Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kalitenin Sırrı(Herkes mutlaka okusun)

Bak ben de koyayım bunu o zaman .
Anlatamıyorum galiba

BENİM ALINTIM :

İletişimi istediği kadar kötü olsun , iyi olandan 5-6-7 ye sıfır öndedir ama bahsettiğimiz kızlar ağzı laf yapanı seçer ve senin verdiğin tarlacı örneği doğru çıkar

SENİN ALINTIN :

Bu adamla kimse sevişmez

BURAYA KADAR SIKINTI VAR MI ? YOK ! İKİMİZ DE HEM FİKİRİZ !

Senin alıntın :

Bir insanın özgüveni olsun iletişimi olsun zaten genel kültürü zayıf bile olsa elindeki 2 kuruşluk bilgiyi en iyi şekilde anlatıp kendini çok kültürlü gibi gösterebilir

Dediğin KALİTE kavramı bir kere kendi verdiğin örnekle ÇELİŞİYOR ! 2 kuruşluk bilgiyi kendini çok kültürlü gösterip , iletişimini harika gösterip , çok iyi dış görünüşlü hatunlarla 90+6 maç oynayabilir . Tamam

Benim alıntım :
ama kızlarımız bunu yaparak sen hiçbir şey yapmadan kendi kendine senin için kendisini eler. Ha ondan vazgeçti sana mı gelmek istedi . İşte o zaman sen test et bakayım kızın iletişimi nasıl AĞZI İYİ LAF YAPIYOR MU ?

Oldu mu ? Aradaki farkı görebiliyor musun ? İki kuruşluk bilgiyi kültür bakanlıymış gibi değil de gerçekten hayatta bazı şeyleri bilmek istediğini , bu bilgilerin ve tecrübelerin seni hayatta bir yere getirebileceğini bilen , ve bu bilgilere saygı duyan ve gerçekten senden hoşlanan , senle duygularını ve vücudunu paylaşan , sendeki bu bilgilere gerçek değer veren feminen , bakımlı birini kendisine GETİREN GERÇEK KALİTELİ BİRİ OLABİLİRSİN !

Kaliteye farklı açılardan bakıyoruz !

Belki konu biraz dağıldı ama şu üçlüyle alakalı bir şey yazmak istiyorum yazdığın başlığa hitaben : KÜÇÜK GÖRÜNEN ALIŞKANLIKLAR , İLETİŞİM. ÖZGÜVEN

SENİN ALINTIN :

adam vücutlu fena yakışıklı güzel giyiniyor. Güzel yürüyor. Lan bi konuşuyorum adam fıs çıkıyor. 2 yıl önce,ilk gittiğim lisede 3 günde 1 kitap bitiren yakışıklı bir çocuk vardı dışarıdan baksan 8/10 gözüküyordu. Çocuk iletisim kurmayı bilmiyor. Eee noldu o kadar öğrendiği genel kültürü. Kim bilebilir o çocuğun genel kültürlü bir çocuk olduğunu. Bu adam kimseyi seçemez.

BENİM ALINTIM :

eğer doğru ve yerinde kullanılırsa DEVRİMİN ALASINI YAPAR !

BAK FULL ALINTILARLA GİDİYORUM DAHA İYİ ANLAYABİLMEN İÇİN .

Doğru ve yerinde bir şekilde KÜÇÜK GÖRÜNEN ALIŞKANLIKLARI

küçük ama etkisi ÇOK BÜYÜK şeyleri çelik gibi bir disiplinle yaparsa ;

ÖZGÜVEN GELMEMESİ İM KAN SIZ.

Senin bahsettiğin arkadaşın kitap okumayı sadece okumak için okuyorsa ,
Spora sadece karı kız için gidip sadece baklavam çıksın diye gidiyorsa ,
diksiyon dersini sadece rahatlamak amacıyla yapıyorsa ,
İkili ilişkilerini sadece karı kız tavlayıp gol atmak için yapıyorsa

tabiiki özgüvensiz andavalın teki olur.

KISACA

Küçük görünen alışkanlıklar doğru ve yerinde , çelik gibi bir iradeyle beraber hayatta belli bir amaç için uğraşılıp , gelmek için yapılıyorsa ve bunun sayesinde özgüven kazanılıyorsa > iletişim

Verdiğin iletişimi yüksek olan kaç tane arkadaşının bilgi seviyesi yüksek , akıllı , güzel , hayatta bir amacı olan , bakımlı , kendine değer veren , seni gerçekten seven ve seninle son sevişmesiymiş gibi sevişen manitası var ?

İşte kaliteye bakış açımız bu !

Knk olay aslında çok basit. Kalabalığın içine huharca dalmak ve önüne çıkan herhangi birine burada yeniyim .. yere nasıl giderim de(orada yeni değilsin) bi 5 dakika konusursunuz böyle. Hem karşındaki insanın da iletisim seviyesini analiz etmiş olursun ki iletişimi zayıfsa tarif edemez. Misal verdim ama yürürken kesinlikle dik yürü ve önüne araba çıksa yön değiştirsin daima önüne bak budur.
Zaten bunu yapıyorum

Bak ben de koyayım bunu o zaman .

BENİM ALINTIM :

SENİN ALINTIN :

BURAYA KADAR SIKINTI VAR MI ? YOK ! İKİMİZ DE HEM FİKİRİZ !

Senin alıntın :

Dediğin KALİTE kavramı bir kere kendi verdiğin örnekle ÇELİŞİYOR ! 2 kuruşluk bilgiyi kendini çok kültürlü gösterip , iletişimini harika gösterip , çok iyi dış görünüşlü hatunlarla 90+6 maç oynayabilir . Tamam

Benim alıntım :

Oldu mu ? Aradaki farkı görebiliyor musun ? İki kuruşluk bilgiyi kültür bakanlıymış gibi değil de gerçekten hayatta bazı şeyleri bilmek istediğini , bu bilgilerin ve tecrübelerin seni hayatta bir yere getirebileceğini bilen , ve bu bilgilere saygı duyan ve gerçekten senden hoşlanan , senle duygularını ve vücudunu paylaşan , sendeki bu bilgilere gerçek değer veren feminen , bakımlı birini kendisine GETİREN GERÇEK KALİTELİ BİRİ OLABİLİRSİN !

Kaliteye farklı açılardan bakıyoruz !

Belki konu biraz dağıldı ama şu üçlüyle alakalı bir şey yazmak istiyorum yazdığın başlığa hitaben : KÜÇÜK GÖRÜNEN ALIŞKANLIKLAR , İLETİŞİM. ÖZGÜVEN

SENİN ALINTIN :

BENİM ALINTIM :

BAK FULL ALINTILARLA GİDİYORUM DAHA İYİ ANLAYABİLMEN İÇİN .

Doğru ve yerinde bir şekilde KÜÇÜK GÖRÜNEN ALIŞKANLIKLARI

ÖZGÜVEN GELMEMESİ İM KAN SIZ.

Senin bahsettiğin arkadaşın kitap okumayı sadece okumak için okuyorsa ,
Spora sadece karı kız için gidip sadece baklavam çıksın diye gidiyorsa ,
diksiyon dersini sadece rahatlamak amacıyla yapıyorsa ,
İkili ilişkilerini sadece karı kız tavlayıp gol atmak için yapıyorsa

tabiiki özgüvensiz andavalın teki olur.

KISACA

Küçük görünen alışkanlıklar doğru ve yerinde , çelik gibi bir iradeyle beraber hayatta belli bir amaç için uğraşılıp , gelmek için yapılıyorsa ve bunun sayesinde özgüven kazanılıyorsa > iletişim

Verdiğin iletişimi yüksek olan kaç tane arkadaşının bilgi seviyesi yüksek , akıllı , güzel , hayatta bir amacı olan , bakımlı , kendine değer veren , seni gerçekten seven ve seninle son sevişmesiymiş gibi sevişen manitası var ?

İşte kaliteye bakış açımız bu !
Knk valla iyi uğraşmışsın tek tek. Küçük şeyler en iyi şekilde kullanılırsa evet büyük etkileri hatta zincirleme etkilere bile vesile olabilir eyvallah da. Bunu zaten özgüveni olmayan başaramaz ki. Biraz özgüven kasacak ki iradesi de bu doğrultuda gelişsin ve mezeleri ana öğünden farksız olsun. Bu yüzden diyorum. İletişim ve özgüven kalitenin temelleridir. Bunlar sağlam olmazsa sen istediğin kadar evi hoş görünümlü çok odalı konforlu yap. Ev çok sürmeden çöker. Bu arada ben bu forumda da zibilyon tane genç gördüm. Adamlar spor yapıyorum kitap okuyorum. Meditasyon yapıyorum. Mental olarak gelmiştim diyor. 1 hafta sonra da arkadaş bulamıyorum. Kız arkadaşı yapamıyorum. Psikolojim bozuldu vs. gibi bir durum ortaya çıkıyor. İşte bunu demeye çalışıyorum. Adamın temeli yani özgüveni ve iletişimi zayıf olunca yaptığı o kadar şey fazla sürmeden çöküp gidiyor. Fazla da yazmanın manası yok. Ben seni anladım. İnsallah sen de beni anlarsın knk:-D

Knk valla iyi uğraşmışsın tek tek. Küçük şeyler en iyi şekilde kullanılırsa evet büyük etkileri hatta zincirleme etkilere bile vesile olabilir eyvallah da. Bunu zaten özgüveni olmayan başaramaz ki. Biraz özgüven kasacak ki iradesi de bu doğrultuda gelişsin ve mezeleri ana öğünden farksız olsun. Bu yüzden diyorum. İletişim ve özgüven kalitenin temelleridir. Bunlar sağlam olmazsa sen istediğin kadar evi hoş görünümlü çok odalı konforlu yap. Ev çok sürmeden çöker. Bu arada ben bu forumda da zibilyon tane genç gördüm. Adamlar spor yapıyorum kitap okuyorum. Meditasyon yapıyorum. Mental olarak gelmiştim diyor. 1 hafta sonra da arkadaş bulamıyorum. Kız arkadaşı yapamıyorum. Psikolojim bozuldu vs. gibi bir durum ortaya çıkıyor. İşte bunu demeye çalışıyorum. Adamın temeli yani özgüveni ve iletişimi zayıf olunca yaptığı o kadar şey fazla sürmeden çöküp gidiyor. Fazla da yazmanın manası yok. Ben seni anladım. İnsallah sen de beni anlarsın knk:-D

Dediğin gibi olsun demek isterdim ama maalesef . Aslında anlatmak istediğimiz şeyler hemen hemen aynı fakat bence önemli bir detayı kaçırıyorsun ve o detay aslında küçük ama etkisi büyük bir detay.

Knk valla iyi uğraşmışsın tek tek.

Kimi kurtarırsak , kimin bakış açısını değiştirirsek ne mutlu bize ! Bu forumun amacı bu . Bir hafta öncesine kadar daha aktiftim fakat bu hafta baya yoğundum iş , spor vb derken mecal kalmadı. Bugün de neredeyse full buradaydım. Bazı şeyleri kötü yollarla tecrübe etmiş olsam da bana iyi kapılar açtı ve bakış açım kökten değişti. Eğer bir şeyin doğruluğuna inanıyorsam dibine kadar savunurum da . Tek tek uğraştım belki daha iyi görürsün diye ama yine nafile olmuş . Ne diyelim ! Sağlık olsun .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8