Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kapsül Gardırop Nedir?

Selamlar, hani zaman zaman hiç yapmadığımız değişikler yaparız ya hayatımıza katkısı olan küçük gibi görünen ama aslında çok önemli olan....
Ne gibimi, en basitinden odanı toplamak :) Evet önemsiz gözüküyor ama şu adamın (Jordan Peterson) sözü aklımdan çıkmıyor. "Eğer zihninizi düzene sokmak istiyorsanız , buna odanızı toplayarak başlayabilirsiniz." yada bir yerden duymuştum kim bilmiyorum.
Dünyayı kurtarmak istiyorsan odanı toplamaktan başla vb uzar gider. Yada nofap gibi size disiplin sağlayan bir evreye gireriz ya haa işte ben yine bunlarla uğraşırken birden aklıma bir şey geldi. Bir ampul yandı, ve dedim ki kendi kendime zenginler niye aynı kıyafetleri giyiyor ? Kim lan bu zenginler derseniz (Mark Zuckerberg, Barack Obama , Steve Jobs, Christopher Nolan) bunlar haa bide bizim Cem Yılmaz ı unutmayalım adamın ozel uçağı var :D
aynştayn reiside araya serpiştirirsek tamamdır. Zengin olmasada....

Bu kişiler niye aynı kıyafeti giyor merak ettim araştırdım ve kısaca öğrendiklerimi size aktarıyım dedim. ama önce şunu söylemek istiyorum kapsül gardırobun mantıgı aynı tarzda birden fazla kıyafeti alıp giymek yani 10 tane beyaz tshirt 10 tane siyah jean pantalon ile hayatını geçirmek. Aynı kombin farklı kiyafetler ,kısaca anlattıgıma göre maddelere gelelim .
Niçin bu şekilde yapılıyor öğrenelim.
1.Sabahları alacakları kararları en düşük seviyede tutmaya çalışıyorlar. Çünkü ardından gelen önemli kararlara odaklanmak daha mühim bir konudur. Sabah niye ne giyeceğime karar veriyim ki zamanımı harcamak istemiyorum diyenlerde var.

2. Kafanda soru işareti kalmıyor şuraya gitsem uygun olur mu çok mu resmi çok mu muhafazakar vb. Hangisini giysen aynısı olacağı için mutlusun. 1 kere üzerine yakıştırman yeterli al oğlum ordan 20 tane siyah tshırt tamamdır.

3. Daha iyi giyinmiş olmuyoruz daha iyi hissediyoruz. ve boşa enerji harcamıyoruz.
4. Giydiğiniz o kiyafet sizin imzanız oluyor bir çapa yaratıyorsunuz...
5. Gereksiz harcama yapmıyorsunuz abi kafanız rahat şu moda olmus bunu almalıyım şurada indirim varmış şunu almalıyım yok.
Mis gibi para tasarrufu...

Mental açıdan sizi güçlü kılıyor. Lan dışardakiler benim hakkımda ne düşünür bana fakir damgası vurur pis insan diye hakaret ederler. Alay ederler. Derseniz sizin bilceniz iş çoğu türk insanı gözünde bir ön yargı var ekşi sözlük gibi yerlerde yorumlara baktım ve gerçekten aptal dolu idi. Bu riske girmekte sizin alacağınız bir şey. Kısaca mental açıdan faydası çok fakat dışarıdan bakıldığında belki parası yoktur, belki çok seviyor başka kiyafet giymiyor gibi salak saçma yorumlar denk gelebilir.
Dediğim gibi Cem yılmaz , steve jobs yapınca oluyor biz yapınca mı olmayacak :D Her neyse alta link koyacağım bakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum burada ki yazım biraz pasif , daha detaylı olarak linklerden erişebilirsiniz. Şunu da söyliyim bende bu tarzda bir akıma gireceğim eğer cidden güzel etkileri olursa size geri dönüş yaparım.
Hoşçakalın...

Detaylı araştırma için Linkler...

Ege fitness bugün bu konuya değinmişti. Tahminen ona göre yazdın. Eline sağlık brom. :)

Ege fitness bugün bu konuya değinmişti. Tahminen ona göre yazdın. Eline sağlık brom. :)
Sabah bildirim gelmişti telefona uyanır uyanmaz izledim. Bir kaç saat sonra aklıma birden geldi. Sen söyleyince hatırladım ordan bilinç altıma gelmiş :D
Demek ki pfff

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8