilirsin - herhangi bir marka diş fırçası işini görür. Ben hassasiyet konusundan muzdarip olduğumdan küçük başlı ultra sensitive ve kesik kıllı fırçaları tercih ediyorum.

Son düzenleme:
Güzel konu ama benim yakındığım kısım diş beyazlatma. Eskiden gayet beyaz dişlerim vardı son bir senedir sigara ve kahveyi abarttığımdan dolayı sarılaştı. Lekeler için dişçide temizletme yapıcam ama kullanıp beyazlama etkisini gördüğünüz bi macunu söylerseniz çok iyi olur
Kanka bu sigara ve kahve lekeleri için diş macunu değil , beyazlatıcı diş pastası diye bir şey var ona bakabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8